Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: A5 vs Passat CC

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie A5 vs Passat CC

jak w temacie - prosiłbym o opinie co wybrać - CC czy A5 Sportback - w grę wchodzi raczej auto używane (ale nie zajechane - do 100k przebiegu) raczej benzyna (znajomi nie przepadają za czarnym złotem w pojazdach) najchętniej w automacie (napęd 4x4 mile widziany - mieszkają w nieco mniej cywilizowanej okolicy ). wiadomo, że A5 będzie droższa - pytanie czy warto dopłacać (czy oprócz "prestiżu" są znaczące różnice które uzasadniałby angażowanie większej ilości biletów narodowego banku polskiego).
    z góry dzięki!
    Lotnik

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

Ja bym wybral A5 2.0TFSI.

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Jeżeli tylko ich stać to nie ma co się wg mnie zastanawiać: stawiam na AUDI. Bardziej mi się podoba, a do tego jest praktyczniejszy od VW.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Jeśli wierzyć tej stronie to A5 niezawodnością nie powala:
    http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/12

Dla CC nie ma danych.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

a od kiedy audi sa wyznacznikiem niezawodnosci....

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Kiedyś były....

Wybrałbym CC na twoim miejscu. Mniejsze koszty utrzymania, bogatsze wyposażenie, ładny wygląd. Chyba, że pieniądze nie grają tu pierwsze skrzypce to logiczne- Audi.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Nie napisales jaki budzet, ale i jesli cena nie gra tak roli tak bralbym A5. Najlepiej 2.0TFSI Quattro + s-tronic. Tyle, ze przed zakupem musza dokladnie przeswietlic auto ze wzgledu na branie oleju przez ten silnik. Natomiast jesli pieniedzy mialoby im ledwo starczyc na gole A5 1.8TFSI i FWD z manualem to wolalbym nowszy rocznikowo i lepiej wyposazony CC.
    Pomiedzy CC i A5 jest duza roznica jakosci (nie wiem jak najnowszy CC), ktora szczegolnie wychodzi po latach - materialy nie niszcza sie tak oraz brak skrzypienia, dziwnych odglosow to dodatkowy atut Audi.

Auto
    VW TSI

Domyślnie

CC rocznik 2012 (nowy model) - w moich rękach od nowości. Nie powala niezawodnością ani też nie grzeszy kulturą pracy (1.8 TSI). Nie wiem jak jest w 2.0 ze skrzynią DSG-6.
    Jeśli chodzi o wnętrze - niemal identyczne jak w passacie z rocznika 2006 (drobne zmiany). Materiały wykończeniowe - zwłaszcza dolna cześć (niżej dekora) twarde jak głaz. Mimo dobrego spasowania po przebiegu 30kkm trzeszczą, drgają i rezonują niektóre elementy wnętrza (deska rozdzielcza w okolicach zegarów, deska rozdzielacza dół w okolicach schowka, obudowy wewnętrzne lusterek). Na większych dziurach słyszalna jest tylna półka i tunel środkowy. Serwis umywa ręce - zalecenie odgórne jest takie że powyżej 10kkm przebiegu mają odstępować od jakiejkolwiek ingerencji w tworzywa i deskę - ze względu na polskie drogi .
    Dodatkowo przy nagrzanym wnętrzu pojawiają się jeszcze długo trzaski (gdzie - nie wiem ) są jak świerszcze.
    Na zimnym silniku lub po długiej jeździ (postój i studzenie turbiny) silnik mocno przenosi drgania na cały pojazd - serwis twierdzi że to norma.
    Fotele sportowe z dobrym trzymaniem bocznym. Wygodne - zwłaszcza w dalekiej trasie, praktycznie każdy się dopasuje (chyba że ma ktoś szerokie 4 litery to odpada ). Wersja 5 osobowa - natomiast wygodnie podróżują 4 osoby. Piąta siedzi za karę - sugerowane krótkie odcinki. Przy foteliku z tyłu - szybko kurczy się miejsce.
    Wyposażenie całkiem przyzwoite. Bagażnik zaskakująco duży. Spalanie niewygórowane - (8,6 średnia) ale odbiegające od danych producenta i to znacznie (średnia 7,1).
    Gdybym miał dzisiaj raz jeszcze wybierać:
    oczami: wybrałbym CC
    doświadczeniem: skierowałbym swoje oczy gdzie indziej.
    Czy postąpiłbym lepiej - tego nie wiem póki nie spróbuję.

EDIT:
    Jeszcze jedna rzecz w CC - dość długi zwis przedni nie wygląda to efektownie przy tego typu nadwoziu.

Auto
    -

Domyślnie

Wg mnie przy takim dylemacie i tak padnie na A5. Z prostego powodu, porównywane są jednak inne klasy samochodów. W przypadku poważniejszych awarii raczej nie będzie różnicy w cenie między A5 a CC ...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów