Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Wątek: Założenie niezalecanego profilu opony

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Też chłopaka straszycie tymi XL. Sens takich wzmacnianych opon jest w przypadku opon niskoprofilowych, od 45 w dół (chyba, że samochód waży 2 tony, a chcemy założyć profil 50 itd). Sam mam 215/45R17 i zrezygnowałem świadomie z wersji XL na rzecz zwiększenia ciśnienia w kole z 2,3 na 2,5. Przy standardowym ciśnieniu opona jest komfortowa, ale daje lekkie oznaki pływania na szybkich ostrych zakrętach. Natomiast nie ma to wpływu na bezpieczeństwo. Mnie to pływanie lekko irytuje i dlatego jest 2,5.
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Wiem, ze lepiej wezsze opony na zime, ale bez przesady panowie. Szczegolnie przy aucie co ma ponad 200KM. To nie sa juz czasy, ze auto wazylo tone i mialo 60-100KM.
    Nie wiem jakie masz letnie (pewnie cos ok 245-255), ale ja bym nizej niz 225 (na tyl) nie schodzil. Najlepiej jednak jakby sie wypoweidzialy osoby co jezdza czyms podobnym i napisaly wrazenia.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Ja mam podobny dylemat w GSie. Napęd na tył, 249 kucy a opony zimowe 225 albo 245 (mam jedne i drugie do 225 musiałbym kupować felgi).

Auto
    jeździ

Domyślnie

dzisiaj doszły do domu 16 calowe więc muszę kupić pod nie. A letnie faktycznie 255 z tyłu a z przodu chyba 225 dam znać bo nie jestem pewien, auto mam u kumpla na kanale walczymy z piskiem przy ruszaniu z kolejnych biegów. Tak do 1100 obrotów.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Im mniejsza powierzchnia opony tym trudniej pojedzie się w śniegu - auto się zapadnie i nie pojedzie.
    Śnieg śniegowi nierówny. Jeśli mówimy o grubej warstwie kopnego śniegu, wtedy rzeczywiście szersze laczki spiszą się jak rakiety śnieżne i autko nie utonie. Ale jeśli mowa o wyjeżdżonym, twardym śniegu/lodzie, im szersze opony tym mniejsza przyczepność. Nie bez powodu rajdówki w Szwecji jeżdżą na oponkach jak w rowerze.

Auto
    jeździ

Domyślnie

Panowie, nie ukrywam,że im węższe tym tańsze..... ekonomia forever... dlatego uparłem sie na 205.

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez arczimi Zobacz posta
    ...walczymy z piskiem przy ruszaniu z kolejnych biegów. Tak do 1100 obrotów.
    Po prostu dawaj mniej gazu przy ruszaniu

Ekonomia ekonomia, ale patrzylbym na bezpieczenstwo jeszcze. Na sniegu moze bedzie lepiej (chociaz w to watpie), ale w pozostalych przypadkach bedzie bardzo slaba trakcja i o poslizg nie trudno. Nie bez powodu masz z tylu takie szerokie opony.

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Ja mam podobny dylemat w GSie. Napęd na tył, 249 kucy a opony zimowe 225 albo 245 (mam jedne i drugie do 225 musiałbym kupować felgi).
    Te opony sa innych rozmiarow, ze musisz kupowac felgi do 225?
    W Insignii mialem zimowki 245 R18(fakt, ze naped na przod) i jazda w gorach po sniegu to byla masakra. Ciagle swiecilo sie ESP i auto plywalo po drodze, nie lapalo trakcji. Na letnie sa ok, ale nie na zimowki (przynajmniej w tym aucie).

Credt, tyle, ze oni w rajdach zmieniaja opony w zaleznosci od warunkow pogodowych, a my tu mowimy o uniwersalnych

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Muszę. Felgi na 245 mają szerokość 8,5 cala. Poza tym zimowe 225 mam w mniejszym rozmiarze (R17).

Auto
    jeździ

Domyślnie

A gdybym na przód dał 205 a na tył szersze o tym samym profilu? Ewentualnie różnych profilach? Felgi mają szerokość 7 cali.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Jak dajesz szersze to nie może być taki sam profil bo będą różne średnice. a do poprawnego działania abs i esp średnice muszą się zgadzać.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów