Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: Renault Captur TCe 120 EDC Intens

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Odnoszę wrażenie, że niby każdy drwi za tych danych podawanych przez producentów, ale ta uporczywa i wieloletnia praktyka spowodowała, że busola się jednak wielu przestawiła, zboczyła w stronę tych fikcyjnych danych. Przypuszczalnie jeżdżąc w innym mieście lub o innych godzinach i ostrożniej można w mieście zejść poniżej 10l na setkę, ale naprawdę nie ma w tym nic dziwnego, że ten samochód, z tym silnikiem potrafi spalić średnio 11l. To nie są jakieś kosmiczne czy absurdalne liczby i wcale nie znaczą, że kierowca tylko butuje albo nie potrafi jeździć... o ile nie zaczynamy przykładać miary skrzywionej przez producentów.

Awatar Żuczek
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MAir

Domyślnie

Żeby porównywać różne modele między sobą odnośnie wyników spalania, należałoby by wyznaczyć wspólną trasę testową o długości minimum 100 km w której byłoby trochę jazdy po mieście, drodze szybkiego ruchu i krajówce. Jeśli każdy samochód przemierzał by ten sam odcinek to pomiary by były bardziej miarodajne i czytelnicy testów nie mieli by powodów do marudzenia

Auto
    VW TSI

Domyślnie

Temat downsizingu pewnie już niejednokrotnie był wałkowany. Mnie to nie przekonuje ale taka jest tendencja. Małe porównanie miałem u siebie:
    Honda Accord 2.0 iVTec 155PS spalała tyle samo co aktualny 1.8 TSI oraz 1.6 Ecoboost od Forda (znajomego). Moce zbliżone. W przypadku Hondy była skrzynia automatyczna tradycyjna o 5 przełożeniach a DSG ma ich AŻ 7. Fakt, żeby coś z auta wycisnąć trzeba było go piłować na wysokie obroty - w nowoczesnych autach z turbo moment obrotowy jest znacznie wyższy zatem lepsze są odczucia z jazdy i jazda zaczyna się od znacznie niższych obrotów. Ja jednak wolałbym tradycyjne rozwiązania mimo niektórych ich wad - ale jednocześnie zdecydowanie wyższej trwałości i niezawodności.

Co do samego Captura mam mieszane uczucia - z zewnątrz ładny, stylowy wpadający w oko - w środku trącący tandetą.

karol383
    Guest

Domyślnie

Jeżeli chodzi o wykonanie wnętrza to nie każdy uważa je za tandetę

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    A czy ja piszę gdzieś o Yeti? Chodzi mi o Captura
    Przepraszam, zrozumiałem Twój post, że odnosi się do Yeti.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów