Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Wątek: Renault Fluence 1.6 dCi vs Skoda Rapid 1.6 TDI

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Fluence ma tą zaletę, że jako auto flotowe może nawet uchodzić za przeznaczone dla szczebla menedżerskiego a Rapid bardziej dla ph-owców.
    Budżetowość Skody jest aż nadto widoczna i mimo wszelkich zalet nadwozia typu liftback nie da się zrozumieć, dlaczego auto bądź co bądź miedzysegmentowe, kosztujące kupę kasy budzi takie a nie inne wrażenie.

Rapid w tym kolorze jest nawet całkiem ładny. Dla mnie jako taty z dwójką (niedługo) dzieci auto nawet atrakcyjne. Wybór między tymi dwoma autami byłby oczywisty. Jednak porównanie nie odpowiedziało czy faktycznie jest sens ograniczać do tego typu samochodów. Gdyby nie fakt, że za te pieniądze można kupić obszerniejszą Dacię Lodgy, bardziej terenowego Dustera (który mały w środku nie jest) czy nawet Chevroleta Orlando, to Skode Rapid uznałbym za sensowne auto. Odpowiednia cena w tym segmencie jest ważniejsza niż wielki bagażnik. Duże rabaty uatrakcyjniają Rapida jako ofertę dla rodziny 2+2, ale w przeciwieństwie do Octavii Tour ma ona silną alternatywę w postaci innych aut.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

SEN - A cóż jest nielogicznego w tym zdaniu? Skoda ma mniejszy rozstaw osi, a jednak sporo miejsca na nogi. Fluence też ma go sporo, ale tam to nie dziwi, bo to niejako "obiecuje" większy rozstaw osi. Proste

Test bardzo fajny, ciekawie się czytało. Wizualnie, zarówno z zewnątrz, jak i w środku o niebo bardziej podoba mi się Renault, nowy silnik 1.6 dCi też jest niczego sobie, z tego co czytam, no i komfort resorowania na wysokim poziomie. Ale kilka rzeczy by mnie mocno denerwowało - znikome podparcie boczne w połączeniu ze śliską tapicerką, znam takie połączenie z Citroena C5 I i to nie jest miłe. Druga sprawa to znowu ten zbyt mocno wspomagany układ kierowniczy, rzecz której nie potrafię zrozumieć. No i cena - za niemal 100 tysięcy jest parę ciekawszych propozycji, przynajmniej dla mnie. Ale podejrzewam, że większość bajerów nie byłaby mi potrzebna, więc realny koszt byłby sporo mniejszy. A naprawdę jest to niegłupi wybór, do tego faktycznie urodziwy w tych kolorach.

Rapid jest nijaki, ma marnej jakości wnętrze i - jak wynika z testu - zbyt twarde resorowanie. Miałby dla mnie sens tylko w jakiejś w miarę podstawowej wersji wyposażeniowej, z dosłownie paroma dodatkami i... gdyby go sprzedawali ze starym, sprawdzonym 1.6 MPI. Chociaż jak sobie uświadomię, że są jeszcze takie modele, jak Peugeot 301 1.6 w cenie Rapida 1.2 MPI...

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Z tym trzymaniem bocznym jest to czepianie się. Koleos ze skórzaną tapicerką także tego nie zapewnia, ale nie jest to auto do szybkiego pokonywania zakrętów. W Toyocie Camry jest chyba z tym jeszcze gorzej, a samochód uznaję za świetny.

Auto
    Lexus

Domyślnie

Moze jestem"myslacy inaczej"ale...w ty zdaniu wychodzi na to ze Rapid ma duzo miejsca na nogi z powodu wiekszego rozstawu osi Fluence
    Mniejsza z tym.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez damian17 Zobacz posta
    Z tym trzymaniem bocznym jest to czepianie się. Koleos ze skórzaną tapicerką także tego nie zapewnia, ale nie jest to auto do szybkiego pokonywania zakrętów. W Toyocie Camry jest chyba z tym jeszcze gorzej, a samochód uznaję za świetny.
    Camry to auto amerykanskie a tam sa inne wymagania.
    Koleos ma sprzedaz tragicza wiec fotele to moze byc jeden z powodow takiego stanu

Auto
    Na razie bez auta :-)

Domyślnie

Rapid w wersji podstawowej za 43800zł? Już pędzę do salonu :O A tak na poważnie, poprawcie to :-)

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

szeryf_88 gdzie Ty widzisz błąd? rapid jest od razu oferowany z rabatem 4700 chyba wiec taka jest cena najniższej wersji. Do tego to co sam uhandlujesz.

karol383
    Guest

Domyślnie

Na stronie Skody pisze w cenniku że Rapid z 2013 roku kosztuje 47 tys zł z 2014 48 tys zł

Domyślnie

Dokładnie tak jak pisze pyra666 - w cenniku 2014 podstawowy Rapid kosztuje 48 500 zł. Po odjęciu rabatu 4700 zł wychodzi dokładnie 43 800 zł. Ceny w tabeli podaliśmy z upustem, ponieważ Renault również posługuje się cennikiem promocyjnym.

Poza tym Rapida można wyrwać nawet poniżej 40k:
    http://otomoto.pl/skoda-rapid-active...C30183212.html

Cytat Zamieszczone przez SEN Zobacz posta
    Moze jestem"myslacy inaczej"ale...w ty zdaniu wychodzi na to ze Rapid ma duzo miejsca na nogi z powodu wiekszego rozstawu osi Fluence
    Mniejsza z tym.
    Już to poprawiłem. Przepraszam.

Auto
    Lexus

Domyślnie

Ja na Skoda .pl widze ze Rapid 1.2 Mpi r.modelowy 2014 koszt.48 500 w wersji Active i 53 700 w wersji Ambition ktora ma klime manualna i mniej wiecej odpowiada cenie Renault Fluence 1.6 Authentique ktory w tej wersji kosztuje 49 900.
    Tylko ze przy Rapidzie ma"powazny"silnik bo 1.6 110km zamiast 3cyl.72konnej kosiarki.
    W tych tanich wersjach przewaga Fluence na Rapidem rosnie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów