Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Volkswagen Multivan 2.0 BiTDI 4MOTION Edition25

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Volkswagen Multivan 2.0 BiTDI 4MOTION Edition25

Volkswagen Multivan 2.0 BiTDI 4MOTION Edition25 - Dokąd dziś masz ochotę pojechać?

"Ledwo wróciłem z urlopu, na którym spędziłem za kierownicą ponad 7000 km, a już w moje ręce wpadł samochód, który najlepiej nadaje się właśnie na takie długie trasy. Tylko koniecznie w więcej niż dwie osoby. Poza tym, to chyba jeden z bardziej 'odlotowych' pomysłów na rynku." - Marcin Napieraj

PS. Zapraszamy do komentowania

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

Dziś rano o 7:55 spotkałem właśnie takiego wana w drodze do pracy na rondzie Giedroycia w Szczecinie.

Bardziej cywilna wersja, w manualu zrobilem kilka tys. km - to chyba najlepsze auto VW.

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Te przeglądy to nie za częste jak na dzisiejsze czasy ? Taki samochód jest do tego stworzony, aby pokonywać duże odległości, a 15 tys. km mija w mig. Miałem Multivana wynajętego we Francji i powiem szczerze, że słabo go wspominam. Oczywiście samochód nie był w tak bogatej wersji. Lepiej prowadziło mi się Opla Vivaro, choćby ze względu na zestopniowanie manualnej skrzyni biegów.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Cena... Przy ostatnio testowanym CC wszyscy pisali ze 250 tys za vw to o wiele za duzo.
    Ja napisze, ze 250 tys za vw z V6-stka to za duzo.
    Ale prawie 300 tys za vw z 4-rema cylindrami na gnoj to juz patanoja.
    VW drozszy od Mercedesa?!

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

Z tego co kojarze to Multivana mozna kupic nawet za 500 tysiecy wiec 300 tysiecy jest cena okazyjna

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Do busa służącego na co dzień do wożenia ziemniaków wstawili przeszklone boczne drzwi i okna, doturbiony silnik z automatem, parę fikuśnych dodatków i lepsze fotele. Naprawdę warte to jest 300 tys złotych??? Żeby był tu chociaż taki bajerancki system chowania foteli w podłodze jak w Voyagerze.... W Multivanie jak chce się coś przewieść trzeba dwóch rosłych chłopa żeby wytargać tylną kanapę (a waży chyba ze 150 kg). Tradycyjna u VAG'a paranoja cennikowa.

Domyślnie

5 lat temu testowałem podobnego za prawie 400k! Ale miał przynajmniej skórę, drewno. lodówkę i wspaniale brzmiące R5 pod maską!

P.S. Te czarne felgi w Edition25 wyglądają bardzo słabo... Ale pakiet "dobranoc" to rewelacja!

Auto
    Porsche Cayenne

Domyślnie

Vivaro/Trafic w najwyższej wersji kosztuje z rabatami ok. 120 kpln.
    Tyle jest warte auto tej klasy, a nie 300, już nie mowię o 400 tysiącach.
    Co z tego, ze ma napęd na cztery koła, wole sie ślizgać, a jak sie zakopie jest 7 osób do pchania, nawet po dachu go postawią

Od zawsze podobały mi sie wypasione Multivany, ale z racji ceny traktuje je jako ciekawostkę, a nie auto, które mógłbym rozważać - nawet jakby mnie było stać na samochód tej klasy za taka kasę.

Domyślnie

Problem w tym, że Vivaro/Trafic w porównaniu z Multivanem ma zerową ofertę w kwestii konfiguracji czy bogactwa wyposażenia. Najmocniejszy silnik ma ledwo 115 KM, nie ma w opcji napędu 4x4, a zautomatyzowana skrzynia to katastrofa... Nie wspominam o braku automatycznej klimatyzacji (2-, 3-strefowa...), skórzanej tapicerki itp.

A największą zaletą Volkswagena jest właśnie możliwość skonfigurowania auta wg własnego pomysłu - nawet Multivana Business za ponad 350 tys. netto!

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Jeszcze jedno krótkie pytanko do autora - Czy to auto na prawdę tak żałośnie przyspiesza jak tu :

http://www.youtube.com/watch?v=BVeoMMTS3YA

Pytam bo miałem okazję trochę pojeździć wersją sprzed liftingu ze starym poczciwym 2,5 TDI 174 KM z manualem i szedł o niebo lepiej (szczególnie powyżej 130 km/h), choć klekotał jak stado bocianów

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów