Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 115

Wątek: Awaryjność Volkswagena - mit czy prawda?

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Z tego co czytałem to na niemieckich forach to nie lepiej niż u nas. Dają zniżkę na części jak się trochę pokłóci. Prawdę mówiąc pierwszy raz słyszę żeby zwrócili choć część kosztów za kolektory (jak pisze Xerox). I zasada jest mniej więcej wspólna dla Skody, Vw czy Audi. Nie wiem jak z Seatem (może być gorzej) czy Porsche (pewnie jest lepiej).

Jak dla mnie w tych przypadkach, gdzie usterka występuje w ciągu pierwszych 4 lat i gdy wiadomo, że jest ona wynikiem wady fabrycznej, to powinni w autach robionych w ASO brać na siebie 100% kosztów naprawy również po gwarancji i przynajmniej 50% gdy auto było serwisowane poza ASO. A oni dają do 70% od cen ASO (wysokich) gdy było serwisowane w ASO i to w najbardziej ewidentnych przypadkach. Do tego jeszcze trzeba płacić za robociznę.

To jest dla mnie najgorsze w VAGach (choć nie wiem jak to wygląda w przypadku innych marek). Po gwarancji (krótkiej bo dwuletniej) wypinają się na klienta i radź sobie sam z tym co oni spaprali na etapie projektowania.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Skrece nieco na moment z tematu - bo to nie tylko o vagu - ale wrzuce link do http://www.reviewcentre.com/products11.html, jakogos innego site z opiniami sprawiajacymi wrazenie autentycznych, bedacego odpowiednikiem bardzo przekrojowego, polskiego autocentrum.pl nie znalazlem.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Z kolektorami bylo tak, ze stare zabrali a dali mi nowe (a jak chcialem wziac stare to nie dostalbym tej znizki). Mysle wiec, ze robia to samo co chlopaki u nas w Polsce, czyli 'regeneruja' klapy, czy silniczki i wrzucaja z powrotem na rynek

Znam tez przypadek z Mercedesem i ich podejsciem do tematu sypiacej sie skrzyni w E-klasse (tym poprzednim modelu). Czesty przypadek, 320CDI + automat = skrzynia kaput. Szczesciarzom psula sie skrzynia jeszcze na gwarancji, niestety znajomemu dopiero padla po 2,5 roku (gwarancja na auto 2 lata). Mercedes raczyl (oczywiscie po bojach) dorzucic sie do naprawy (bagatela 20 albo 30 tys zl) i pokryc 50%...

Ogolnie najmilej wspominam serwis Alfy/Fiata i BMW. Podobno Toyota/Lexus trzymaja wysoki standard, ale nie mialem okazji sprawdzic.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Teraz odnosnie dorzucania sie ASO do naprawy, jak bylem u mechanika kilka miesiectemu (ktory zreszta tez cos tam spartolil jak kazdy :> ) - to moze wyjsc taniej u mechanika bez 'udzialu' oferowanego przez ASO w podobnych przypadkach. Po prostu koszt jego robocizny + czesci wyjda taniej, bo na te czesci nierzadko warsztaty maja spore znizki wspolpracujac z dana marka.

A 'udzial w naprawie' ASO wydaje sie duzy, dopoki te czesci oferowane przez ASO nabywamy bez znizek, ktore niektore warsztaty posiadaja

Fakt, ze i tak pewnie poszedlbym do ASO, bardziej wierzac w gwarancje na wykonanie naprawy takiej instytucji.. ale niektorzy naprawiajac auto 'do sprzedazy' nie beda moze myslec, co sie stanie za kolejny rok ..

----- Poprzedni post napisany o 09:20 -----

A taka ogolna mysl odnosnie serwisow..najmilsze i najlepsze pewnie beda serwisy marek, ktore sie nie psuja. Jezeli raz na tydzien ktos przychodzi z awaria, ma sie sile byc usmiechniety i zrobic wszystko aby klient odszedl zadowolony.

Jezeli non stop ta sama usterka psuje krew warsztatowi i klientowi, to juz ma sie na pewno wszystkiego dosyc i tylko zbywa bez serca kazdego To troche jak z 'szorstkimi' pielegniarkami

Auto
    VW TSI

Domyślnie

Ja najlepiej wspominam serwis Toyoty - oraz ich podejście do problemów - sami wzywali na akcje jeśli były, usuwali za free wadliwe elementy bez proszenia a jesli była grbsza sprawa jak reflektory xenon które nie świeciły to wystarczyło pytanie czy mam się zwrócić do Toyota Motor Poland
    Co do BMW - przynajmniej o jednym z salonów w Krakowie w którym auto było serwisowane nie mam najlepszego zdania. Nie dość, że chcieli mnie zrobić w balona z kasą i to niejednokrotnie(zwykła wymiana oleju i filtra była z dnia na dzień droższa o 400 PLN vs. przedstawiona oferta), to jeszcze kiedy to zrobili to zapomnieli zakręcić osłony silnika od spodu. Po tygodniu się kapnąłem że jej nie mam - jak sprawdzałem olej. Kiedy do nich zadzwoniłem to powiedzieli, że faktycznie leży u nich i się zastanawiali czyja to....
    O duperelach w stylu ubrudzony smarem słupek A i tapicerka skórzana, czy też brak kasowania w systemie samochodu informacji o serwisie który wykonali - wspominał nie będę gdyż to był standard - podobnie jak to, że podawany czas robocizny niekiedy się wydłużał do następnego dnia (na szczęście po gromach otrzymywałem darmowo auto zastępcze).

EDIT:
    Jeśli chodzi o salony VW - to dość profesjonalnie i póki co z chęcią podchodzą do tematu napraw ludzie z serwisu VW Bełtowski. Nie zbywają na starcie - sprawdzają i drążą temat (stukanie zawieszenia).

Awatar michal_gl
    Auto
    Nuova Bravo Mjet

Domyślnie

Serwis Toyoty w Gorzowie fatalny, aż nie chce mi się pisać co tam przechodziłem z moim autem, wystarczy powiedzieć, że teraz lakierują auta w pobliskim Mercedesie ( mój kolega, fanboj Toyoty chwalił się, że tam mu lakierowali jego Aurisa, ale jak to świadczy o Toyocie), Szczeciński przeciętny.
    Serwis Fiata w Gorzowie przeciętny, niestety stare powiedzenie Ten Typ Tak Ma ciągle w użyciu, po interwencji w FAP aż się palą do roboty.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

Serwis Szczecinski Toyoty (Struga) kiedys tragedia (2005-2010). Teraz nie wiem. Bardzo spoko byl w Nowogardzie. Szczecinski serwis VW tez szalu nie robi.

Auto
    VW TSI

Domyślnie

Pacjent: VW Passat Variant B7 2.0TDI 177PS BMTech skrzynia manual- rocznik 2013 - przebieg 25.000
    Nawiązując do tego postu dzisiaj znów spotkałem sąsiada. Czekają w serwisie na klepnięcie decyzji w VW o wymianie silnika na nowy. Z tego co przekazał serwis telefonicznie sąsiadowi powodem był brak smarowania w silniku. Póki co jazdę kontynuuje jazdę najnowszym Golfem.

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Zajebisty. Pewnie cały tydzień przeszukiwałeś internet, ale opłaciło się. Byłoby fajnie gdybyś napisał coś więcej na temat tego Tourana. Według Auto Świata 1.4 TSI jest robiony na przebieg 250 tys km.

Uprawnienia umieszczania postów