Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: auto z 4x4 dla 5 osobowej rodziny

Domyślnie auto z 4x4 dla 5 osobowej rodziny

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. We wrześniu powiększy mi się rodzina ( trzeci syn ) więc nadeszła pora na zmianę samochodu na większy. Obecnie jeżdżę Scenikiem III gen. z 2009r z silnikiem 1.4 TCe jednak dla 5 os będzie z leksza za ciasny. Jako że mieszkamy w podbeskidzkiej małej miejscowości, gdzie jak nietrudno się domyślić zimą oraz chociażby po większych opadach robi się dosyć hardkorowo Wink szukamy auta z napędem 4x4 ( najlepiej stałym ) , sporym prześwitem, a przede wszystkim dużą przestrzenią wewnątrz - wiadomo, trójka dzieci ( 3, 4 lata i noworodek ) + żona i ja.

Co do sposobu eksploatacji. Samochód będzie użytkowany na co dzień przez żonę - ja poruszam się autem służbowym, w weekendy najczęściej wyjazdy do dziadków ~100km w jedną stronę; może 2 dłuższe wyjazdy w roku.

Budżet? Zależy. Pierwotnie jest to 80-90 tyś - nie chcę oszczędzać na bezpieczeństwie i komforcie rodziny. Jeśli trafi się coś naprawdę godnego uwagi mogę wyłożyć troszkę więcej.
    Zrobiłem wstępny przegląd rynku. Moje preferencje spełniają m.in VW Multivan
    ( chociaż słabo u niego z prześwitem, chyba że uda się upolować uterenowioną wersję Panamericana ) , Toyota Land Cruiser, LR Discovery ( jednak w przypadku tych pojazdów pod względem przestrzeni szału nie ma ). Macie może jakieś inne ciekawe propozycje?

Pozdrawiam, ozz_y
    P.S Fajnie by było, gdyby autko mogło przewieźć 7os

Domyślnie

Subaru Outback.
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Z nowych to za ~120k można kupić fiata freemonta, ale najlepiej do twoich wymagań pasuje audi q7

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Może Tuareg, albo Grand Cherokee, ewentualnie Dogde Journey / Fiat Freemont. W ogóle niezłą opcją może być Merca Viano w wersji 6 osobowej (3 rzędy po 2 miejsca) 2.2 cdi 4x4 - ma podwyższone zawieszenie.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

subaru odpada rodzina mi się powiększa więc nie będę zmieniał auta na mniejsze. Audi - przeglądając ogłoszenia przestrzeń wydaje się wystarczająca, martwią mnie jedynie możliwości off roadowe ( nie mieszkam w jakiejś dziczy ale te kilka km nieutwardzonymi drogami [ po deszczu i zimie błoto] czasami robią swoje; scenikiem nadkładałem km kupując nowe auto chciałbym tego uniknąć ) oraz koszty. Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad fiatem jednak wydaje się całkiem ładny, nie wiem jak z przestrzenią bagażową. Gdybym brał jednak fiata to używanego bo 120k to trochę za dużo.
    Touareg - za mały w środku, już się do niego przymierzałem
    Jeep GC- podobnie jak z fiatem, nie brałem go pod uwagę. Z tego co pamiętam wkładali tam całkiem udane 3.0 CRD a co z benzynami V8 i sprawą lpg do nich?

Domyślnie

Popłynąłeś z tymi r-kami ogólnie ciekawa propozycja ale 2 miejsca z tyłu ;/

Domyślnie

Z tyłu 4
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Ozz-y auta dla rodzin 2+3 to: s-max, galaxy, sharan, alhambra, lancia voyager + samochody na bazie dostwczych doblo, partner, viano, multivan. Cała reszta to nie sa samochody 2+3 nawet kolumbryny takie jak tuareg srodkowe tylne miejsce maja "uposledzone". Pisze z doswiadczenia - rowniez mam rodzine 2+3.

Z powyzszych osobowych tylko Sharan/alhambra ma 4x4. Nestety tylko z jednym silnikiem 2.0 tdi 140km 135k pln

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów