Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Ford Fiesta ST

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez se7en Zobacz posta
    hmm powód, są rózne filozofie, ja lubie jak sie silniki kręcą na wysokie obroty, zwiększa to możliwości, dla przykładu są celice ktore fabrycznie odcina przy 8,000 krecą sie przy tym niemiłosiernie fajnie, moja 2.0 turbo, kreci sie do 7,4 i odcina. moc panie moc
    Tak wychwalasz tę swoją Celicę, a nie jestem pewien czy ta "kręcąca się tylko do 6 tysięcy obrotów" Fiesta nie złoiła by jej skóry.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

@maciek-m
    żartujesz sobie? na jakiej podstawie tak twierdzisz? 6 tys obr to sztuczny ogranicznik ze względu na łatwe zachowanie trwałości wysilonych silników i za razem obniżenia kosztów (tańsze materiały). Jeżeli ten silnik zrobili by z lepszych materiałów, to mogli by dać ogranicznik na, dajmy na to, 7 tys obrotów, co by dało więcej mocy mechanicznie jak i przez turbo, które mocniej by pompowało.
    fajna ta fiesta, ale strasznie brzydka, środek odpustowy, zegary jak w zabawce.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar se7en
    Auto
    Yoyota

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Renault Sport Zobacz posta
    Tak wychwalasz tę swoją Celicę, a nie jestem pewien czy ta "kręcąca się tylko do 6 tysięcy obrotów" Fiesta nie złoiła by jej skóry.
    wg statystyk - moja ma 6,5 do setki g-techem, fiesta wg danych producenta 6,9 mogłaby złoić przy wysokich prędkościach 200 km/h itd gdzie mam strate na napędzie

test1uci, no własnie tak to jest, generalnie dobre turbo ciągnie od początku do końca, tu jest masówka i tyle. co nie zmienia faktu ze samo auto jest fajne.
    FUCK FUEL ECONOMY
    TDi engines are for senior citizens.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez maciek-m Zobacz posta
    Panie tej mocy by nie było za szóstką
    Mocy za szóstką by nie było dlatego, że jest ogranicznik do 6000 i wszystko jest ustawione aby dla zakresu do 6k było jak najlepiej i najtaniej, a nie odwrotnie.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Świetny samochód. Oj przytuliłbym!

Auto
    muscle car:P

Domyślnie

Odkąd Reno zaprezentowało nowe "life-stylowe" Clio RS ("nowomodny" design/ brak wersji 2-drzwiowej/ brak manuala) , a Piżot próbuje wcisnąć kit, że nowe "lux" 208 GTI, jest równie dobre jak stara "205 Pininfarina" ... wygląda na to, że Fiesta ST to aktualnie najlepszy mały hot-hacz ..
    [.. choć nie tak dobry jak np. poprzednie Clio RS - auto gruntownie różniące się od "plebejskich odmian" Clio ..] ..

..
    I niech się "roz-hipster-yzowane" producenty uczą , bo Receptura jest dość prosta --> "prostota/bezpretensjonalność/szczerość" ..

..

PS:
    @se7en - bystre masz to "logo Toyoty" .. (szkoda tylko, że aktualnie auta największego producenta na świecie[z tradycjami w sporcie] .. "do not bite anymore" ..
    God bless America za Muscle Cars

Auto
    Opel Corsa 1.2 85 KM 2011

Domyślnie

Bardzo fajne auto , niestety razi wykończenie wnętrza , kóre jest wykonane z tandetnych plastików. Przeszkadza to w najtańszych wersjach fiesty za około 40 tys. zł tym bardziej w aucie za 80 tys.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Nie wiem kto się przejmuje plastikami mając szybki, fajny hothatch z 180-konnym silnikiem pod maską. Tymbardziej, że jak wynika z testów są dobrze spasowane.
    ST to topowa odmiana Fiesty, a ta jest z segmentu B więc nie wymagajmy jakiś miękkich materiałów. Poza tym redaktor pięknie to ujął o co chodzi w tym aucie w podsumowaniu.

Jeśli chodzi o wideo to podzielam zdanie S3X.
    Tekst tak jak się spodziewałem.

Szczerze mówiąc to w tym segmencie najbardziej podoba mi się 208 GTI. Prezentuje się o wiele lepiej, jeździ dobrze, przyspiesza nieźle i ma manualną skrzynie (nie jak w Clio RS czy Polo GTI). Chociaż po teście Top Gear to zwątpiłem. Nie podoba mi się specjalnie Fiesta, ale jeśli faktycznie jest najlepsza z konkurentów to na pewno najpierw bym ją przetestował, a później Peugeota.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

zegary jak w zabawce
    Bo to jest taka zabawka.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

Niestety nie miałem jeszcze przyjemności pojeździć Fiestą ST. Jeździłem Clio 4 RS i pozostawiło ogromny niedosyt - myślę, że Fiesta jest sporo lepsza. Szkoda tylko, że kręci się jedynie do 6000 obr/min Uprzedzając pytania, dlaczego - kto z nas nie lubi kręcić auta coraz wyżej, i wyżej? Nawet mój spokojny, 6-cylindrowy (więc bardziej niskoobrotowy) hot-hatch kręci się do 7500.
    Pozdrawiam,
    Paweł

A w domu... S-max '11, V40 '14, 535d '09, Saxo '03, 126p '93 (na sprzedaż), E30 '88, E36 '92

Moje BMW 130i - klik

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów