Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Auto do 10 tys. do dłuższych tras

Domyślnie

Myślałem o 306 w gazie. Wiadomo, komfort jazdy nie jest najlepszy, ale trasę tanio zrobię. A tylko o to mi chodzi

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

To wtedy silnik minimum 1,6. Szukaj wersji z klimą. Ja robiłem trase płn-płd Polski na raz bez wysiadania i kręgosłup nie narzekał, a miewam z nim problemy.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Tak twierdzą eksperci z AutoŚwiata
    Akurat sam masz bogate doświadczenia w tym temacie, więc nie wiem czemu mi z tym Autoświatem wyjeżdżasz. Ja naiwny nie jestem i w perełki odpalane raz na tydzień do kościoła nie wierzę. Mając dychę w kieszeni trzeba kupić auto o jak najprostszej konstrukcji i jak najmniej zajeżdżone.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Akurat sam masz bogate doświadczenia w tym temacie, więc nie wiem czemu mi z tym Autoświatem wyjeżdżasz. Ja naiwny nie jestem i w perełki odpalane raz na tydzień do kościoła nie wierzę. Mając dychę w kieszeni trzeba kupić auto o jak najprostszej konstrukcji i jak najmniej zajeżdżone.

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Ja naiwny nie jestem i w perełki odpalane raz na tydzień do kościoła nie wierzę. Mając dychę w kieszeni trzeba kupić auto o jak najprostszej konstrukcji i jak najmniej zajeżdżone.

NOOOO I OTO WŁAŚŃIE CHODZI.
    Żadnych kombinacji z wyborem. Proste, tanie i mało zajeżdżone auto. Ciężko będzie takie znaleźć, ale to już mój problem.
    Proszę tylko o abyście odnieśli się czy Diesel, Benzyna czy Ben+LPG ? oraz markę i model.

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Obowiązkowy tekst: oj, to gaziku nie da rady włożyć…
    Mitsubishi po stworzeniu silnika GDI w wersji 1.8, 2.0, 2.4 i 3.5 V6 uznało eksperyment za tak udany, że od tej pory nie robi już żadnych silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Robią je za to po kolei wszyscy inni producenci. W silniku z bezpośrednim wtryskiem przez zawory ssące idzie tylko powietrze, co gorzej chłodzi głowicę i powoduje odkładanie się nagarów. W dodatku nie bardzo idzie do tego założyć gaz, bo nie da się wyłączyć wtryskiwaczy benzynowych – wtryskiwacze gazowe montuje się w kolektorze ssącym i silnik spala benzynę i LPG w różnej proporcji, od 1:4 do 1:7, jak mu wypadnie. Instalacja kosztuje jakieś absurdalne pieniądze, ale i tak wszyscy właściciele Mitsubishi GDI – które miały być oszczędne, a żłopią benzynę jak opętane – marzą o takim Vialle LPDi albo BRC. Równie nieporadne próby stworzenia bezpośredniego wtrysku benzyny podjął Citroen (2.0 HPI), Renault (2.0 IDE) i Alfa Romeo (1.9 JTS, zachwalana, że pali jak JTD, a jeździ jak V6, podczas gdy jest dokładnie na odwrót).
    http://www.zlomnik.pl/index.php/2012...chodu-sasiada/

Auto
    jeździ

Domyślnie

Tekst pierwsza klasa ale zawsze można spróbować 2,5 v6
    Galanta podałem jako przykład, nie myślałem o konkretnym silniku.

Auto
    Peugeot 508 THP

Domyślnie

Znów polecam Seata Toledo. Każda benzyna przyjmie gaz, 2,3 V5 za 8-10.000 można kupić, a przyjemnie to lata. Ja mam 1.6 12sty rok i żadnych problemów. Ma też duży bagażnik.

Auto
    jeździ

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez arczimi Zobacz posta
    Tekst pierwsza klasa ale zawsze można spróbować 2,5 v6
    Galanta podałem jako przykład, nie myślałem o konkretnym silniku.
    A ja jeszcze raz polecam Galanta jeździłem 10 lat 1.8 td z 1990 roku i naprawdę bardzo wygodne autko. 2,5 v6 jest bardzo udanym silnikiem
    Ostatnio edytowane przez arczimi ; 05-09-2013 o 09:44

Domyślnie

Skłonny jestem do
    Peugeot 406 2.0 benzyna
    Opel Astra 1.6 z gazem
    oraz Seat Toledo 1.6 z gazem

a co sądzicie o Seat Ibiza 1.9 diesel ?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów