Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Wątek: Nowy(bezawaryjny?)diesel.

Auto
    -

Domyślnie

W tych czasach nie tyle silniki padają, co ich osprzęt, a że jest go coraz więcej, to i naprawy są coraz droższe...
    Najlepiej kupić takie auto, w którym będzie najdłuższa gwarancja i ograniczenie przebiegu nie będzie miało aż takiego znaczenia. Może coś z Hyundai'a faktycznie?

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Mój głos również na Mondziaka 2.0 tdci 163 km. Na pewno przy 200 tysiącach coś trzeba będzie wymienić ale teraz już żaden diesel lepszy w tej dziedzinie nie będzie.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

2.0 HDI bez problemu dociąga do 400 000 km bez większych ingerencji, wiem bo widziałem wielokrotnie 407 czy C5 z takimi przebiegami u rodzinnego handlarza.
    Także celowałbym w 508 bo C5 już dość wiekowe, Mondeo jeszcze bardziej.

Auto
    -

Domyślnie

2.0 TDI CR to samo. U wielu handlarzy ~400 000 km przerobione na ~200 000 km i do sprzedaży.

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

2.0 TDI bym odpuscił, ja bym polecił 2.0 DCI 150KM znam auto ktore zrobilo już ponad 300tys i trzyma sie dobrze, przy 230tys wymieniany dwumas , a przy 250tys wtrysk, z dpf probemów nie było o dziwo ale auto jeździ głownie w trasie. Jedyne co trzeba wiedziec to to ze olej co max 15tys wymieniac.

Diesle mazdy koszmarnie drogie w naprawach i czesci brak.

2.0 HDI /TDCI też dość dobry

Auto
    Porsche Cayenne

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    2.0 HDI bez problemu dociąga do 400 000 km bez większych ingerencji, wiem bo widziałem wielokrotnie 407 czy C5 z takimi przebiegami u rodzinnego handlarza.
    Także celowałbym w 508 bo C5 już dość wiekowe, Mondeo jeszcze bardziej.
    Napewno najbardziej bezproblemowe będzie Mondeo, 508 jest super, ale watpię, ze będzie równie bezawaryjna.

Awatar Gadżet
    Auto
    Golf IV 1.6/ X3 2.0d / E46 318d

Domyślnie

Mondeo to dobre auto, ale nie zapominajmy o Insigni, którą teraz bedzie można wyrwać z 2.0 cdti poniżej 100 tys., bo przecież do salonów wchodzi model po fl.
    Skoro Octavią II przejechali aż tyle km to może warto pozostać przy tej marce i kupić O III 2.0 TDI (w tej cenie Superb będzie słabo wyposażony)
    W budżecie mieszczą sie też Kia Optima i Hyundai i40 oczywiście w mocniejszej wersji diesla (136 km)
    Może warto zaszaleć i rozważyć zakup hybrydowego Aurisa ?

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez TCE Zobacz posta
    Napewno najbardziej bezproblemowe będzie Mondeo, 508 jest super, ale watpię, ze będzie równie bezawaryjna.
    Poraziła mnie siła tego argumentu.
    Na pewno często musi korzystać z lawet w stosunku do konkurencji: http://www.adac.de/infotestrat/unfal...68C5X3xLE4HeZ_

Auto
    Porsche Cayenne

Domyślnie

Ja tam nie patrzę na jakieś tabelki, znajomy ma od 4 lat w firmie 3 sztuki Mondeo, nie dzieje sie totalnie nic, a lifting jeszcze auta dopracował. 508 to Francuz, w dodatku nowy model, zdarza sie sporo pierdol - wiedza z serwisu Peugeota, sam mam boxera, miałem aktualnego partnera, ale 508 bym nie kupił. Nie oglądam takich testów jak ADAC, ta bezawaryjności jest tak samo wiarygodna jak testy opon.

Mieliśmy kupę nowych francuzow, zmienilismy koncepcje na wyższej klasy używki, niby Renault/peugeot/citroen są zdecydowanie mniej awaryjne niż kiedyś, ale nie polecam nikomu + zajebista utrata wartości. Dla mnie poziom wyznacza BMW/mini, lexus, toyota, Honda.

Polecił bym Accorda, ale diesel nie w tym budżecie, chyba, ze kolega pokusił by sie na lekka używke.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Fajny ranking ADAC. 10 pierwszych miejsc VAG, Merc i BMW :lol:

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów