Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57

Wątek: 2014 Mercedes-Benz GLA

Auto
    DS4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tog_vw Zobacz posta
    Twierdzisz więc, że wszystkie obecnie produkowane silniki wymagają remontu po 100-150 tys. km? Wytłumacz mi więc w jaki sposób udaje się na przykład Autobildowi przejechać w testach 100 tys. km i prawie wszystkie auta bez względu na markę wykazywały minimalne albo właściwie żadne zużycie silnika (cylindry, tłoki, etc).
    Tu nie chodzi o tłoki i cylindry... tylko osprzęt. Łańcuszki, rozrządy, napinacze... turbiny itp. W moim DS THP200 mam jakieś 35tyś. przejechane i zaczyna delikatnie klekotać rozrząd na zimnym więc...
    Co do diesel vs. benzyna, to popieram kolegów powyżej. Ceny śmieszne, dla przykładu mój DS, 200KM i przy codziennym "normalnym" użytkowaniu mam spalanie komputerowe 6.8l wiec śmiesznie niskie.

Pozdrawiam

Domyślnie

GLA 180 (dostępny od września 2014) - 109 900 zł
    Co za bzdury - ładnie Mercedes nabija klientów...

Wielka szkoda, że nie ma benzynowej wersji 200 z napędem 4MATIC. Poza tym zobaczcie, jak bidula wygląda w podstawowej wersji na... 15-calowych kołpakach:
    http://www.mercedes-benz.pl/content/...sWNj:186tsn6p5

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez maxpayne Zobacz posta
    Tu nie chodzi o tłoki i cylindry... tylko osprzęt. Łańcuszki, rozrządy, napinacze... turbiny itp. W moim DS THP200 mam jakieś 35tyś. przejechane i zaczyna delikatnie klekotać rozrząd na zimnym więc...
    Jakiś czas temu pod pojęciem remont silnika rozumiało się raczej ingerencję we "wnętrzności" silnika czyli wymianę cylindrów, szlif tłoków, etc. Osprzęt w większym czy też mniejszym stopniu się zawsze sypał lub był elementem eksploatacyjnym. W Fiacie Punto z 1999 roku, na przykład, trzeba było wymieniać pasek rozrzadu bodajże po 100 tys. km albo co 5 lat. Chyba większość aut z tego okresu z paskiem miała podobne wymagania.

Awatar vadeRR
    Auto
    SFXT 2014

Domyślnie

"Twierdzisz więc, że wszystkie obecnie produkowane silniki wymagają remontu po 100-150 tys. km? "
    nie twierdzę, że wszystkie, ale wiele turbo-diesli i downsizingowe benzyny (a takich dotyczył odnośny post) po takim przebiegu wykazują mniejsze bądź większe awarie. Skończyły się czasy milionowych przebiegów.
    Długowieczne niewysilone wolnossące benzyniaki też już są oferowane coraz rzadziej (właściwie tylko w markach dalekowschodnich...). nie chcę być złym prorokiem, ale Kolegi 1.4 TSI z tego, co się słyszy tu i ówdzie takoż do najtrwalszych nie należy (obym się mylił ofkors)

P.S. trwałość silnika to wg mnie zarówno cylindry, tłoki, blok, głowica jak i osprzęt typu wtryski czy turbina
    były: almera 1.4 1998, corolla 1.4 htb 2003, rav4 2.2 D4d 2008, Auris 1.6 TS 2014
    obecnie: Subaru Forester XT 2014

https://www.youtube.com/watch?v=gC43i7Xlqqw

https://www.youtube.com/watch?v=cBaUCHiJxxs

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Trochę przesadzasz, ale nic dziwnego skoro kupiłeś auto marki uważanej za niezawodną z silnikiem, z którym Toyoty się kupować nie powinno czyli dość wadliwym dieslem 2.2. Wolnossak to oczywiście najlepsza konstrukcja oraz benzyny doładowanie silnikiem elektrycznym.Ale rozsądne turbo, czyli takie przy silnikach 2.0 i większych , niespecjalnie wyżyłowane nie powinny sprawiać dużo problemów. Europa nadal jest daleko za Japonią i europejscy producenci wciskają swoim klientom tzw. szit w postaci doładowanych jednostek 3 cylindrowych z mizerną trwałością. Suzuki już w 1991 roku oferowało auta z 3 cylindrowym 0,7 turbo, ale było to soft turbo, które tylko trochę wspomagało motor. Jakoś teraz żaden z japońskich producentów nie oferuje doładowanych małych motorów . Wyjątkiem jest Nissan, który na potrzeby rynku dodał 1,6 turbo w Juke i kompresor w Micrze. Ciekawy jestem tych nowych turbo w Hondzie, ale jeszcze troszkę poczekamy. Przyszłość to elektryka i dobrze o tym wiemy..

Auto
    DS4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tog_vw Zobacz posta
    Jakiś czas temu pod pojęciem remont silnika rozumiało się raczej ingerencję we "wnętrzności" silnika czyli wymianę cylindrów, szlif tłoków, etc. Osprzęt w większym czy też mniejszym stopniu się zawsze sypał lub był elementem eksploatacyjnym. W Fiacie Punto z 1999 roku, na przykład, trzeba było wymieniać pasek rozrzadu bodajże po 100 tys. km albo co 5 lat. Chyba większość aut z tego okresu z paskiem miała podobne wymagania.
    Masz racje ale... paski rozrządu to jedno a mi chodzi o łańcuchy rozrządu które to głównie w turbo benzynach są. I tu jest problem, bo kiedyś jak się miało łancuch (chyba np. w Mondeo itp) to były bezobsługowe prawda? Jeśli nie chodzi o osprzęt to może pękające głowice będą OK?
    Tak czy inaczej, sam jestem posiadaczem takiej małej benzyny i zaczynam z lekkim strachem spoglądać w przyszłość a przebieg mam nazwijmy to symboliczny.

Pozdro

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vadeRR Zobacz posta
    Skończyły się czasy milionowych przebiegów.
    Te mityczne milionowe przebiegi osiągane przez samochody lata temu. Zacznijmy od tego, że mało które auto ma szansę wogóle osiągnąć te milion kilometrów. Statystycznego Kowalskiego nijak nie stać na robienie nawet tych głupich 50 tys. km rocznie. Parę jednostkowych przypadków ma się nijak do tego ile średnio te silniki były w stanie przejechać.

Cytat Zamieszczone przez vadeRR Zobacz posta
    nie chcę być złym prorokiem, ale Kolegi 1.4 TSI z tego, co się słyszy tu i ówdzie takoż do najtrwalszych nie należy (obym się mylił ofkors)

P.S. trwałość silnika to wg mnie zarówno cylindry, tłoki, blok, głowica jak i osprzęt typu wtryski czy turbina
    O sam silnik się nie martwię. Jakoś strasznie wysilony to on nie jest a o turbo jak wiadomo trzeba trochę dbać.

Cytat Zamieszczone przez maxpayne Zobacz posta
    I tu jest problem, bo kiedyś jak się miało łancuch (chyba np. w Mondeo itp) to były bezobsługowe prawda?
    Ten łańcuch w Mondeo też taki bezobsługowy chyba nie jest: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99541

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów