Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 88

Wątek: Klasa średnia (wyższa) premium do 80 000 zł

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie Klasa średnia (wyższa) premium do 80 000 zł

Poszukuję auta w cenie max 75 000 zł. Co najmniej klasa średnia premium, nie starsze niż 2007 r. Mam już mniej więcej obcykaną ofertę ale może podrzucicie mi jakieś typy. Wymagania niewielkie. Musi mi się podobać , być w miarę bezproblemowe, mieć spory zapas mocy. Limuzyna, hatchback albo w ostateczności kombi, żadne Suvy nie wchodzą w rachubę. Klekot albo benzyna.

Moje typy to Audi A6 3.0 TDi Tiptronic Quatrro i Lexus GS 300.

Plusy Lexusa:
    - niebanalność
    - stylistyka
    - benzynowy silnik
    - niezawodność
    - reguacja twardości amortyzatorów z kabiny
    Wady Lexusa:
    - wyższe koszty napraw i części eksploatacyjnych
    - brak sprawdzonego serwisu
    - ospała skrzynia
    - brak łopatek

Plusy Audi:
    - niższe koszty napraw i eksploatacji (masa zamienników)
    - wyraźnie większa moc i dynamika (zwłaszcza po chipsie)
    - lepsza skrzynia
    - napęd quattro
    - sprawdzony nieautoryzowany serwis
    - łopatki przy kierownicy
    - moc (280 kucy po chipie)
    - wiadomo czego się po nim spodziewać
    Minusy Audi:
    - potencjalnie wyższa awaryjność
    - popularność (za kilka lat zrobi się z tego dresowóz)

Istotne jest aby takich aut (polski salon, pierwszy właściciel, serwis ASO) było trochę w sprzedaży aby łatwiej było wybrać coś pewnego i z rozsądnym przebiegiem. Audików w ofercie jest sporo (co nie dziwi), Lexusów o dziwo też.

BMW serii 5 i Volvo S80 spełniające powyższe wymagania są słabo reprezentowane na otomoto.

Biorę też pod uwagę Lexusa IS 250. Ktoś ma może porównianie co jest większe w środku? IS czy Honda Accord?
    Ostatnio edytowane przez micrus ; 09-09-2013 o 15:30

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

A moze wlasnie Accord?
    A na serio szukalbym z aut ktore podales Lexa GS300 wyższe koszty czesci i serwisu w stosunku do Audi(szczegolnie w TDI)odrobi niezawodnoscia.Takze raczej drozej nie bedzie.
    No i jest jeszcze piekne(wg mnie)F10 z tym ze juz nie raz zaslyszalem ze niezawodnoscia to ono nie grzeszy.

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie

BMW F10 jest nieosiagalne w tych pieniadzach, nie wiem micrus jak sie ksztaltuje Twoja sytuacja rodzinna, ale jesli nie okaze sie za maly to proponuje W204 w jakiejs fajnej wersji , przykladowo http://allegro.pl/mercedes-benz-c350...516571592.html
    Ostatnio edytowane przez maxior ; 10-09-2013 o 10:45

Auto
    VW TSI

Domyślnie

Kolego Chelini BMW F10 w tej cenie jest kompletnie nieosiągalne. Chyba że kwota podana jest w EUR Z Bmw to tylko E60 - pewnie rocznik około 2008. Diesli jest sporo do wyboru ale zdecydowana większość to zajechane szroty z Niemiec.
    Accord to nie premium - ale godna uwagi pozycja w tym zestawieniu (szczególnie S-Type).
    W tym przypadku jednak postawiłbym/zastanowiłbym się mocno nad Lexusem GS 300.
    Powód - jest inny, nietuzinkowy i ma benzynę pod maską - dobrą wolnossącą jednostkę bez większych udziwnień.
    Bmw 5 E60 już zaczyna być dresowym wozem w cenach oscylujących około 30.000 PLN - za chwilę zajmie miejsce E39 i trochę podzieli jego los.
    Audi A6 - model klepany już od 2004 (c6) w zasadzie niczym się nie wyróżnia pośród pozostałej gamy Audi (szeroki wielki grill).
    W przypadku Lexusa - podzielam zdanie Cheliniego - wyższe koszty odrobi niezawodnością. Poza tym wydaje mi się, że poziom wyposażenia byłby relatywnie wyższy aniżeli u konkurencji.

EDIT:
    S80 - jest stosunkowo ciasne we wnętrzu.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Aaa nie spojrzałem na kwote(80K)o F10 mozna wiec zapomniec.Takiego Lexusa sam bym przygarnal.

Auto
    IP200 & MX-5

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta

Biorę też pod uwagę Lexusa IS 250. Ktoś ma może porównianie co jest większe w środku? IS czy Honda Accord?
    Accord jest zdecydowanie większa wewnątrz, IS jest bardziej klaustrofobiczny. Ja przy 183cm i siedzeniu na max w dół ocieram czupryną o cykrrorączke :-D. Za to koszty serwisu accorda 2,4 są porównywalne z IS250.

Nie wiem skąd jesteś ale w Warszawie i na Śląsku są niezależne serwisy specjalizujące się w samochodach Toyota/Lexus z rozsądnymi cenami usług.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Myślałem też nad Accordem ale jest tak ciasny z tyłu, że wolę rozejrzeć sie za czymś innym. Jeśli IS jest jeszcze mniejszy to rzeczywiście się nie sprawdzi. Nawet GS jest dość przytulny. Siedząc z tyłu dotykałem sufitu głową ale miejsca na nogi jest wystarczająco. Auto zastąpi Superba Combi więc minimum praktyczności musi być zachowane.

Generalnie utwierdzacie mnie w przekonaniu, że Lexus to lepszy wybór . A6 C6 już jest nieświeże a będzie tylko gorzej. Lexus jest na tyle rzadki, że raczej nigdy się nie opatrzy i będę mógł nim kilka lat pomykać. W dodatku wolnossąca benzyna to idealny wybór na używkę bo ciężko jej zaszkodzić nieodpowiedzialną eksploatacją.

Srd jestem z Wawy. Możesz polecić jakiś serwis?

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

http://otomoto.pl/jaguar-xf-3-0-v6-l...C30471567.html nie powinien szybko się opatrzyć

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Widziałem go wcześniej. Wolę sobie nie wyobrażać ile kosztuje naprawa jak coś się zepsuje :P

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

A bierzesz pod uwage Audi A4? B8 wcale takie male nie jest, rozmiarami juz praktycznie dogonilo Passata. Wyglada jednak duzo swiezej od A6 C6.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów