Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Opony do Opla Corsy D

Domyślnie Opony do Opla Corsy D

Witam,

poszukuję mojej dziewczynie do samochodu Opel Corsa D opon zimowych. Mam na oku model Dębica FRIGO 2 185/70R14 88T, czy może ktoś miał styczność z tymi oponami i może napisać kilka słów o nich. A może jakieś w miarę tanie i dobre opony może polecić. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez malachm ; 17-09-2013 o 11:08

Domyślnie

Sava Eskimo, na pewno będzie zadowolona. Zdecydowanie najlepsza budżetówka.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Frigo 2 dobre są na śnieg i błoto pośniegowe, na mokrym i suchym są słabe. Do auta miejskiego myślę, że powinny wystarczyć. Tak w ogóle, to do jazdy w aglomeracji poleciłbym raczej całoroczne.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Fiat Bravo II

Domyślnie

Frigo 2, świetnie radzą sobie na śniegu, ruszanie pod duże ośnieżone wzniesienie nie robi na nich wrażenia. Gorzej sytuacja ma się na mokrym, 300Nm potrafi czasem na trzecim biegu zerwać trakcje przy gwałtownym przyspieszaniu. Lecz jak na cenę za te opony muszę przyznać że jest to udany zakup, zamawiałem trzy komplety do aut w rodzinie i żadna trefna opona się nie trafiła, nawet po 6latach opony te u wujka jeszcze dobrze się trzymają.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Jeszcze możesz sprawdzić nokiany, jak kupowałem 16stki to wr a3 kosztował 355 od sztuki a jakieś tam barumy 310, a oponki naprawdę prima sort i nie znam nikogo kto by na zimowe nokiany narzekał.

Domyślnie

Miałem na Vectrze Nokiany WR i były fatalne na śniegu. Do Savy się nawet nie umywały. Poszły z Vectrą, 2 sezony leżały a jeden jeździły.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Na mokry i suchy asfalt, typowy dla miast i dróg szybkiego ruchu, mogę polecić Falkeny HS439. Do tego są ciche i komfortowe. Nie ma problemu z wyważaniem itp.
    Natomiast ze śniegiem i szklanką sobie po prostu nie radzą. W tych warunkach najlepsza Frigo 2, czyli Ultragrip 5.
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Domyślnie

Widzę sporo dobrych opinii o Frigo 2. Jeszcze mogę się ewentualnie zastanowić nad Sava Eskimo.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Frigo 2 to najlepsze niskobudżetówki, są super na śniegu, przewyższają nawet opony klasy premium pod tym względem, ale w porównaniu do klasy premium są gorsze na mokrym i suchym asfalcie. użytkuje je w 2 autach, spisują się bardzo dobrze i są trwałe

Domyślnie

Swojego czasu wrzuciłem zbiór testów opon zimowych, temat nie jest przyklejony więc szybko zaginął ale może Ci pomóc w wyborze: http://www.autogaleria.pl/forum/show...3r-test%C3%B3w
    Frigo 2 jest znakomita na śniegu, ale na mokrym i suchym mocno odstaje od konkurencji, nie tylko opon premium, ale również budżetowych. Jeżeli w większości jeździsz po drogach niższych kategorii, to warto rozważyć Dębice, ja natomiast nie byłem z niej specjalnie zadowolony, hamowanie na mokrej nawierzchni było żenujące, a nie sądzę aby była to wina hamulców Focusa, na którym Dębica była założona.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów