Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Nowy Citroen C4 Picasso

Auto
    c3 picasso

Domyślnie Nowy Citroen C4 Picasso

Witam koleżanki i kolegów.nie ma co ukrywać , przemieszczam się dostojnie dwulatkiem C3 picasso a ostatnio jestem kuszony przez Pana Citroena jak w temacie.Trochę jestem zaniepokojony ilością elektroniki w tej nówce, no i ta nowej generacji platforma.No i cena. Moja cypitrynka jest dobrze wyposażona, choć oczywiście nie ma blokady antypoślizgowej podczas ruszania ani schowków w podłodze ,ani ESP ale dopłata min 30 tys zł za dyskusyjny przyrost komfortu ? Jeśli zawieszenie jest podobne do C3 to kompletna padaka na nawierzchni nieasfaltowej. Czy może ktoś z forum jest już posiadaczem i jakie są wrażenia z jazd i -uchowaj Boże -z wizyt w serwisie.pozdrawiam t

Domyślnie

Po pierwsze - pozwoliłem sobie przenieść Twój post do odpowiedniego działu.

Po drugie - nowy Citroen C4 Picasso to zupełnie świeże auto, bodajże od ok. miesiąca dostępne w polskich salonach. Na forum raczej nie ma jeszcze posiadaczy tego auta, Redakcja również jeszcze nie otrzymała samochodu do testu.

Po trzecie - jeśli chodzi o wizyty w serwisie, to pierwsi właściciele nowego C4 Picasso już zaliczyli, ale na pewno tylko po to, żeby auto zamówić i odebrać. Zapewniam, że nikt jeszcze tym autem nie pojechał na pierwszy przegląd, bo są one za świeże. A już w ogóle nawet nie ma mowy o stwierdzeniu o awaryjności itp.

Po czwarte - kwestia prowadzenia. Poprzednia generacja C4 Picasso była znacznie bardziej komfortowa o miękkiej charakterystyce zawieszenia - nowy model jest podobno sztywniejszy i pewniejszy w prowadzeniu. Czy jednak jeździ lepiej na szutrach (?!) od Twojego C3 Picasso, powinieneś sam sprawdzić, wybierając się do najbliższego salonu na jazdę próbną.

Auto
    c3 picasso

Domyślnie

ok. rozsądnie.

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

Bylem widzialem jechalem... To byl moj najpowazniejszy kandydat do zakupu - bardzo podobal sie tez mojej lepszej Polowie... I nie zostal kupiony. Wnetrze fajne zewnetrze jeszcze lepsze naprawde dobrze sie prezentuje. Cena nie jest najatrakcyjniejsza ale miesci sie w tzw przedzialach srednich. Wyposazenie bardziej niz przywoite... Wiec dlaczego nie zostal zamowiony... Za duzo gadgetow wewnatrz - zwlaszcza wszechobecna elektronika ekrany dotykowe itd... Jak to bedzie dzialac za lat pare kiedy pociechy obejma pojazd w posiadanie... I koszty napraw ewentualnych... Lubie nowinki ale tu Citroen deczko dla mnie przesadzil - nastawy temperatury ekranem dotykowym... Hmmm mimo zapewnien pana dealerea ze w srodku zimy przy minus 15 w rekawiczkach wszystko bedzie smigac... Jakos tak...
    Druga rzecz - fotele z tylu - usiadlem na skrajny i natychmiast chcialem wysiadac... I wiem ze to nie ja tam bede jezdzil ale... Czasem moja Pani (prawie 180 cm wzrostu) czasem ja...
    Generalnie auto bardzo nam sie podobalo - moze kiedy juz okrzepnie na rynku i wyjda (lub nie) kwiatki... Poza tym zasada niekupowania premier jest godna polecenia - choroby wieku dzieciecego itp...
    Aha i ostatnia rzecz - byle w 3 salonach Citroena... Nikt nie potrafil mi powiedziec dlaczego o tej premierze nic nie sluchac w mediach - dziwacznie bo autko naprawde mogloby sie wstrzelic w rynek zwlaszcza wakacyjny...
    Powodzenia w podejmowaniu decyzji

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Lotnik1976 Zobacz posta
    Nikt nie potrafil mi powiedziec dlaczego o tej premierze nic nie sluchac w mediach - dziwacznie bo autko naprawde mogloby sie wstrzelic w rynek zwlaszcza wakacyjny...
    Auto za szybko trafiło do salonów - przykładowo egzemplarz prasowy jest już na pewno jeden (wiśniowy 1.6 THP), a premiera dla dziennikarzy odbędzie się... z początkiem września. Może wówczas kampania reklamowa ruszy pełną parą. Choć z drugiej strony do mojej mamy, posiadaczki starego C4 Picasso, już dzwonili z Citroena i proponowali zamianę na nowy model w bardzo atrakcyjnej cenie.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

ja już widziałem czerwonego jeżdżącego i bankowo nie demówka. prezentuje się wyśmienicie.
    w ogóle dla mnie poprzedni model nadal wygląda na tyle świeżo, że gdybym stał teraz przed wyborem, to kupił bym ten schodzący, który i tak wygląda świetnie, silniki ma nawet lepsze, wyposażenie kompletne, a cena zapewne 30% niższa.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    c3 picasso

Domyślnie

Ano właśnie.Auto robi wrażenie, podobnie jak niegdysiejszymi czasy C5. Ale też nie do końca wierzę,- mając doświadczenie z eksploatacji swojej cypitrynki - że cały ten skomplikowany system będzie niezawodny podczas - i jakiś czas po - gwarancji .

Uprawnienia umieszczania postów