Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 54 z 54

Wątek: Założenie niezalecanego profilu opony

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez coo84 Zobacz posta
    205 ma 632mm średnicy a 215 ma 643, więc obwody są odpowiednio 1984.5 i 2019, więc na każdy kilometr zamiast 495.3 obrotu koło będzie robić 504 obroty. Nie wiem jak ci to wyszło że dystans będzie większy: D, różnica będzie taka, że na tej 21km trasie licznik pokaże 21.37km: p

tak swoją drogą niektórzy taksówkarze robią: p
    Cytat Zamieszczone przez coo84 Zobacz posta
    Nie, różnica to 180.8 obrotu, czyli tyle obrotów brakuje większej oponie żeby na liczniku było tyle samo, 180.8*2019mm(obwód większego koła) czyli 365m: p wychodzi cały czas ~1.7% większy przebieg niezależnie od której strony liczysz.

Ale policzmy od drugiej strony oba koła robią 10000 obrotów, mniejsze robi 19.845 kilometra a większe 20.190 km, różnica to 345m czyli hej! dalej 1.7% : P
    No dobra. Ześ na początku zakręcił Tyle faktycznie wskaże licznik przy 21 km pokonanych na mniejszych oponach.
    Te 6,2 km to różnica między przebiegiem jaki wskaże auto na małych oponach po przejechaniu faktycznych 21 km a odległością jaka mu jeszcze zostaje przy pokonaniu tej samej liczby obrotów co auto z dużymi kołami (przy pokonaniu 21 km). Kapisz? Ja tez nie
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    -

Domyślnie

Ryjas, mam nadzieję, że w pracy lepiej liczysz

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Przecież policzyłem dobrze tylko nie to co chciałem I właściwie rzecz zbędną. Zdarza się. W pracy na szczęście mam od tego ludzi Sam liczę jedynie powierzchnię, ew. kubaturę.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    jeździ

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Jakiej firmy?
    Teść ma teraz podobny problem. Właśnie wystawiłem właśnie mu koła od v70 z dwuletnimi zimówkami, bo trochę mamy stresa czy warto je wkładać do v60ki. Rozmiar jest jakby o numer mniejszy. Zamiast homologowanych 215/55/16 ind 93 mają rozmiar 205/55/16 Felgi stalowe na których są założone tez mają inne obsadzenie (przy 7j16 mają ET48 zamiast ET50) No i nie wiem czy nie lepiej ich "wymienić" na same nowe opony właściwego rozmiaru. Po pierwsze trochę nie wypada jeździć na stalówkach, po drugie jednak na za małej średnicy.
    No ale bieżnikowanych to on na bank nie kupi

O ile się nie mylę to Glob Gum (pada, nie chce mi się iść do garażu). Jeden z pracowników tej firmy mi polecił. Też zresztą właściciel BMW (serii 3 i 5). Powiedział,że letnich bieżników by nie kupił ale zimówki jak najbardziej. I miał rację.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów