Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Corolla czy Focus?

Domyślnie Corolla czy Focus?

Witam. Stanąłem przed dylematem i mam do Was pytanie, które auto wybrać a mianowicie stanąłem przed dylematem wyboru 5 drzwiowego hatchbacka. Mam do wyboru Forda Focusa w wersji Trend z dodatkowym wyposażeniem za około 70 tys. zł lub Toyotę Corollę w wersji wyposażeniowej Luna z dodatkami również za cenę podobną do konkurenta. Obie wersję wybrałem z benzynowym silnikiem 1.6.

Dlaczego akurat te dwa?
    Bardzo cenię Toyotę za jej niezawodność, ale jej największym według mnie minusem jest jej bardzo nieprecyzyjna manualna skrzynia biegów i jej bardzo głośne wnętrze- każdy właściciel nowej Toyoty wie, o co chodzi, a sam nim jestem. U Toyoty atutem również są bardzo małe koszty eksploatacji. Ford zaś jest najcichszy z kompaktów, ma precyzyjną skrzynie biegów (aczkolwiek wiem, że przy szybkiej zmianie biegów z dwójki na trojkę skrzynia biegów „haczy”), plusem Forda jest pojemny bagażnik i jego ciekawy design, chociaż Toyota również mi się podoba. Co myślicie o tych autach? Które auto byście wybrali? Jeśli to możliwe proszę o uzasadnienie. Z góry dzięki.

Awatar PONTIAC.007

Domyślnie Re: Corolla czy Focus?

moim zdaniem focus jest lepszy,ma najlepsze w segencie kompakt zawiszenie i sie najlepiej prowadzi,wyglad jest uroczy aczkolwiek nudny :neutral: ma tez duzy bagaznik i niestety duza cene.Corolla zas jest ciekawym stylistycznie,dobrze wyposazonym samochodem,o sportowym zacienciu.Jednak argumenty Focusa sa bardziej przekonujace i to auto bym wybral. Ps. wybierasz 2 najlepiej sprzedajace sie samochody tego segmentu ale focus o niebo lepiej sie sprzedaje jednak to twoj wybor...

pozdro
    www.sportauto.fora.pl zapraszam na forum

Awatar aston
    Auto
    xxxxxxxx xxxxxx

Domyślnie Re: Corolla czy Focus?

Cytat Zamieszczone przez Piszczu
    Mam do wyboru Forda Focusa w wersji Trend z dodatkowym wyposażeniem za około 70 tys. zł
    zastanów się nad
    Ford Focus 1.6 16V Duratec 115KM SILVER X
    65150 PLN
    klima i inne bajery, bardziej sie opłaca niż Trnd, pozatym ten mocniejszy o 15KM silniczek mniej pali i jest nowocześniejszy, warto wydać te 2500zł na niego

Wybieram Focusa, niz przestażałą Corollę

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez przemekp14
    focus ogólnie jest lepszy a w dodatku jeszcze bezpieczniejszy :
    Czy masz jakieś argumenty na swoje tezy? :shock: Co oznacza według Ciebie "lepszy"? Ładniejszy, przestronniejszy, mniej awaryjny? Poza tym jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to obydwa samochody posiadają w wyposażeniu seryjnym ABS z EBD oraz cztery poduszki powietrzne - jedynym wykładnikiem tego, że Focus jest bezpieczniejszy jest to, że dostał w testach EuroNCAP 5 gwiazdek, a Toyota 4 gwiazdki, jednak moim zdaniem wcale nie oznacza tego, że Corolla jest gorsza pod względem bezpieczeństwa pasażerów...

Awatar piotrt
    Auto
    levorg, giulietta

Domyślnie

za te pieniądze wziąlbym honde ciVic /nową/
    wersja 1.8 /140km/ comfort 70990 PLN
    wiem że nie na temat ale coż - taki byłby mój wybór

z tych dwóch - corolka ale w wersji D4D

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez piotrt
    Swój człowiek! Pocieszę Cię, że ja również dokonałbym takiego wyboru - nowy Civic jest dla mnie genialny i uważam go w tym momencie za najlepszy samochód w klasie kompaktów (wersja 1.8 Sport - 72.900 zł - to mój typ, gdyż niestety Diesel jest wciąż za drogi...)!

Awatar piotrt
    Auto
    levorg, giulietta

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus
    Swój człowiek! Pocieszę Cię, że ja również dokonałbym takiego wyboru - nowy Civic jest dla mnie genialny i uważam go w tym momencie za najlepszy samochód w klasie kompaktów (wersja 1.8 Sport - 72.900 zł - to mój typ, gdyż niestety Diesel jest wciąż za drogi...)!
    właściwie to masz rację ... tak mysląc o sobie wybrałbym wersję sport - pare przydatnych dodatków - w stosunku do wersji comfort
    ale i tak comfort jest wersją bogato wyposazoną...
    cena ciVic comfort bez lakieru 68.900
    pozdr

Awatar Qba

Domyślnie

z tych dwóch - corolka ale w wersji D4D
    Dokładnie wybrał bym tą Honde jest świetna

Także zastanów się nad tym autem, a z tych 2 to corolla, jest niezawodna i bardziej mi się podoba niż "nudny" focus i uważam że marka jest lepsza[/url]

Domyślnie

jako ze jezdzilem jedym i drugim samochodem (lecz w wersji diesel) osobiscie mialbym podobny dylemat. dluzsza gwarancja przechyla szale na korzysc toyoty ale zawsze w fordzie mozna dokupic ford protect. focus jest jednym z najmniej awaryjnych samochodow w klasie, lecz co mowic o toyocie skoro jest bezawaryjna. diesel w fordzie ma jedna malo wade: przy stanie naszego paliwa strasznie kopci...
    a wez pod uwage samochody w podobnej cenie lecz innych marek (nie bede przytaczal fabryk bo mnie Robak zje***bie )
    CHUCK SIĘ PIERWSZY RAZ W ŻYCIU ZDZIWIŁ. RENÓWKA NIE ROZPADŁA SIĘ PO KOPNIAKU Z PÓŁOBROTU!

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Trudny wybór :/ Oba auta są stylistycznie nudne, ale Corolla ma starszą budę, przydał by się nowszy model już. Jesli chodzi o jakość wykonania i trwałośc, to niemieckie auta jak i japońskie słyna z solidności. Ostatecznie jestem za Focusem, acz tak jak DJ Brabus zdecydowanie kupiłbym Civica z mocnym motorkiem 1.8, design mówi sam za siebie
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Uprawnienia umieszczania postów