Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Wątek: Założenie niezalecanego profilu opony

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

W tylnonapedowym aucie nie potrzeba szerokiej opony zeby miec dobra trakcje. Tym bardziej w lekkim roadsterze gdzie docisk opony do nawierzchni jest mały co wynika z niewielkiej masy. Im szersza opona tym nacisk jednostkowy na podłoze jest mniejszy a zeby było bezpiecznie na sniegu i lodzie oraz zeby łatwo sie było wydostac z kopnego sniegu ten nacisk musi byc jak najwiekszy. 205/55r16 to najbardziej optymalny rozmiar w twoim przypadku. Widziałem e85 na 16" i wyglada wg mnie tragicznie. Gdybym miał takie auto to na zime wsadziłbym felge 7,5 lub 8x17 i opona 205/50 r17.

Auto
    jeździ

Domyślnie

to czy się to komuś podoba czy nie to inna sprawa. Mnie sie ma dobrze jeździc zimą i tyle..

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Zrozumiałe, 205/55 r16 to najlepsza opcja.

Auto
    jeździ

Domyślnie

kolega ma używane 505/60/16,wrzucę na fele i zobaczę czy będzie coś obcierać. Jak nie to zaryzykuję 60. Na wyższym profilu powinno się chyba lepiej jeździć.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Wygodniej ale mniej stabilnie. Im profil wyższy tym opona jest mniej sztywna (bardziej "pływająca"). Można stosować opony XL żeby zaradzić temu pływaniu ale wtedy komfort nie wzrośnie tak, jak można by oczekiwać.

Auto
    jeździ

Domyślnie

micrus widzę ,ze masz wiedzę w tym temacie a co z tym XL? Co to takiego? No i dziwne,ze mnie stabilnie.. więcej bieżnika=więcej powierzchni do odprowadzenia wody, śniegu czy błota. Tak na chłopski rozum..Poza tym zimą nie jeździ się tak jak przy "normalnych" warunkach" czyli dużo wolniej. A przynajmniej tak jest w moim przypadku.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

To po prostu opona wzmocniona (ma dodatkowe warstwy opasań). Lepsza do aut sportowych i lub jeżdżących z obciążeniem.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Arczimi, większy profil to nie więcej bieżnika. To po prostu wyższy bark (powierzchnia boczna) opony, która nie ma wiele wspólnego ze zdolnością odprowadzania wody/śniegu.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Im mniejsza powierzchnia opony tym trudniej pojedzie się w śniegu - auto się zapadnie i nie pojedzie. Poza tym może być problem z ubezpieczycielem jak dojdzie do jakiejś kraksy z niehomologowanymi oponami.

Auto
    Był szwed z Belgii z 5'tką w rzędzie, pozostała firmowa fabieda :o

Domyślnie

Z oponami XL bym uważał. Zrobiłem błąd kupując takie letnie do foki i komfort spadł, trochę bardziej też telepie na nierównościach. Prowadzenia pewniejszego nie zanotowałem - jeżdżą porównywalnie do poprzednich pirelli...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów