Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Długi dystans: Ford C-MAX 1.6 EcoBoost 182 KM Titanium

Domyślnie Długi dystans: Ford C-MAX 1.6 EcoBoost 182 KM Titanium

Co prawda wakacje już się skończyły, ale chciałbym wspomnieć o moim lipcowym urlopie. Do samego serca Puszczy Noteckiej zabrałem moją rodzinę na wakacje Fordem C-MAX'em. Wcale nie byle jakim, bo ze 182-konnym silnikiem 1.6 EcoBoost pod maską.

Jakie były moje pierwsze wrażenia po odebraniu samochodu, przeczytacie w pierwszym odcinku testu "krótko-długodystansowego" pt. Moc na wakacje.

Fotogaleria: 32 zdjęcia

Przygotował: Grzegorz Skarbek

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Z tym najszybszym minivanem bym się nie wyrywał, zafira tourer 2.0 klekot 195KM może się lepiej bujać w zakresie 50-200km/h(na starcie traci na byciu ciężką krową).

No i 100 patyków za cmaxa to żart, wchodzimy już w rejony freemonta.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

coo84 - dynamika bedzie bardzo podobna. a 100tys cennikowo za w pelni wyposazonego C-Maxa to nic wyjatkowego, szczegolnie ze konkurencja kosztuje podobne pieniadze. freemont kosztuje cennikowo znacznie wiecej i porownywac go mozna z s-maxem lub galaxy - wtedy jest ciekawy.

czekam na kolejna czesc testu.

Awatar Wojciech Gerwatowski
    Auto
    jazz honda jazz

Domyślnie

Ten samochód aż się prosi o zmodyfikowane wnętrze. Szczególnie radio wyglada archaiczne i nie jest intuicyjne w obsłudze. Miejmy nadzieje, że Ford pokaże poprawioną wersje we Frankfurcie.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Nie zanosi się teraz na jakiś facelifting, ale szczerze mówiąc dzisiaj już mi tak nie przeszkadza ten design wnętrza. W wersji 5-osobowej też prezentuje się nie najgorzej. Szczególnie w tym pomarańczowy kolorze.
    Chociaż gdyby wygląd był najważniejszy jakoś specjalnie nie widzę powodów aby miał kupić minivana od Forda bo są ładniejsze np. Zafira Tourer.

Kolejna relacja z urlopu Dj Brabusa - o mamo.
    Też mu zazdroszczę, ale dobrze, że w ogóle są jakieś testy długodystansowe.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Ten C-Max wygląda jak generacja wstecz w stosunku do S-Maxa. Jakby błagał o następce.
    Im wyższa buda, tym bardziej przydaje się diesel, silniki na ropę są jak by mniej wrażliwe na opory powietrza.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

PT Cruiser, minivan o zbliżonych wymiarach a przyspieszenie do setki ma nawet lepsze: http://www.autoevolution.com/engine/...r-2000-24.html przy 30KM i 25 NM mniej i 200 kg więcej, 13 lat temu
    Postęp choć pewnie to kwestia zestopniowania bo różnica w v-max wyraźna na korzyść Forda.
    Poza tym ten samochód jest tak idealnie nijaki, że nie wiem co o nim napisać, pewnie gdybym stał przed wyborem takiego auta nawet nie wpadłoby mi do głowy, żeby się przejść do Forda- szczególnie, że jest nowe C4 Picasso.
    Lata temu miałem Siemensa S65: https://www.google.pl/search?q=sieme...38%3B350%3B455, projektanci konsoli środkowej mocno musieli się na nim wzorować.

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

S65 - jeden z najlepszych telefonów Siemensa wówczas
    Też go miałem i był po prostu mega.

C-Max, ogólnie Fordy ostatnio zrobione są po prostu na styl ... chiński.
    Silnik klasa ale nie wziąłbym teraz żadnego Forda, ew. nadchodzącego Mondeo.
    C-Max posiada za mocną konkurencję.
    Wspomniany wyżej C4 Picasso, Kia Carens, Opel Meriva, a nawet Zafira Tourer.
    Szczerze to wolałbym już nawet Orlando 163KM w dieslu, uzbrojony po uszy.
    "More is better" - J.Clarkson

Domyślnie

Z zapakowaniem się do rodzinnego C-MAX'a problemów nie było. Pojawiły się jednak, gdy trzeba było dotrzeć do celu mojej podróży. Jakie? Przeczytacie w drugim odcinku testu pt. Desperat w akcji.

Fotogaleria: 36 zdjęć
    Ostatnio edytowane przez Dj Brabus ; 29-09-2013 o 21:49

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Prawda subiektywna jest jak widzę wycinana, bo mojego postu już brakuje w tym temacie ...
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów