Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Długi dystans: Ford C-MAX 1.6 EcoBoost 182 KM Titanium

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Silnik jest całkiem przyjemny nawet w większym s-maxie (tam jest tylko wersja 160KM). W s-maxie czasami przydałby się mocniejszy motor, więc wnoszę, że do mniejszego c-maxa musi to być idealna jednostka. Co do jazdy po mieście - imo nie jest źle - nie ma uczucia "duszenia się" - to nie turbo diesel z krótkimi przełożeniami (szczególnie 1 i 2).

Po 6k km średnie zużycie paliwa mam 8,33 (liczone wg tankowań).

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    W mieście poza godzinami szczytu i przy spokojnym operowaniu gazem zużycie będzie na poziomie 9 litrów. W korkach może ono podskoczyć o litr w górę, a przy "cięższej nodze" trzeba się liczyć z wartościami na poziomie 11 litrów."
    http://www.autogaleria.pl/auto_test/...anium,642.html
    Spalanie: 7,7/5,0/6,0 (test: 8,9/6,2/7,6)
    11l to nawet ja po chipie, cisnac i w korkach nie mam... ogolnie to b707 z tym spalaniem o dobry litr przesadzil.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Około 200-konna benzyna (z tego, co pamiętam) w Focusie i depcząc nie masz 11 litrów na setkę? Nie lubię podważać tego typu tekstów, bo w końcu to Ty jeździsz tym samochodem, ale póki nie zobaczę, nie uwierzę

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

ponad 200-konna :P jezdzac dynamicznie po miescie naprawde nie mam wiecej niz 9,5-10l. oczywiscie sa wyjatkowe sytuacje - 40 minut w korku, na dworzu 37C, w aucie 21C... wtedy jest nawet 12l. ale tak ogolnie to nie wiem jak by trzeba bylo jezdzic po miescie i przekraczac 11l.

zdziwie cie jeszcze bardziej, tak wygladal moj weekendowy wyjazd do kolobrzegu (pisalem to wlasnie dla focusklubpolska, bo mielismy dluga dyskusje dotyczaca rekordu 1.0EB i pokonaniu trasy 1619km na jednym baku):

moja trasa: stacja auchan szczecin - centrum kolobrzegu - szczecin warszewo. wyszlo 333km.

trasa podzielona na rodzaje drog: miasto (w tym przejazd przez wioski, szczecin i weekendowe jezdzenie po kolobrzegu) - 72km, drogi szybkiego ruchu dwujezdniowe - 114km, drogi krajowe - 147km.

predkosci praktycznie tylko zgodnie z przepisami ruchu drogowego, ale nie przekraczajac 100km/h (oczywiscie wszystko predkosci GPS, nie zegary).

w aucie jechaly dwie dorosle osoby, bagaz na weekend, podczas trasy do kolobrzegu byla 25% czasu wlaczona klimatyzacja (parowaly szyby, padal deszcz), obie trasy dzialala w aucie zamrazarka samochodowa, podczas drogi powrotnej temperatura powietrza spadla do 8C, czyli wlaczone bylo ogrzewanie na 21C, do tego wiozlem zgrzewke jablek i marchwi, mrozone ryby - ogolnie jakies 50kg z bagazem, ktory mielismy na weekend.

zuzylem 18 litrow paliwa, spalanie wedlug kompa - 5.8l, z dystrybutora 5.4l.

gwoli scislosci, dla mojego auta podaje ford spalanie 7.7/5/6. (wersja 150KM)

nie bylem zawalidroga, wyprzedzalem wolniejsze samochody, nikt na mnie nie trabil, nikt mi nie swiecil, nie jezdzilem za tirami by miec nizsze spalanie. z mojej obserwacji 1/3 samochodow jechala wolniej niz ja, 1/3 tak jak ja, i 1/3 szybciej niz ja.

aha - predkosc srednia ze szczecina do kolobrzegu byla 74km/h, ostateczna (w tym oczywiscie duzo jezdzenia po kolobrzegu) - 61km/h.

trzeba pamietac o jednej waznej rzeczy - jezeli w 1.6EB uda sie, nawet po chipie, utrzymac sie pod pelnym ladowaniem turbo (czyli kolo 2tys obrotow), nie ma problemu jezdzic z bardzo niskim spalaniem. naprzyklad 100km/h to 2100obr. na 6 biegu.

Awatar Pink
    Auto

Domyślnie

Te wyniki z trasy są bardzo, bardzo dobre, ale w to jestem w stanie uwierzyć. Na trasie jest możliwość jechania o kropelce, wykorzystujesz różne techniki, tricki, poza tym sam piszesz, że masz niską prędkość obrotową przy setce, to wszystko pomaga.
    Ale w sytuacji, gdy "butujesz" po mieście, nie ma mowy o żadnych sprytnych zagrywkach - depczesz i patrzysz, ile wyjdzie. A wtedy potrafią wyjść dość zabawne wartości i te 11 litrów na setkę w miarę łatwo da się osiągnąć nawet dieslem 1.6, a co dopiero benzyną. Absolutnie nie chcę deprecjonować Twoich słów, ale widocznie o innej dynamice mówimy, bo z moich doświadczeń z przeróżnymi samochodami wynika, że tego typu zestawienie (benzyna + ok. 200KM + ciągłe "bycie pierwszym ze świateł") jest niemożliwe, i nie mówię o różnicach rzędu 1-2 litra

No, ale z Ecoboostów jeździłem dotąd tylko 1.0 100KM, więc może po prostu jeszcze nie poznałem tego cuda, jakim jest 1.6 EB

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Zgadzam się z @pink. Ja nie mam problemu aby w mieście (krótkie trasy, dynamiczna ale bez szaleństw jazda) zobaczyć wynik 12-13litrów na dystansie kilkudziesięciu km.
    Jednak jeżdżąc płynnie max. średnie miałem 9,5l/100km (100% miasto, max 10km, klima 100%). Wyjeździłem w takich warunkach cały bak więc dane z tankowania a nie z komputera.

Silnik uznaje za bardzo udany.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

Pink - no to dawaj co to dla ciebie dynamiczna jazda przez miasto? Dwie paki pomiedzy swiatlami w godzinach szczytu czy co? Jezeli nawet udaloby mi sie rozpedzic do takej predkosci nie walac w inne samochody, to oczywiscie palic bedzie te auto nie 10, ale 30 litrow...

sprytny - ty masz auto o pol tony ciezsze ode mnie...

Awatar Pink
    Auto

Domyślnie

sprytny napisał "krótkie trasy, dynamiczna ale bez szaleństw jazda" - ja zaś piszę o "butowaniu", a więc poniekąd o owych "szaleństwach" (co niekoniecznie oznacza 200km/h w mieście), stoisz na światłach, widzisz zielone, dajesz w palnik, zakręt - zwalniasz, ale zaraz za nim znowu gaz, itd. No, może to nawet zabrzmiało zbyt brawurowo, nie musi być aż tak, nie non stop W każdym razie, nie chodzi mi o płynną, dynamiczną jazdę, lecz raczej o rwaną. Widuje się takich "rajdowców", na pewno wiesz, o co mi chodzi. Przy takiej jeździe nie będzie to 11 litrów na setkę, a tak zrozumiałem poprzednie Twoje posty. Byłem pewien, że po prostu piszemy o czymś innym

Chociaż przyznam, że ten wynik, nawet przy "dynamicznym acz płynnym" stylu jazdy czy w korkach jest naprawdę dobry. Ja przy nadzwyczaj spokojnej jeździe mam taki sam w swojej - blisko 2x słabszej - krowie

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Atlis Zobacz posta
    Pink - no to dawaj co to dla ciebie dynamiczna jazda przez miasto? Dwie paki pomiedzy swiatlami w godzinach szczytu czy co? Jezeli nawet udaloby mi sie rozpedzic do takej predkosci nie walac w inne samochody, to oczywiscie palic bedzie te auto nie 10, ale 30 litrow...
    Wbrew pozorom ostatnie zdanie podsumowuje dyskusję. Styl jazdy ma bardzo duże znaczenie dla zużycia paliwa

Dla 150KM:
    http://www.spritmonitor.de/en/overvi...=1&powerunit=2
    Rozpiętość średnich wyników od 6,5 do 10l/100km (po odrzucenia skrajnych). Średnia 7,54.

Cytat Zamieszczone przez Atlis Zobacz posta
    sprytny - ty masz auto o pol tony ciezsze ode mnie...
    Tak, to potwierdza:
    Rozpiętość średnich wyników od 8 do 10,5l/100km (po odrzucenia skrajnych). Średnia 9,05.
    Ja po 6kkm jestem poniżej średniej

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez sprytny Zobacz posta
    Dla 150KM:
    Rozpiętość średnich wyników od 6,5 do 10l/100km (po odrzucenia skrajnych). Średnia 7,54.
    ja mam ciut wiecej koni. ale ogolnie takie srednie spalanie jest jak najbardziej realne.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów