Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Magiczny pisak do lakieru

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie Magiczny pisak do lakieru

Cześć.
    Komuś się nudziło i mi przerysował drzwi czymś ostrym.
    Mam pichę na pół metra przez całe drzwi, głęboką na tyle, że pasta polerska nie dała sobie rady.
    Na szczęście nie był to gwóźdź więc nie zdarł do blachy a jedynie chyba do podkładu.
    Słyszałem o magicznych pisakach, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki usuwają tego typu rysy.
    Przy okazji usunąłbym kilka drobniejszych.

Oczywiście nie wierzę w takie bajki lecz coś musi być na rzeczy i może któryś z producentów jednak ma w swojej ofercie takie cudeńko które mi pomoże ?
    Znacie sposoby na usuwanie takich rys bez konieczności wizyty u lakiernika celem malowania i pozbywania się 500zł.
    "More is better" - J.Clarkson

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Polecam obejrzeć jak to mniej więcej działa:

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Wow, czyli generalnie warto nabyć.
    Oczywiście w MANGO marża 500%.
    Gdzie znaleźć takie pisaki bez dodatków typu odkurzacz ?

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

ja bym poszukał w norauto, ew allegro

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Chciałbym aby wydając choćby te nędzne 15zł + wysyłka to zadziałało.
    Mam źródło skąd mogę kredkę z Mango mieć za 40zł (bez dodatków w postaci odkurzacza) więc się skuszę.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Gdy już sprawdzisz, daj proszę znać, czy to istotnie działa, bo w mojej okolicy też znalazł się jakiś dżentelmen, który nie znalazł nic lepszego do zajęcia...

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Nabylem kiedys takie cudo w Norauto. Albo wykonawca (czyli ja) byl nieudolny, albo rysa za gruba, bo efekt byl zaden. Wiecej dawalo zastosowanie pasty polerskiej Tempo i wosku koloryzujacego. Ale i tak skonczylo sie na lakierniku.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Jeżeli którakolwiek pisako-kredka rzeczywiście coś pomaga bardzo proszę o podanie jej nazwy lub linka z ofertą do niej. Kredka (nie pisak) którą kiedyś nabyłem była zupełnie do niczego. był to rodzaj piszącej grudy-plasteliny, która i tak zaraz odpada a do tego ma beznadziejny kolor.

Chciałbym wierzyć , że istnieją lepsze pisaki, które rzeczywiście do czegoś się przydają, maskując rysę choćby na 2 dni lecz skutecznie.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

W jettcie jest sporo rys i po każdej myjni mam sesję z kredka. Ważne żeby dość mocno się przyłożyć. Rada: rysy podłużne kredkujemy pod kątem 90 st do blachy i nigdy wzdłuż rysy , nic to nie daje. Trzeba to robić w poprzek rysy. Zostawić na kilka minut i wypolerowac to miejsce mikrofibrą. Jeśli kredka będzie miała podobny odcień co lakier - nikt nie zauważy. Odpryski trzeba kredkowac okrężnie a potem polerować. Jako doraźne rozwiązanie jest to całkiem ciekawe.
    Ach, kredke kupiłem w sklepie motoryzacyjnym za 13 zł.

Auto
    bum

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Samurai Zobacz posta
    Wow, czyli generalnie warto nabyć.
    Oczywiście w MANGO marża 500%.
    Gdzie znaleźć takie pisaki bez dodatków typu odkurzacz ?
    Nie warto chyba że cenisz sobie rozwiązanie czasochłonne (bo dobre położenie trochec zasu zajmuje) i krótkotrwałe (deszcz i myjnia zmywają to w jednej chwili).
    Koszt u lakiernika 500 chyba z grubsza przesadzony, no chyba że lakiernik naciągacz i będzie chciał cały element malować. A na rysy najlepszy cienki pędzelek, najmniejsza ilość dobranego lakieru i chwila cierpliwości a później wizyta u zaprzyjaźnionego lakiernika celem spolerowania. Lakiernikiem nie jestem, ale u mnie po rysie ani śladu a w ten sposób zrobiona
    Tylko wgnieceń po gradobiciu jeszcze muszę się w magczny i bezinwazyjny sposób pozbyć, zna ktoś firmę airconstruction.pl mają w ofecie usuwanie wgnieceń bez konieczności lakierowania. Podobno to działa a zawsze jak mam oryginalny lakier to niech jak najdłużej tak pozostanie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów