Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 88

Wątek: Klasa średnia (wyższa) premium do 80 000 zł

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Auto
    VW TSI

Domyślnie

jag jest ładny. Co prawda nie miałem Jaguara ale z zeznań znajomych którzy mieli Jaguara/LR/RR podobno nie są aż tak dużym problemem koszty napraw, a fachowość serwisów które się tym trudnią. Znajomy miał XF w dieslu - i często było tak, że z braku wiedzy ASO "strzelało" co jest do wymiany - jeśli tylko przypuszczali często bywało że przypuszczenia były chybione "ale jak już wymieniliśmy to dobrze bo przynajmniej prędko się nie zepsuje". To potęgowało koszty. Ponoć tak to średnia kosztów zbliżona dla MB/BMW/LExus.

W przypadku Lexusa (jak też używanego samochodu) kluczem jest "wolnossąca benzyna". Trzeba się starać by jej zaszkodzić - ew. kupić zajechany samochód - ale to rozumiem odpada bo będzie sprawdzony przed zakupem. Niemniej nowe auto będzie miało nie lada wyzwanie sprostać przestrzeni i ładowności SuperB Kombi Większość tych aut nie posiada tyle miejsca na nogi z tyłu A Przy takim układzie S80 odpada całkiem.
    Za nieco wyższa kwotę mercedes E (W212 2009 rok ? )

EDIT:
    dżony o tym samym pomyślałem jak już odpowiedź puściłem

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Przede wszystkim A6 TDI za tą kasę będzie miało 200+ tysięcy km przebiegu. Kolega miesiąc temu kupił pewną krajową A6 '09 115 000 km za 108 000 pln, ja raczej rozglądałbym się za A4 w tych pieniądzach jeśli musi btć prestiżowe premium. Luxus wydaje się pewniejszym celem i jest też AWD, ale jeśli chcesz wozić długonogie pasażerki z tyłu to można się też zainteresować Pejtonem w Langu. Takie S80 2,5 T lub T6 to również ciekawy wybór. A może Superb 3,6 i wymiana znaczków na VW?

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Jeśli audi a4 to tylko 2.0 tfsi quattro. Ciężko będzie znaleźć w tych pieniądzach. No i jakoś mnie nie kręci.

Audziorę znalazłem 2007 r. od pierwszego właściciela, krajową, full serwis w aso, nic nie malowane i 180 000 przebiegu za 68 000.

Znaczek mi nie przeszkadza. Bardziej nijakość superba. Takie auto bez charakteru.

Auto
    VW TSI

Domyślnie

Osobiście jeśli miałbym wybierać między Pytonem, A4 a GS300 wziąłbym tego ostatniego.

Auto
    Golf VII 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Jeśli audi a4 to tylko 2.0 tfsi quattro. Ciężko będzie znaleźć w tych pieniądzach. No i jakoś mnie nie kręci.

Audziorę znalazłem 2007 r. od pierwszego właściciela, krajową, full serwis w aso, nic nie malowane i 180 000 przebiegu za 68 000.

Znaczek mi nie przeszkadza. Bardziej nijakość superba. Takie auto bez charakteru.
    Jakbyś chciał A4 to tu masz niegłupi egzemplarz. Silnik odpowiedni i napęd na 4buty.
    http://plichta-luksusowe.otomoto.pl/...C30345905.html

Auto
    IP200 & MX-5

Domyślnie

Srd jestem z Wawy. Możesz polecić jakiś serwis?
    Serwis AJC cieszy się dobrą opinią.

Szukając Lex'a trzeba BARDZO uważać na szroty ze stanów.
    W GSie trochę czuć jego masę, zwłaszcza w ostrzejszych zakrętach w porównaniu do niemieckiej konkurencji ale za to jest ciszej, a silnika posłuchasz tylko jak go wyżej pokręcisz.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Auto na pewno będzie z polskiego salonu. Prawdopodobnie coś z komisu przy salonie lexusa albo toyoty. Ładny egzemplarz gs-300 stoi w toyota-bielany. Jeździłem nim nawet i wrażenia bardzo przyjemne.

Faith dzięki za linka ale to za duży przebieg jak na tsi.

Srd dzięki za namiary na serwis.

Auto
    -

Domyślnie

Na pewno prowadzenie w GS porównując do Audi będzie gorsze. Zarówno zawieszenie, jak i układ kierowniczy pracują zauważalnie inaczej
    Za to niezawodność na bardzo wysokim poziomie (oczywiście statystycznie, bo wiadomo, że zajeżdżony/felerny egzemplarz zawsze może się trafić. Jedyna powtarzająca się usterka to lampy ksenonowe.

A6 to bardziej wybór w kierunku rozsądku - będzie podobne pod tym względem do Superba
    Przestronniejsze od GS-a i ogólnie bardziej wszechstronne, ale nie tak oryginalne jak Lexus.

Patrząc na Twoje preferencje, wybór szedłby w kierunku GS-a, osobiście wybrałbym chyba jednak A6, a już w ogóle mając świeżego, młodego Superba nie zamieniłbym się na niepewną (mimo wszystko) używkę

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

dokladnie to samo mozna powiedziec o audi a6.

wybralbym lexa. pojezdzilem troche a6, lexem tez. a6 na mnie nie zrobila zadnego wrazenia - taki duzy passat. nudny. lex z benzyniakiem zachowuje sie jak mniejsze auto, bardziej atletycznie, ladnie brzmi... jagow bym unikal o ile nie chcesz nonstop jezdzic zastepczym.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów