Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: auto z 4x4 dla 5 osobowej rodziny

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie

Ode mnie propozycja Toyoty Land Cruiser, mozliwosci terenowe wiadomo, niezawodnosc ( w rodzinie jezdzi taka od nowosci 2004 i pomijajac zaczipowanie jej na 220 KM czego manual nie wytrzymal to ma teraz 240000 bezawaryjnie przejechanych kilometrow), no i przestrzen. W 5 osob jechalem nia nieraz, i nawet z 4 "zawodnikami wagi ciezkiej " na pokladzie bylo relatywnie wygodnie. Wystepuja wersje 7 osobowe, i mysle ze ktos by tam tez pojechal , ale nie dane mi bylo testowac. Na podbeskidzkie drogi wedlug mnie idealne auto.

Domyślnie

wielkie dzięki za wszystkie odp, nie spodziewałem się takiego odzewu dzisiaj oglądałem T5 w tej uterenowionej wersji Panamericana. Autko ogólnie fajne, duuuużo miejsca ale trafiłem na jakiś chłam odpicowany na handel ;/ Wynalazki typu Infiniti, Murano ok ale za parę lat jak " wyrośniemy " z wózka Volvo XC90? Super propozycja, " rzona " jak go zobaczyła nie chce słyszeć o niczym innym. Wygląd przyjemny ( chociaż wnętrze trochę trąci myszką, w mniejszym XC 60 jest fajniejsze ale tam z kolei ta nieszczęsna przestrzeń... ) Volvo na pewno auto bezpieczne; silnik D5 jak najbardziej. A co z benzyniakami w Volvo? Chodzi mi tu o przeróbkę na lpg, z tego co słyszałem najlepsze są te bez turbo oraz nie topowy 4.4 V8

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

Odnośnie gazowania 4.4 V8 nie pomogę - kolega właściciel (jak zresztą i ja) jest zdecydowanym przeciwnikiem gazowania... wkładanie pstryczka od gazu do samochodu za kilkaset tysięcy złotych jest ... niespecjalne... mówiąc oględnie. Co innego instalacja fabryczna gdzie wszystko jest niejako wbudowane ale takie hokus pokus jakoś tak nie bardzo - ale zastrzegam to indywidualna opinia - jeśli ktoś lubi nie widzę problemu...

Domyślnie

jasne, szanuję Twoją opinię jednak nawet bogaci ( za którego absolutnie się nie uważam, żeby nie było ) też oszczędzają. LPG dlatego, że nie mam jakoś zaufania do Diesli ( ew. skusiłbym się na D5, ma fajny dźwięk ^^ ) a szejkiem nie jestem ( przedstawiciel tzw wolnego zawodu; wychodzi na to że powinienem kupić Saaba ) Inna sprawa to moja druga, piękniejsza połowa, która będzie w większości użytkować ten pojazd... z kobietą nigdy się nie dogadasz ( chociaż Volvo bardzo jej się spodobało )

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

4,4 to raczej nie warto. Silnik bardzo dużo pali (na gazie pewnie 25l/100 to będzie norma) i generalnie jest to wyższa technika Yamahy, której lepiej nie poprawiać.

3,2 to subiektywnie najlepszy silnik benzynowy w XC90. Z gazem sobie chyba poradzi Pali podobnie jak 2,5 T5, który sam w sobie nie jest zły, ale znam opinie, że wymaga chipa. Mnie trochę odrzuca kwestia skrzyni automatycznej w XC90. To ogólnie bolączka tego modelu. Trzebaby poszukać info jakie skrzynie sa mniej awaryjne, bo było ich trochę. Co prawda z dwóch znanych mi w bliskim otoczeniu aut tylko w jednym wysiadła, ale było to baaardzo kosztowne.
    Generalnie serwis XC90 do tanich nie należy.

D5 o ile nie ma filtra czasek stałych to chyba jest to jeden z nielicznych diesli bez słabych punktów. Aczkolwiek pali niemało ok 10-11/100. Do XC90 pasuje idealnie

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Co do gazowania jeepa grand cherokee, to zarówno V6 jak i V8 świetnie się gazują, możesz nawet SRT8 w gaz wrzucić.
    Nie mnie, bagażnikiem w GC będziesz zawiedziony, szczególnie jeżeli widziałeś już przestrzeń w XC90.
    Ogólnie dla rodziny 2+3 Renault Grand Scenic nadawał by się idealnie, gdyby nie to że potrzebujesz 4x4 i prześwitu :-)
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Różne

Domyślnie

Myślę, że mogę pomoć. Po pierwsze mam 3 synów, po drugie mam xc90. Kiedy kupowałem je nowe były dwa warunki: musiało zostąpic grand cherokee jako daily driver dla mojej żony, i grand voyagera jako pojazd wakacyjny. Testowałem x5,q7 i ml-a i jako auto dla rodzinu żaden z nich nie dorasta xc do pięt. W q7 podając tak dużą pojemność bagażnika zrobili duży żart. X5 według danych fabrycznych też ma większy bagażnik, ale w praktyce jadąc z Poznania do Warszawy na lotnisko syn musiał trzymać kabinówkę na kolanach. Ml też ma mniejszy bagażnik(mam wersję pięcioosobową). Mam wersję summum d5 manual, imho optymalną. Geartonica omijał bym szerokim łukiem, nie tylko się psuje, ale też mimo 6 biegów chodzi beznadziejne. Manual 6 biegów jest bardzo ok. Niestety, mój egzemplarz nie jest bezawaryjny. Przy przebiegu 70 tys km, dwa miesiące po gwarancji rozrzad chrupnął na nartach we Włoszech(laweta i te sprawy). Mimo, że auto kupiłem nowe we Francji, Volvo Polska pokryło 50 % kosztów. Wogóle serwis(Karlik Poznań) to mocna strona. W ubiegłym roku kupiłem nowe a8 i w Auto Premium dla porównania jestem traktowany jak wróg. Teraz synowie podrośli i juź raczej z nami nie jeźdzą, ale żona musi mieć auto od czasu i jakoś żal go sprzedawać(sprzedam jak wyjdzie nowe x6). Moim zdaniem to nadal obok x5 najładniejszy z rodzinnych suvów(felgi 19 r-design dużo dają) i jako suv dla rodziny jest najlepszy.

Auto
    VW polo 1,4 tdi

Domyślnie

zobacz na coś takiego:

http://otomoto.pl/mazda-cx-9-idealna...C29699254.html

7 miejsc silnik benzynowy, ogólnie ładne i ciekawe auto.

Domyślnie

Audi q7/BMW x5/ mercedesa ml skreśliłem juz przed założeniem tego tematu. CX 9 ogl fajna, trochę martwi mnie prześwit. Możecie jeszcze coś powiedzieć o wynalazkach nie sprzedawanych u nas jednak tylko w USA? Chodzi mi o przeróżne toyoty fordy itp. Przeglądałem otomoto i znalazłem Toyotę highlander. Ogl fajny sprzęt ( chociaż bardzo trąci toyotą LC ) jakość wykonania też bez szału.
    Dodatkową ciekawostką amerykanów jest to, że można upolować wielkie auto hybrydowe. Zdaje sobie sprawę ze prius to nie jest i 5l nie spali ale ciekawostka przyrodnicza jest
    Narazie jesteśmy za Volvo jednak jakiś kontrkandydat się przyda

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Zastanowiłbym się jeszcze na takim Volvo XC70:

http://otomoto.pl/volvo-xc-70-3-2-aw...C30096988.html

Nie mam pojęcia, czy byłby za mały, czy w sam raz, bo nie mam 3 dzieci. Wiem jednak, że będąc w salonie Volvo właśnie ten model obok S80 zrobiło na mnie największe wrażenie. Strasznie męski samochód. Czułem się jak w czołgu. A ten konkretny model jest ciekawy, bo sprowadzony jako nowy i do tego 3.2 benzyna. Nie wiem czy się nadaje do gazu, bo się na tym nie znam. Niestety przekracza troszkę budżet...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów