Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [opinie] Daewoo Matiz

Domyślnie [opinie] Daewoo Matiz

Co sądzicie o tym autku??

Moim zdaniem to małe i fajne autko w sam raz do miejskiej dżunglii. Co o tym samochodziku sądzicie?? Osiągi ma nieciekawe, jeśli bierzemy pod uwagę wypady za miasto, lub podróże.Ale do miasta 58 KM wystarczy. Małe małe gabaryty , co ułatwia manewrowanie w mieście. Co o nim sądzicie???

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Wielokrotnie miałem przyjemność pojeździć Matizem, mogę coś na ten temat powiedzieć. Pierwsza rzecz, jaka mi sie nie podoba to pozycja za kierownicą, ale to kwestia przyzwyczajenia. Jeśli chodzi o jazdę to calkiem nieźle daje sobie radę, ale z obciążeniem przy tej mocy wyprzedzanie to ryzyko :/ Nie bardzo mi przypadła do gustu zmiana biegów, wstecznego trzeba czasem się "naszukać" :lol: Jeśli chodzi o ilość miejsca i przestrzeń bagażową, to nie jest najlepiej, Uno wypada zdecydowanie lepiej Spalanie jak na tak maly silniczek mogło być niższe, bo 8 litrów nawet w mieście to dla mnie dużo za dużo :/ Stylistyka to rzecz gustu, mnie nie urzekła ??: Jak wiadomo DU szybko tracą na wartości, także za 10 k można mieć już całkiem dobrego Matiza. Ja osobiście bym się nie zdecydował na zakup (nawet nowego).
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Domyślnie

W sumie racja ale Golfem II i tak gorzej mi się jeździło. Nie miałem okazji jeszcze nim wyprzedzać, bo i mój wiek nie pozwala na to, żebym pojawił się nim na ulicy za kierownicą. A z drugiej strony popieram Cię co do pozycji za kierownicą. Mój ojciec po 12 latach jazdy za kierownicą dostawczaka Mercedesa 308D (moje ulubione auto dostawcze, ciekawe dlaczego ) trochę długo przyzwyczajał się do pozycji za kierownicą.

Awatar Qba

Domyślnie

To matiz ma aż 58km?

Dziwi mnie to bo dwa razy ścigałem się z tym samym matizem ze świateł(jeżeli można to nazwać wyścigiem :P) mojej mamy peugeotem 106 z 95r. 1.0 i on ma 45km i do 80km/h ida łeb w łeb a potem 106 "ciągnie" do przodu i przy 120km/h jest o długość samochodu z przodu, nie wiem może miał coś w tym matizie zje... Wiem że z tico bierze 106 a to chyba ten sam silnik tylko w matizie troche wzmocniony.[/img]

Domyślnie

Wydaje się że nie można z takiego silniczka wiele wycisnąć. A jednak. Z pojemności 0.8 (dokładnie 796 ccm). Aha, i sorka bo napisałem że matiz ma 58 KM. Machnąłem się o 7 kucyków. W rzeczywistości ma 51.

Awatar Ajronmen
    Auto
    VW Golf GTD

Domyślnie

Pozwolę sobie przytoczyć cytat :

" ... Wygląda jak gówno, jest wolniejsze od wielbłąda ... "

Małe, ciasne, powolne, niebezpieczne, BRZYDKIE, koreańskie, pucowane przez sołtysów na wsi. Puszkom na małych kołach mówię stanowcze NIE

Popatrzcie sobie jak się ładnie wygniótł przedni słupek

Scotch po whisky

VIP Awatar LiveLetDie
    Auto
    Mercedes-Benz S123 300D

Domyślnie

zamiast MAtiza lepiej już kupić akwarium... znaczy się Tico. Silnik prawie ten sam ale sama fura o wiele lżejsza -> lepsze osiągi i mniejsze spalanie! Co prawda kruchy jest jak... no właśnie akwarium ale nikt przecież nie kupuje takiego autka żeby nim po szosach szaleć.
    No i jak wygląda ze spojlerem...
    Quidquid latine dictum sit, altum viditur
    Ex: Mebel
    Ex: Karawan
    Next: Kalarepa

Domyślnie

Chyba jednak Matiz, mimo że jest cięższy, to jednak lepszy od Tico. Z wyglądu nowocześniejszy, a silnik to już nie gaźnikowiec. W Matizie jest wtrysk paliwa. Może i jest cięższy, ale chyba ma więcej miejsca z tyłu. Bagażnik praktycznie bez zmian.

VIP Awatar LiveLetDie
    Auto
    Mercedes-Benz S123 300D

Domyślnie

Co racja to racja napewno jest ładniejszy (ale żeby nie był to wciąż pudło!) i bezpieczniejszy niż Tico (w końcu to nowocześniejsza konstrukcja). A chcesz Matiza kupić i zastanawiasz się nad alternatywami czy tak po prostu tematem zarzuciłeś?
    Quidquid latine dictum sit, altum viditur
    Ex: Mebel
    Ex: Karawan
    Next: Kalarepa

Uprawnienia umieszczania postów