Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: 2013 Volkswagen Golf Sportsvan Concept

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie 2013 Volkswagen Golf Sportsvan Concept

Kolejna nowość frankfurcka. Mianowicie Golf Sportsvan czyli zapowiedź następcy Golfa Plus.
    Nazwa zmieniona, ale nadal to będzie kolejny wariant Golfa jako MPV mniejszy od Tourana.
    Mierzy 4,33m długości ( +134mm więcej niż poprzednik), 1,80m szerokości (+43mm) i 1,57m wysokości (bez zmian). Rozstaw osi wynosi 2,68m (+107mm).
    Bagażnik mieści maksymalnie 1512l. Z pięcioma osobami na pokładzie przestrzeń ta zmniejsza się do 498l.
    Model produkcyjny pojawi się w 2014r.

(c) quattroroute

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Taki z niego będzie SPORTsvan, że mu wsadzą pod maskę 90-konnego diesla. "Szport" w czystej postaci.

Awatar maschio
    Auto
    Seat Leon '07 Seat Ibiza '04

Domyślnie

Piękny to on nie jest zwłaszcza z przodu. Wnętrze przypomina mi te z Kii Carens
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kia-Carens_2013_1280x960_wallpaper_81.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	138.0 KB
ID:	5395
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	417445_1461_big_2013-volkswagen-sportsvan-61.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	63.9 KB
ID:	5396

karol383
    Guest

Domyślnie

Nuda,na wizjach zapowiadał się lepiej

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Ciężko to nawet skomentować. Ot, Golf Plus, a środek ciosany siekierą. Stylistyka poziom Dacii. Mam nadzieję, że Citroen będzie istniał wiecznie, bo gdyby po ulicach jeździły tylko takie klocki, to był by koniec świata.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Sportsvan :lol: Prawidłowy i schludny, ale gdzie jego miejsce? Ta odmiana jest wyraźnie ciaśniejsza od Golfa Variant, do aktualnego Tourana też trochę jej brakuje w niektórych wartościach.
    #drivetastefully

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Cholernie chcialbym poczytac marketingowa papke dla lemingow uzasadniajaca wybor nazwy z czlonem sports. Poprawny samochod do przemieszczania sie z punktu A do punktu B. Tylko tyle i az tyle. Prawde mowiac wolalbym nazwe Golf Plus, poniewaz oddaje istote tego pojazdu. To Golf dla tych, co chca miec troche wiecej miejsca w bagazniku, a nie chca kupowac kombi. Cala filozofia. No, ale widocznie bez sports w nazwie by sie nie sprzedal. Proponuje dorysowac mu ze dwa paski, albo sprzedawac tylko w czerwonym kolorze. Przeciez wszyscy wiedza, ze auto z paskami lub czerwone sa szybsze.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Ta odmiana jest wyraźnie ciaśniejsza od Golfa Variant
    A po czym to stwierdzasz?

długość:
    Plus: 4,33 m
    Touran: 4,39 m
    Variant: 4,56 m

szerokość:
    Plus: 1,79 m
    Touran: 1,79 m
    Variant: 1,79 m

wysokość:
    Variant: 1,48 m
    Plus: 1,57 m
    Touran: 1,63 m

rozstaw osi:
    Variant: 2,64 m
    Plus: 2,68 m
    Touran: 2,68 m

bagażnik:
    Plus: 498/1512 l
    Variant: 605/1620 l
    Touran: 695/1913 l

Jak widać szerokość jest identyczna, ma delikatnie dłuższy rozstaw osi, a także większą wysokość. Dla mnie to właśnie dowód na to, że będzie przestronniejszy. W kwestii bagażnika to oczywiste, że Variant - przez długi odwłok - będzie tu rządził.

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    do aktualnego Tourana też trochę jej brakuje w niektórych wartościach.
    Tylko Plus raczej nie zastępuje Tourana, a powinien być czymś w połowie drogi do nowej generacji, która zapewne będzie większa od poprzedniej.

Tak czy inaczej, szału ze stylizacją nie ma (przypomina mi Mazdę Demio ), ale na pewno będzie do bólu funkcjonalny wewnątrz i to będzie jego plusem. Widać to po kokpicie - wysoko ekran, równie wysoko panel klimatyzacji, wszystko pod ręką i czytelne. Nie rozumiem tylko, dlaczego to koncept - do produkcji z nim na wiosnę!

Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Mimo że wygląda jak wszystkie inne nowe i stare VW to jednak jest w nim coś nowego i innego. Ciężko określić co, ale jednak to powoduje ze jest odróżnialny
    Nie wiedziałem że to powiem, ale mi się podoba
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar se7en
    Auto
    Yoyota

Domyślnie

sportsvan? to chyba sie powinno nazywac sportswan sportowy łabędź jedno przeczy drugiemu, a auto nijak mi sie nie podoba, nie moja działka, a to działka emerytów
    FUCK FUEL ECONOMY
    TDi engines are for senior citizens.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów