Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Pierwsza jazda: Citroen C4 Picasso

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Pierwsza jazda: Citroen C4 Picasso

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Jak Citroen to tylko Exlusive :-)
    Do pełni szczęścia brakuje jeszcze jakiś bardzo dobrych automatów.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Ketos

Domyślnie

Oryginalny i bardzo dobrze wyglądający minivan.
    Bardzo przyjemnie wykończony, tego właśnie brakuje niemieckim konkurentom, tego "feelingu" wnętrza.
    Według mnie jedna z najlepszych propozycji na rynku.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Jechał ostatnio za mną taki Picasso, ciekawie się prezentował. Ale wnętrze nieszczególnie mi się podoba, przynajmniej sądząc po zdjęciach. Niepotrzebne zegary są centralne, same w sobie zresztą wydają się brzydkie i średnio czytelne. Może na żywo jest lepiej. Oby. Rację ma też test1uci - przydałby się dobry automat.

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Jestem na TAK.
    Ogólnie jestem na TAK dla Citroena.
    "More is better" - J.Clarkson

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

http://www.autogaleria.pl/fotografie...da_2013_06.jpg

Gdzie tu są dodatkowe światła w razie gdyby trzeba było jechać z podniesioną klapą? Ślepy jestem i nie widzę.

Samochód oryginalny i ciekawy tylko z przodu. Reszta już znana z poprzednika, ale z drugiej strony ładnie się wszystko prezentuje. Jedynie tyle, że nie ma tej dziwnej łamanej linii bocznej. Do tego jak zauważył Pink niepotrzebnie zegary są na środku. Nie wygląda to dobrze, nie jest praktyczne, a i wszyscy wokoło wiedzą z jaką prędkością jadę (łącznie z kierowcą auta jadącego za mną bo widzi przez tylną szybę). :damn: Nie lubię też jak producenci z zewnątrz na siłę odróżniają wersje biede od bogatszej. Specjalnie zaprojektowali inne przednie i tylne światła oraz przy słupku C dali tandetny plastik zamiast chromu. Rozumiem, że to zachęta aby kupować jak najlepszą wersje, ale dziwne są takie praktyki. Widziałem obie wersje i niesamowite jak to samo auto przez kilka detali może być bardzo brzydkie albo ładne. No, ale też nie tylko Citroen tak robi.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Gdzie tu są dodatkowe światła w razie gdyby trzeba było jechać z podniesioną klapą? Ślepy jestem i nie widzę.
    Jazda z otwartą klapą jest niezgodna z przepisami i zagraża innym użytkownikom drogi.

A światełka masz na dole zderzaka i służą one raczej kwestii bezpieczeństwa, gdy auto stoi np. na poboczu z otwartą klapą.
    http://www.netcarshow.com/citroen/20...llpaper_23.htm

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Nie wiem gdzie jest ten zapis w przepisach, ale nieraz wozi się coś dłuższego niż pozwalają na to wymiary samochodu. Jak miałem Uniacza przywiozłem najpierw lodówkę, a potem starą kuchenkę na złom. Astrą też zdarzyło mi się coś przewieźć dłuższego. Po prostu odpowiednio zabezpieczyłem i przejechałem całe miasto nie robiąc nikomu krzywdy. Kwestia jak to się zrobi, a jeśli dobrze to nie zagrażam w bezpieczeństwie ruchu. Szkoda więc, że nie zrobili tak jak w Insignii czyli zamontowali malutkie światła w bagażniku.
    http://www.autocentrum.pl/gallery/op...ik-otwarty.jpg
    Chociaż jak kogoś będzie stać na nowe C4 Picasso to i nie będzie nim woził lodówek czy szaf. Mimo wszystko mogli lepiej to przemyśleć.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów