Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pierwsza Jazda: Nissan Note

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie Pierwsza Jazda: Nissan Note

Czas na Pierwszą Jazdę ciekawszą z dwóch nowych propozycji Nissana w segmencie B pt. nowy Nissan Note - Ofensywa

Fotogaleria: 16 zdjęć

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Z zewnątrz prezentuje się w porządku, a w środku moją uwagę przykuły fotele - sprawiają wrażenie wygodnych i dobrze podtrzymujących ciało.
    Fajnie, że resorowanie jest komfortowe, ale wciąż nie mogę zrozumieć sztucznych do bólu układów kierowniczych, a z takim najwyraźniej mamy do czynienia. Bardzo to uprzykrza jazdę. No, i szkoda, że nie ma jakiegoś mocniejszego benzyniaka w ofercie, jakiegoś 1.6 120KM, czy coś w tym stylu. Ktoś wie, jak sprawuje się ten 1.2 z kompresorem (dynamika, spalanie, trwałość) ?

Awatar Wojciech Gerwatowski
    Auto
    jazz honda jazz

Domyślnie

Byłem na małym macanku w salonie.
    Najpierw plusy dodatnie:

-sympatyczny wyglad i chyba lepsza aerodynamika w stosunku do poprzednika. Sprawia wrazenie lepiej, ze nie bedzie tak podatny na boczny wiatr, czego nie mozna powiedziec o poprzedniku.
    -samochod jest bardzo przestronny, szczegolnie na tylnych siedzieniach, przy praktycznie nie zmienionych wymiarach zewnetrznych. Nowy model jest ok 2cm nizszy od poprzednika. Rozstaw osi i pozostale wymiary pozostaly niezmienione.
    -rozsadna cena, przynajmniej podstawowych wersji.

teraz wady wg. mnie

-niższa pozycja za kierownica w porownaniu z poprzednikiem, dla mnie osobiscie to niestety wada bo bardzo lubie siedziec troche wyzej: lepsza widocznosc, swiatla "kierowcow ksenonowcow" nie dokuczaja tak bardzo w nocy, itd.
    -kierownica regulowana tylko na wysokosc, nawet w najdrozszym wariancie wyposazenia.

Ogladana przeze mnie wersja posiadała radio dotykowe i aut. klimę. Chciałby zobaczyć jeszcze wersje z manualną klimą i najprostrzym radiem. Niestety nawet na oficialnej stronie Nissan nie chce sie nią pochwalić :-)

Domyślnie

Tu masz zdjęcie wersji ze zwykłym radiem (ale klimą automatyczną):
    http://img04-otomoto.sogastatic.pl/C30513492_5.jpg

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Dodajmy, że w podstawie nie ma nawet radia...

Awatar Ketos

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Wojciech Gerwatowski Zobacz posta
    Ogladana przeze mnie wersja posiadała radio dotykowe i aut. klimę. Chciałby zobaczyć jeszcze wersje z manualną klimą i najprostrzym radiem. Niestety nawet na oficialnej stronie Nissan nie chce sie nią pochwalić :-)
    Tutaj znalazłem zdjęcie które masz na myśli (co prawda z dotykowym panelem), no nie wygląda to zbyt atrakcyjnie no ale tak to jest w uboższych wersjach.
    http://3-photos.ebizautos.com/new-20...7034-3-640.jpg

Same auto mi się podoba, z zewnatrz jest naprawdę ładne, w środku trochę zbyt twarde ale generalnie robi przyjemne wrażenie.
    Dobrze, że zawieszenie jest komfortowe, bo dla takich samochodów to rzadkość.
    Chętnie sprawdzę nowego Note'a w salonie.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Z zewnątrz może się podobać, ale ogólnie robi wrażenie auta które na dobrą sprawę niczym nie zachwyca. Na ostatnich trójmiejskich targach porównałem to auto z ix20 i szczerze, to w Note nie ma czego szukać przy tym Hyundaiu. Na dobrą sprawę nie ma czego szukać przy schodzącej Hondzie Jazz.
    Wnętrze jakieś takie plastikowe. Bagażnik bez rewelacji. Pewnie główną zaletą są silniki, które powinny być w miarę ekonomiczne i chyba całkiem dynamiczne.

Cena może i niezła, ale nie porównywałem wyposażenia. Generalnie jakoś tak nie chwyta za serce to auto:/

Tekst tego artykułu jakiś taki bezkrytyczny, czy mi się wydaje?

Domyślnie

Wydaje Ci się...

Zawieszenie pewnie wybiera napotkane nierówności, nie wydając przy tym niepotrzebnych jęków i stęków, a jego pracę ciężko poczuć na pozbawionej jakiegokolwiek czucia kierownicy
    Tych niestety nie można skierować w stronę materiałów użytych do wykończenia wnętrza. Twardo, bardziej twardo, Nissan... Niestety od dłuższego czasu tak to wygląda - nie tylko w Micrze i Note, ale również w 370Z i GT-R. Plastiki na kostce brukowej lubią sobie pobrzęczeć, ale za to całkiem nieźle wyglądają
    Więcej na pewno wydusimy w pełnowymiarowym teście, bo na takie pierwszej jeździe to i wrażenia zawsze są płytsze.

Awatar Wojciech Gerwatowski
    Auto
    jazz honda jazz

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ketos Zobacz posta
    Tutaj znalazłem zdjęcie które masz na myśli (co prawda z dotykowym panelem), no nie wygląda to zbyt atrakcyjnie no ale tak to jest w uboższych wersjach.
    http://3-photos.ebizautos.com/new-20...7034-3-640.jpg

Same auto mi się podoba, z zewnatrz jest naprawdę ładne, w środku trochę zbyt twarde ale generalnie robi przyjemne wrażenie.
    Dobrze, że zawieszenie jest komfortowe, bo dla takich samochodów to rzadkość.
    Chętnie sprawdzę nowego Note'a w salonie.
    Ten panel sterujący klimatyzacją to porażka.... na zdjeciu wersja nie na Europę (inne zegary i wyslalowane w milach) choć podejrzewam, że tak właśnie wyglada. Szkoda, bo wspomniny Hyundai ix20 w środku nawet w w najtańszej wersji prezentuje sie lepiej IMHO.
    Ogolnie nijaki taki cytujac wieszcza.....

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów