Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: Renault Fluence 1.6 dCi vs Skoda Rapid 1.6 TDI

Domyślnie Renault Fluence 1.6 dCi vs Skoda Rapid 1.6 TDI

Renault Fluence 1.6 dCi vs Skoda Rapid 1.6 TDI - Międzyklasowa luka

"Jeśli z przyporządkowaniem Renault Fluence do odpowiedniego segmentu nie ma problemu - to klasyczny, kompaktowy sedan, tak Skoda Rapid to klasowa hybryda - liftback plasujący się między segmentem B oraz C. Czy pomysł konfrontacji tych aut będzie sprawiedliwy?" - Grzegorz Skarbek i Przemysław Szymański

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Trochę mało napisaliście o systemie Hands-free. Myślę, że jest to kolejny punkt na korzyść renault. Generalnie wynik porównania mnie nie dziwi, ciekawe jak wypadło(by) podobne w AŚ - pewnie skoda zdeklasowała by renault.

Auto
    Najlepszym

Domyślnie

Pomimo tego że Renault wygrał i tak wyniki sprzedaży pokazują co innego.

Wydaję mi się że w tekście jest błąd. :"Niestety, także uboższa pod względem wyposażenia seryjnego, ale także opcjonalnego - u Czechów nie uświadczymy ani reflektorów ksenonowych."-można zamówić za 1900 zł. ?

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Z zewnątrz ta Skoda wygląda jak uboga krewna Renault. Są to jednak auta dla innego typu odbiorców. Rapid dla firm i przedstawicieli handlowych, natomiast Fluence to mała limuzyna do użytku prywatnego, przynajmniej ja tak to widzę. Idealnie ten brąz pasuje do tej "renówki".

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Denerwuje mnie też czepianie się wszędzie o "trzymanie boczne foteli". To są auta rodzinne a nie wyścigowe. Nie wiem co jest fajnego w siedzeniu w jednej i tej samej pozycji podczas jazdy (czasami kilkugodzinnej). Przypominam sobie fotele w nowej octavii - zero możliwości ruchu na bok bo od razu fotel uwiera, np. w podudzie lub bok.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Brak szóstego biegu w Skodzie nie przeszkadza bo skrzynia ma długie przełożenia i piątka jest dłuższa niż szóstka w wielu innych autach.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Denerwuje mnie też czepianie się wszędzie o "trzymanie boczne foteli". To są auta rodzinne a nie wyścigowe.
    Drogi po ktorych jezdzimy nie sa proste. Sa na nich wieksze lub mniejsze łuki w ktore nawet wpadajac z przepisowa predkoscia kierowca musi czuc sie pewnie a nie trzymac sie kurczowo kierownicy zeby nie znalezc sie na drzwiach lub na siedzeniu pasazera. Optymalny fotel to taki ktory jest wygodny i daje dobre podparcie boczne co poprawia bezpieczenstwo jazdy. Widocznie wg testujacych fotel renault tego nie zapewnia co jest wg mnie wada na tyle powazna ze nalezy ja wypunktowac.

W tescie jest niescisłosc. W tabelce skoda ma opony o szerokosci 215 a w tekscie 205. Trzeba sie na cos zdecydowac

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Zymek Zobacz posta
    Wydaję mi się że w tekście jest błąd. :"Niestety, także uboższa pod względem wyposażenia seryjnego, ale także opcjonalnego - u Czechów nie uświadczymy ani reflektorów ksenonowych."-można zamówić za 1900 zł. ?
    Test pisaliśmy przed 25.07.2013, a więc datą pokazania się cennika modelowego 2014, czyli Rapida po FL - faktycznie muszę poprawić kilka nieścisłości.

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Denerwuje mnie też czepianie się wszędzie o "trzymanie boczne foteli". To są auta rodzinne a nie wyścigowe. Nie wiem co jest fajnego w siedzeniu w jednej i tej samej pozycji podczas jazdy (czasami kilkugodzinnej).
    Tu nie chodzi o kubełkowe fotele, gdzie tyłek drętwieje Ci po pół godzinie, tylko o lepsze trzymanie w zakrętach. Jeśli przy 90 km/h "jeździsz" na boki na fotelu, to coś jest nie tak. Może fotele we Fluence to nie ławka w parku, ale spodziewałem się lepszego trzymania.

Zresztą widać to na zdjęciu:
    http://www.autogaleria.pl/fotografie...64176&test=802

Proszę, jak fajne fotele ma np. niedawno testowana przeze mnie Kuga:
    http://www.autogaleria.pl/fotografie...63731&test=796

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    W tescie jest niescisłosc. W tabelce skoda ma opony o szerokosci 215 a w tekscie 205. Trzeba sie na cos zdecydowac
    Prawda, zdecydowałem się na 215.

Dziękuję wszystkim za uwagi.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Świetny test i wynik jak najbardziej prawdziwy, gdyby był inny to byłoby wiadome, że szły już jakieś łapówki, jak to inni lubią zarzucać w innych testach co jest głupotą, bo ten test to udowadnia. Chociaż jak dla mnie porównanie od razu skazane na przegraną Skody, gdyż to nie konkurent Fluence - tu właśnie Octavię powinno się podstawić

Auto
    Lexus

Domyślnie

Fluence i Hyundai Elantra to dla mnie najladniejsze sedany segmentu.Choc...w tej cenie i tak wolalbym Cruzea z 2l dieslem
    No i zdaje sie gdyby Rapida doposazyc (wiem ze nie idzie)do poziomu Fluence to cena by sie zrownala mniej wiecej.

A tego nie kumam;"Skoda zaskakuje duza iloscia miejsca na nogi(co z powodu znacznie wiekszego rozstawu osi w Renault jest niejako oczywistoscia."
    Gdzie tu logika?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów