Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Auto dla rodziny 2+2.

Auto
    -

Domyślnie

Przecież za 75tyś. to Cruze będzie z silnikiem 2.0d i jeszcze nie zdziwiłbym się, gdyby zostało... ;-) W ogóle to ten samochód jest bezkonkurencyjny. :O No jedyna wada, to pewne braki w wyposażeniu.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Za 75 tys. wolałbym Orlando niż Cruze Ale fakt, że będzie to benzyna a nie diesel.

Domyślnie

Orlando to van. Ze wszystkich vanów jest chyba największy. Ale... plastiki we wnętrzu, słaba benzyna za taką cenę. Inne vany za 75 tys. też mają niespecjalne silniki. Zostaje kombi. Octavia w cenie Golfa Varianta więc wybór oczywisty. Wiem, że myślę schematycznie tzn. VW i nic innego, ale VW daje dynamiczny silnik benzynowy, całkiem dobre materiałowo wnętrze i duży bagażnik. Cruze w tej cenie też dobry diesel, duży bagażnik, w miarę wnętrze. Jeździłem Golfem (co prawda hatchbackiem) i wiem, że świetnie trzyma się drogi - jak chyba wszystkie niemieckie auta. "Przyjemność z jazdy" - czyja to reklama? Czekam na jazdę próbną Cruzem. W Chevrolecie chyba są większe szanse na rabaty? No i pozostaje pytanie czy Cruze to awaryjne auto?

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Benzyna nie jest słaba, tylko nie ma turbo. Wnętrze robi naprawdę dobre wrażenie. Lepsze niż w Cruzie.
    Orlando jest wygodniejszy i przede wszystkim ma 7 miejsc. Jeśli ktoś chce wozić z tyłu dwa foteliki, to warto mieć dodatkowe dwa fotele awaryjne.
    Co do awaryjności, ja bym raczej zadał pytanie czy to golf z 1,4 TSI nie będzie awaryjny.
    W Cruzie były problemy ze stukami z zawieszenia, ponoć to minęło. Ale awarii, które unieruchamiają auto nie stwierdzono. W Golfach wręcz przeciwnie. Zawieszenie bez stuków, ale problemy z TSI i DSG były. Jak jest z nowym TSI trudno wyrokować.
    Generalnie siłą Cruza jest głównie cena. Golfa z dieslem i podobnym wyposażeniem nie kupimy za 75 tys. Ale taka kwota to suma pozwalająca na kupno lepszych aut niż Cruze. Czy takim jest Octa i golf? Pewnie tak. Ale Cruza można tez kupić za 71 (2,0 d LT) i dla takiego auta nie ma realnej cenowej alternatywy (moc 163 KM).
    Jeszcze taniej można dostać 1,4 turbo LT (67 tys). Dla porównania za takie pieniądze (69 tys) mamy Golfa Varianta w podstawie z silnikiem 1,2 TSI 105 KM. Wyposażenie pewnie w tym golfie nie będzie najgorsze, ale wizualnie na pewno nie będzie zbyt "wypasiony".

Domyślnie

"Generalnie siłą Cruza jest głównie cena." No własnie i chyba tylko tyle. Ale poczekam do jazdy próbnej.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Sprawa sie wyjasnila biora Cruza 1.8 Lpg nie wiem co tam maja za wyposazenie ale podobno maja zaplacic 52k,wiec cena wydaje sie super.Wreszcie przejade sie tym Cruzem i zobacze co to jest naprawde warte.

Domyślnie

No i po jeździe próbnej Cruzem Combi. Źle nie jest. Ale rewelacyjnie też nie. Miejsca z przodu dużo. Z tyłu dla dwójki dzieci też. Fajny bagażnik. Spalanie (1. takie sobie - komputer pokazywał 9l. Trochę słychać stuki na nierównościach. Cena za to bardzo OK. Jeździłem Golfem hatchbackiem i prowadzenie układ kierowniczy bez porównania lepszy. Golf kombi trochę mniejszy w środku. Czekam na jazdę próbną Golfem kombi.
    Za cenę Golfa ma super wyposażonego Cruze`a 1.8 benzynę lub trochę gorzej wyposażonego diesla. Trudny wybór.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Ogólnie wg testu motoru cruze combi ma największe wnętrze w swojej klasie i nawet rozdmuchana octa liftback mu ustępuje. skoda miała 6cm wiecej na nogi z tyłu a tak to wszedzie cruze był lepszy.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Chelini Zobacz posta
    Sprawa sie wyjasnila biora Cruza 1.8 Lpg nie wiem co tam maja za wyposazenie ale podobno maja zaplacic 52k,wiec cena wydaje sie super.Wreszcie przejade sie tym Cruzem i zobacze co to jest naprawde warte.
    Pewnie to wersja LS+, więc bez rewelacji. Po prostu to co potrzeba.

Domyślnie

Hyundai ix20 1.6 benzyna? Miejsca więcej niż w kompaktach, bardzo wygodne fotele, silnik tradycyjny wolnossący, nie powinien sprawiać kłopotów.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów