Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Tytuł Car Of The Year 2014 powinien otrzymać:

Głosujących
47. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • BMW i3

6 12.77%
  • Citroen C4 Picasso

4 8.51%
  • Mazda 3

9 19.15%
  • Mercedes-Benz Klasy S

15 31.91%
  • Peugeot 308

2 4.26%
  • Skoda Octavia

1 2.13%
  • Tesla S

10 21.28%
Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 110

Wątek: Car Of The Year 2014

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Ryjas stwierdzenie że 308 jest lepsze od 3-jki bo ma diesla to hipokryzja.
    Nie napisałem, że 308-ka jest lepsza. W odpowiedzi na słowa Kediraka: "W czym jest lepszy od mazdy 3 ?" Napisałem: "308 ma diesle w ofercie. Mazda nie." Miałem na myśli, że to co jest lepsze w 308 względem Mazdy 3 to duży wybór silników diesla. W Europie jest to ważne, bo dzięki małemu spalaniu są niskie podatki. W dodatku kwestia pojemności. Mazda ma je duże co również ma wpływ na wysokość ubezpieczenia. Niewielki ale jednak.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    zamówione, produkuje się

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kedirak Zobacz posta
    Moze trzeba napisac inaczej - nie ma jak do tej pory dobrego diesla w Mazdzie. Czyli .. go nie ma, jesli ktos szuka dobrego silnika.
    Polecam zapoznać się z produkowanym przez Mazdę od dwóch i pół roku silnikiem diesla 2.2 Skyactiv-D, może zmienisz zdanie.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Niech pojezdzi w autach jeszcze ze 2 lata, to wtedy moze tak.

Awatar Shyrl
    Auto
    126p 600ccm, Astra II komb LPG, Golf 4 1,6 automat

Domyślnie

Szczerze to poprzedni 308 ze swoimi dziwacznymi proporcjami i wielką paszczą wydawał mi się dnem możliwości stylistycznych Puga. Tymczasem wypluli coś co ma mniej stylu niż corolla i golf i uważam że jest gorzej niż było. Niewiarygodne że można zaprojektować auto tak żeby wyglądało jak "nic".

Za auto roku uważam S-klasę.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Juz wiem, 308 ma wersje kombi - 610 l a pozostali konkurenci nie. byli bez szans.

Tylko czy glosujacy wiedzieli o istnieniu takiej wersji .. Ale to uzasadnia ich wybor.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Popieram szymona1984 - śmieszne jest mówienie, że silnik 2.2 jest niestosowny do kompaktu, że to jakby niedzisiejsza pojemność, bo teraz wszyscy robią 1.5-1.6, no, maksymalnie 2.0, bo wszystko, co większe jest pozbawione sensu. Co to za idiotyzm? Tak, w Polsce może i się to nie sprawdza, ale to dlatego, że jacyś kretyni wymyślili wyższą akcyzę w silnikach >2.0 cm3. Ale tak w ogóle? Przecież nie rozmawiamy o silniku 3.0 V6 czy innej ciężkiej kobyle. Inna sprawa, że takie kryterium - brak diesla - też jest całkiem chybione.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Dla wielu nabywców kompaktów a szczególnie flot brak niewielkiego diesla w ofercie to wcale nie jest taka drobnostka.
    Podobnie jak braki w wyciszeniu Mazdy dla ludzi często poruszających się po drogach szybkiego ruchu.
    Zwycięstwu 308 wśród "normalnych" aut się nie dziwię, jeździłem wczoraj 1.6 THP allure i poza skandaliczną ilością miejsca z tyłu i brzydką karoserią cała reszta to zdecydowana czołówka klasy ale, że 3 okazała się lepsza niż Octavia to już duże zaskoczenie dla mnie, mocno przeciętne auto, zupełnie nie rozumiem skąd takie poważanie wśród polskich internautów, Mazda 3 to nowy Golf pod względem uwielbienia przez rodaków z tym, że w jej przypadku jest to dla mnie jeszcze bardziej niezrozumiałe.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

zdaje sie octavia kombi tez ma 610 dokladnie

summa summarum nie ma zadnego kryterium wg ktorego jasno widac, ze PUG jest w nim znaczaco lepszy od innych aut, ale IMHO dobrze, ze wygral :-) Wiele osob sobie go kupi i bedzie sie tym faktem cieszyc.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    Popieram szymona1984 - śmieszne jest mówienie, że silnik 2.2 jest niestosowny do kompaktu, że to jakby niedzisiejsza pojemność, bo teraz wszyscy robią 1.5-1.6, no, maksymalnie 2.0, bo wszystko, co większe jest pozbawione sensu. Co to za idiotyzm? Tak, w Polsce może i się to nie sprawdza, ale to dlatego, że jacyś kretyni wymyślili wyższą akcyzę w silnikach >2.0 cm3. Ale tak w ogóle? Przecież nie rozmawiamy o silniku 3.0 V6 czy innej ciężkiej kobyle. Inna sprawa, że takie kryterium - brak diesla - też jest całkiem chybione.
    I znowu. Nie napisałem, że 2,2 diesel jest generalnie bez sensu. Ale jest to jedyny silnik, którego nikt z uwagi na ograniczenia fiskalne by nie wybrał. Myslę, że mimo technologii skyactiv nie będzie to silnik tak lekki jak np. 1,5 dCi od Reni czy 1,6 HDI od PSA (ale bazuje tu na przypuszczeniach). To z kolei wpływa na prowadzenie się auta.
    Doceniam, że Mazda ma swoją filozofię silnikową, ale dla wielu brak w ofercie silnika diesla o mocy ok. 100 KM jest dużym brakiem.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez szymon1984 Zobacz posta
    Polecam zapoznać się z produkowanym przez Mazdę od dwóch i pół roku silnikiem diesla 2.2 Skyactiv-D, może zmienisz zdanie.
    Niestety, bardzo chcialbym, lecz zwyczajnie sie nie da. Nadal nie da sie po prostu diesla od Mazdy kupic i przy tym nie wtopic.
    To nadal psujacy sie badziew.

Nie powiem jednak, zebym plakal z tego powodu

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów