Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Migiem o... Seat Leon SC 1.4 TSI Style

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Migiem o... Seat Leon SC 1.4 TSI Style

Migiem o... Seat Leon SC 1.4 TSI Style - Seat and drive!

"Prawda, że brzmi znacznie przyjemniej niż 'Enjoyneering'? Słowa stworzonego wyłącznie na potrzeby Seata, który postanowił, że tak brzmieć będzie jego nowe hasło reklamowe. Poszli na łatwiznę? Przyznam, że zabawa w copywritera, wymyślenie oraz forma ostatecznej wersji zajęła mi trochę czasu. Ale z całą pewnością trwało to zdecydowanie krócej niż 19 lat!" - Piotr Migas

Fotogaleria: 36 zdjęć

PS. Zapraszamy do komentowania

Auto
    Seat Ibiza 6J 1.4

Domyślnie

Będąc 2 tygodnie temu w podparyskim Wersalu miałem okazję podejść do salonu Seata w celu "obczajenia" nowego Leona. Stały 2 wersje FR i Style. Oto moje szybkie spostrzeżenia:
    - z zewnątrz obie wyglądały nieźle, jednak oczywiście z przewagą na FR
    - ale wnętrza to 2 różne bajki, FR detalami wymiata. Największy minus to kiepska tapicerka w Style
    - sporo miejsca na nogi z przodu i z tyłu oraz na boki
    - oczywiście materiały trochę gorsze niż w Golfie VII (mniej miękkich)
    - największa wada w obu wersjach to zapach tanich chińskich plastików po zajęciu miejsca we wnętrzu, trochę jak w nowej Octavii
    Ogólnie auto bardzo ładne, no i tańsze. Jednak dla mnie wygrywa Golf - za sprawą jakości wnętrza.

PS.
    O co w końcu chodzi z tym konfliktem VW z Iberią? Czy ma to jakiś wpływ przy zakupie nowego Seata i z brakiem z konfiguratorze nowego Leona? Jeśli Pan Migas napisał, że Seat w Polsce jest i jednych i drugich to w takim razie czy klient na możliwość wyboru importera?
    Ostatnio edytowane przez seguar ; 01-10-2013 o 12:07

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Tylko wersja FR w serii oferuje (...) Niezbyt przyjemna w dotyku kierownica.
    Jak czytam ten fragment to całkiem spore uchybienia w ofercie, wyposażeniu itp.
    Leon wygląda dobrze tylko w wersji 5-drzwiowej. Zarówno w tym SC, jak i kombi rzuca się w oczy okropny tylny zwis.
    Ten odwłok z tyłu robi z kompakta kuleczkę. :/
    Szczególnie to widać na tym zdjęciu.
    http://www.autogaleria.pl/fotografie...5657&migas=199
    Chociaż ogólnie rzecz biorąc to i tak niesamowity postęp w kwestii stylizacji w porównaniu do poprzednika.
    Jeśli chodzi o wnętrze. Nie wiem dlaczego, ale przypomina mi trochę Saaba. Zwłaszcza przez to konsolę środkową złączoną z zegarami.
    Jestem ciekaw jak świecą w nocy te lampy full LED? Trochę dodają uroku temu Seatowi bo bez nich to bida z nędzą. Ogólnie chciałbym jednak żeby się sprzedawał bo może w przyszłości powstanie jakiś Seat, który nie wygląda jak kopia VW czy Audi.

Redaktor działu Migiem o... Awatar migas
    Auto
    AUDI "A coś tam;)"

Domyślnie

TO NAPRAWDĘ JEST DOBRY SAMOCHÓD

problemem jest to, że nikt tego nie chce wiedzieć WSZYSCY zapytani mówią-LAMPY/ŚWIATŁA

ale qrwa nie można sprzedawać lamp za 80 000 PLN!)

Awatar seimi
    Auto
    Opel Astra H 1.6

Domyślnie

Tekst dobrze się czyta, z resztą jak zawsze.
    Zgadzam się z opinią Szakala. Dużo lepiej wygląda jak dla mnie wersja pięciodrzwiowa. Tył za bardzo masywny i do tego jeszcze przydałyby się koła o cal lub dwa większe.
    Design wnętrza bardzo mi odpowiada - na pewno ciekawszy niż w Octavii. Uważam jednak, że na drzwiach mógłby znaleźć się jakiś skrawek miękkiego materiału. Połacie plastiku nie wyglądają za dobrze. Niestety coraz więcej producentów stosuje to w nowych autach. Czy to aż tak podwyższa koszty produkcji?

----- Poprzedni post napisany o 18:28 -----

Zauważyłem, że Leon ma zamontowane koła w rozmiarze 17 cali... Z profilu bocznego wygląda, jakby były najwyżej 16". Jakoś te duże koła "giną" w tej sylwetce.

Auto
    muscle car:P

Domyślnie

szału ni ma ..

stylistycznie do przodu , ale gdzie jest AutoEmotion .. ['Enjoyneering - co to za hipsteriada ?!?]

po co VW-agenowi kolejne modele bez wyrazu ? - albo zrobić z tego sportowca porządnego albo .. lepiej zainwestować te kasę w .. Skode .
    God bless America za Muscle Cars

Auto
    Citigo Ambition +

Domyślnie

Nie wiem, zupełnie nie rusza mnie ten nowy Leon. Nie widzę tutaj pomysłu stylistycznego. Gdyby nie widowiskowe lampy przednie i tylne (które widziałem już w Clio) to byłaby duża klapa stylistyczna. Nieciekawa bryła z konieczności okraszona liniami ala "koszmar blacharza''. Fajne lusterka i to by było tyle. Absolutnie nie zgodzę się, że ten Leon jest niesamowitym postępem stylizacyjnym, bo poprzednie auto narysowane przez de'Silvę i zaprezentowane już 8 lat temu, robiło znacznie większe wrażenie, szczególnie w pakietach FR czy Cupra. Widać było pomysł, spójność stylistyczną i wielki kunszt projektanta. Druga sprawa, że rzadkością jest, aby auto 3d wyglądało gorzej od 5d, a tak jest bezsprzecznie. Tak naprawdę, to przychodzi mi na myśl tylko Mazda 323 BA, z tym że tam znowu wersja 5d była strasznie dobrze narysowana. Niestety Leon złapał VWowski sznyt. Nie chcę marudzić, ale wnętrze też nie powala. Nieźle wyglądają fotele, dobre, proste, czytelne zegary, fajny kształt kierownicy, dobra górna część deski. Razi mnie natomiast ta duża klapka pod pokrętłami na konsoli środkowej, nie mogę patrzeć na boczki drzwi, a skóra na mieszku zaraz się połamie. Chyba najlepszą stroną tego Leona są wrażenia z jazdy, o czym pisze Pan Piotr, którego treści uwielbiam i dziękuję za kolejny świetny tekst.

Auto
    2005 BMW 330d Touring E46 2006 Toyota Corolla E12 1,4 D4-D Luna

Domyślnie

Może i szału nie ma, ale jak dla mnie jest to jedyny prawidłowy kompakt koncernu VAG (którego nie darzę zbyt dużą sympatią). Łączy w sobie cenę Skody (chociaż i te już podrożały), poprawność Golfa VII i delikatną nutkę sportowego stylu, przy czym zachowuje pewne walory praktyczności. Mój typ to 1,4 TSI 140 Style lub FR (różnica w cenie ok. 2000 zł). Mogłoby być jeszcze DSG ale to dostępne jest tylko z silnikami o mocy 105 KM oraz 1,8 TSI. Tak się rozpisałem

Auto
    440i

Domyślnie

Seat jeszcze walczy ale to juz raczej dogorywanie.. Auto nijakie, Ibiza chyba wyglada lepiej. Mialoby to sens w cenie ciut ponizej Skody, ostatecznie na jej poziomie, a tak to raczej propozycja dla fanatykow marki, cos jak kupic Saaba 2 lata temu kiedy bankructwo wisialo w powietrzu.

Czy kretynskie ograniczenia konfiguracji ala Toyota wynikaja z faktu ze w Polsce nie ma powaznego importera tej marki czy to ich swiatowa polityka teraz?

Domyślnie

Raczej wszędzie - na rynku niemieckim też są ograniczenia.

Cytat Zamieszczone przez konri123 Zobacz posta
    Mój typ to 1,4 TSI 140 Style lub FR (różnica w cenie ok. 2000 zł). Mogłoby być jeszcze DSG
    No właśnie, moim zdaniem najlepsza konfiguracja, a jest dostępna tylko w VW i Skodzie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów