Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Pierwsze szybkie auto

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

choć małe auto nie zawsze oznacza tanie części np do Clio III Sport trzeba kupować całe zwrotnice a to koszt 2k na strone

przede wszystkim trzeba szukac zadbanych aut

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Nikt tu nie pisze o Clio III sport tylko jak już Clio II po lifcie.
    Części do każdego usportowionego auta są trochę droższe niż do zwykłego odpowiednika.

Auto
    Był szwed z Belgii z 5'tką w rzędzie, pozostała firmowa fabieda :o

Domyślnie

Wracając do Mondka ST220 i lpg - z tego co pamiętam, podczas jazdy na gazie szybko padają katalizatory. A są 3 po 2500zł każdy Do tego powinieneś patrzeć realnie, że szybsze wersje sedanów klasy średniej kupowało sporo ludzi jeżdżących niemało - swego czasu rozglądałem się za mondkiem ST i sporo 5-6 latków miało nakręcone po 180-200kkm, a ich ceny były jeszcze dalekie od 20kpln. Do tego eksploatacja robi swoje - popatrz chociaż na ceny opon 16 do typowego samochodu klasy średniej - zamkniesz się z dobrymi gumami w przedziale ok 1600zł, komplet np 225/45/18 do ST'ka to już koło 3000. A będą się zużywały szybciej, bo takie samochody nie zachęcają do powolnej jazdy Inna inszość to łatwość ich uszkodzenia na dziurach, itp.
    Clio II sport fajna opcja, ale sporo tych samochodów startuje w różnych amatorskich imprezach sportowych i może być już nieźle dorżniętych...

Auto
    Szukam

Domyślnie

Kasę mam i na auto nowe z salonu klasy premium, ale to nie o to tu chodzi. Tylko ja nie chcę takiej kasy wykładać na auto, które mi się szybko znudzi. Pół roku to i dużo, fakt, ale jak mam czas to patrzę już wcześniej, dowiaduję się po trochu o każdym aucie, mam czas na podszkolenie się, pojeździć, pooglądać, jak dobrze pójdzie to i w Grudniu mogę to auto kupić, ale na razie nie mam takiej potrzeby.
    Co do części eksploatacyjnych to mnie, aż tak pouczać nie musicie, do mamy auta ja wszystkie części kupuję, wiem w jakich cenach są alufelgi/opony. 20tysięcy na auto mam, 3 tysiące dodatkowe na zrobienie auta, wymianę wszystkiego co trzeba i 4tysiące na "dodatki" do auta.

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

pierwsza 206tka to nie RC ani GTi... jest to wersja s16 ze 136 konnym silnikiem, RC/GTI miały 177koni
    a Fiesta jak na swoja moc jest bardzo wolnym autem... 9,5 sekundy do setki to ponad 2s dłużej niż 206 RC...
    wg mnie najlepiej poszukaj właśnie 206 RC bądź Clio II RS jeśli chcesz kupić coś do 20 tysięcy złotych

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

RC miały 177 kKM GTi miały 136 KM (ew miały diesla pod maską z silnikiem 1,6 HDi). Były jeszcze S16, które miały 138 lub 135 KM (właściwie to chyba to samo co GTi, ale nie do końca się orientuję) No i nie można zapominać o GT czyli wersji przedłużonej z uwagi na homologacje WRC. Coś jeszcze?

Auto
    Szukam

Domyślnie

Ale te 206rc mi się nie podoba . Fiesta jest bardziej trafiona w mój gust, a zawsze można pomodzić, co na pewno zrobię, i będę wyciągał z tego silnika ile się da .

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

Zle... Gti bylo odpowiednikiem RC na innych rynkach wiec tylko 177KM...
    S16 mialo ten sam 2litrowy silnik, tylko wlasnie 136 konny
    Co do wersji GT to sie zgadzam

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Mylisz się kolego. S16/GTi sa traktowane jako tożsame wersje tylko pewnie jak piszesz na różnych rynkach różnie nazywane (pewnie z uwagi na golfa GTI) RC to mocniejsza wersja.

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

Byc moze sie myle... Chociaz rzadko mi sie to zdarza

EDIT
    racja, mój błąd, chociaż na przykład w Anglii zdaje się RC sprzedawali jako GTi 180 ale co do reszty masz racje...
    Ostatnio edytowane przez kojek ; 06-10-2013 o 09:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów