Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Długi, bezpieczny, niezawodny sedan lub kombi

Auto
    Espace III

Domyślnie Długi, bezpieczny, niezawodny sedan lub kombi

Budżet 15 tys. plus/minus 2 tys.

Sedan lub kombi, może być liftback/hatchback. Przynajmniej 4,5 metra długości.

Benzyna/LPG, skrzynia manualna, szósty bieg jak najbardziej mile widziany. Raczej napęd przedni, nigdy z tylnym nie jeździłem (a może ktoś mnie przekona?).

Przede wszystkim zależy mi na niezawodności i bezpieczeństwie oraz dobrym prowadzeniu. Na wyposażeniu mają być poduszki, ABS, klimatyzacja, kontrola trakcji nie obowiązkowa. Autko nie ma służyć do wyścigów spod świateł, ale nie może też być na tyle mułowate, żeby nie pozwalało bez stresu wyprzedzić tira w trasie. Od czasu do czasu zdarzają mi się dłuższe wyjazdy i chciałbym spokojnie dotrzeć na miejsce bez obawy, że komputer pokładowy odmówi posłuszeństwa z powodu byle czujnika i będę musiał wzywać lawetę w połowie drogi.

Moje propozycje do Państwa oceny są takie:

koreańskie:
    - Hyundai Sonata
    - Kia Magentis

japońskie:
    - Toyota Avensis
    - Honda Accord VI

francuskie:
    - Citroen C5 II
    - Renault Laguna II FL (najbardziej się obawiam ze względu na niekorzystne opinie o modelach z początku produkcji)

niemieckie:
    - Opel Vectra C
    - BMW 5 E39 (tylny napęd)
    - Audi A6 C5

Inne marki nie podobają mi się, może ostatecznie Volvo S60, ale czytałem, że pomimo gabarytów jest ciasne i ciężko nim manewrować ze względu na promień skrętu. I w tej cenie raczej byłby to kiepski egzemplarz.

Auto
    Był szwed z Belgii z 5'tką w rzędzie, pozostała firmowa fabieda :o

Domyślnie

S60 - z doświadczenia - ciasne wnętrze, manewrujesz na parkingach jak lotniskowcem Do tego dość drogie naprawy, ale komfort na długich trasach - świetny, D5 (tak, wiem, nie szukasz klekota) ekonomiczna i pozwala wyprzedzać wszystko, na co Ci przyjdzie ochota (OK, poboczem jeszcze nie próbowałem ) Benzyniak będzie ciągnął z baku ostro, nie wiem, jak współpracuje z lpg.
    Pomyśl może o Mondziaku z zdrową budą i 2.0/140

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

e39 i A6 odpusć bo nie sa bezawaryjne a kupic dobry egzemplarz to wyczyn

Ja bym polecił Laguna II 2.0 136 lub 170KM (aby nie IDE 140KM) silnik idealnyu do gazu i malo awaryjny , samo auto poza duperelami z elektronik tez mało awaryjne , czesci tanie

Uprawnienia umieszczania postów