Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Pierwsze szybkie auto

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Jar3k Zobacz posta
    Opel Astra G Bertone - Jak z silnikami? Rozrząd na łańcuszku?

Pozdrawiam!
    2.0 i 2.2 na łańcuchu.
    1.8 na pasku.

Jako, że jestem zapisany do jednego z klubów Astry i mam dostęp do działu giełdy mogę ci powiedzieć, że są tam dostępne na sprzedaż dwie świetne Astry Bertone. Sam bym któryś wziął bo nie dość, że są dopieszczone do ostatniej śrubki to jeszcze świetnie wyglądają. Bertonka sama w sobie nie jest na pewno brzydkim autem.

Pierwsza mieści się w twoim budżecie. Kosztuje 18500zł, ale ma silnik 1.8 o mocy 125 KM więc bez szału.

http://imageshack.us/a/img203/6285/uj0l.jpg
    http://imageshack.us/a/img844/1999/0vrn.jpg

Druga kosztuje 26000zł bez systemu audio i 31000zł z nim. Silnik 2.0 TURBO Z20LET. Jechałem podobną z tym silnikiem i to już ma niezłe odejście.

http://imageshack.us/a/img41/7683/sdc14672x.jpg
    http://imageshack.us/a/img5/5898/sdc14675f.jpg
    https://sphotos-a-ams.xx.fbcdn.net/h...29428071_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...06903630_n.jpg

Właściciele nigdzie się nie ogłaszali z tego co wiem, a jedynie na forum do działu niedostępnego dla zwykłego użytkownika. Nie podam więc namiarów, ale jak będziesz zainteresowany to mogę ci na PW przysłać do nich kontakt.

Jak wspomniałem są dopieszczone i lista modyfikacji jest dość długa. Kupując któryś z nich miałbyś fajne auto, które nie wymaga żadnych nakładów. Przynajmniej na jakiś czas.

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

BMW e38 odpusc tym bardziej 740d... to samo z megane RS wszystkie do 25k to rozbitki w kiepskim stanie poczytaj na forum megane..

Ja bym zaproponował: E46 coupe ew. E39 , audi S3 1.8T

silnik w oplu 2.2 mimo ze na łancuchu to trzeba go co ok 80tys wymieniac bo lubie pekac i sie rozciagac taka wada..

Auto
    Szukam

Domyślnie

E46 coupe też rozważałem, ale za dużo tego jeździ, a tego nie lubię :/. E39 w m-pakiecie bym nie odmówił .
    To nie tak strasznie z tym łańcuszkiem, ujdzie ten defekt.
    Szakal Pierwsza jest ode mnie z miasta, widuję ją czasem .
    Druga jest na prawdę przepiękna! Tylko już nie na moją kieszeń . Choć jeszcze porozmawiam z kim trzeba, może będę miał te 30k. Na razie rozglądam się za autami, sam będę kupował gdzieś na wiosnę, wczesne lato. Wiadomo, że lepiej wcześniej się rozeznać, niż potem ulec presji i kupić pierwszy lepszy. A miałem nauczkę jak robiłem prezent dla mamy, kupując jej auto, które okazało się totalnym błędem...

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

Kup najpierw cos mniejszego, cos co dasz rade utrzymac i dopiero potem sie zastanawiaj nad megamocnym autem... ST170 naprzyklad kupisz za normalne pieniadze, silnik jest prosty jak but, naprawy tanie.

Auto
    Szukam

Domyślnie

Myślałem nad czymś małym i szybkim, ford focus jest okay, ale nie ma za dużego wyboru w nich.
    A co powiecie o Renault Clio Sport? Ta wersja 2.0 16v 170km, to jedzie?

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

pewnie ze jedzie , na dodatek to udana konstrukcja , chip i masz 200 kucy

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Clio II sport ma silnik wolnossący to nie wiem co tam można chipować Ale uwierz że i bez żadnych zabiegów tuningowych tak lekkie autko będzie latać. Jest to typowy wysoko obrotowy silnik i we wspomnianym budżecie może być problem z kupnem dobrze utrzymanego egzemplarza.

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

hmm pomyliłem z silnikiem co siedzial w Lagunie 2.0 170KM z Turbina..

Auto
    Szukam

Domyślnie

joker5513 W tym sęk, że te clio na allegro maksymalnie 15tysięcy stoi . Chcę takie auto, które wygląda i nie ma problemu na "zielonym" startować przed wszystkimi.

Domyślnie

Nie chciałbym zbyt brutalnie sprowadzać na ziemię, sam jak byłem młodszy chciałem już zaraz po zdaniu prawka kupować pierwsze auto , najlepiej od razu jakaś wypasiona elitarna fura z 300 koni pod maską , niemniej radzę trochę ochłonąć i podejść do sprawy na trzeźwo.
    Przede wszystkim 20 tysięcy to wcale nie taka duża kwota jeśli szukamy w miarę młodego, szybkiego i luksusowego auta. Owszem w sam raz aby kupić używane auto klasy kompakt ze 100 konnym benzyniakiem ale nikt wypasionej fury w idealnym stanie za tyle nie odda.

Pierwsza sprawa o której musisz wiedzieć, to to, że 10-14 letnie auta klasy premium potrafią się psuć a na ich naprawy wydaje się nie w setkach a w tysiącach. Zobacz sobie ile kosztują Vanosy do BMW E38/E39 , ile potrafi kosztować naprawa skrzyni automatycznej, ile wydasz na wymianę zawieszenia w Audi A6. Owszem, możesz trafić ,że nie zepsuje się nic a możesz popłynąć nagle o dodatkowe 5-6 tysięcy gdzie auto będzie zadbane, niepicowane. Po prostu w tym wieku zdarzają się takie awarie. Szczególnie jeśli tym samochodem chciałbyś faktycznie trochę szybciej pojeździć a nie turlać się jak Kim Dzong Il na defiladzie.

Spalanie- znałem wielu takich, co kupując auto mówili ,że 15 litrów na sto ich nie boli. Potem zaś gdy pokapowali się ,że to jest złotówka za kilometr to zaczynało się kalkulowanie, a o ma być auto, którym masz jeździć jak najwięcej, a to po zakupy, a to odwieźć kumpla, cieszyć się jazdą a nie odpuszczać jazdę w środę żeby na weekend coś zostało w baku. Masz po prostu wsiadać i jechać. A przy spalaniu 15/100 to robiąc skromnie 200km tygodniowo masz miesięcznie 800złna samo paliwo, plus do tego raz kiedyś klocki hamulcowe, opony, ubezpieczenie i drobne naprawy i raptem okaże się ,że pęka ci co miesiąc prawie półtora tysiąca i ograniczasz jeżdżenie. A nie o to tu chodzi.

Pierwszy samochód ma ci dawać frajdę przede wszystkim z jeżdżenia nim a nie podziwiania go z zewnątrz albo szpanowania na osiedlu. Zresztą za 20tys i tak nie kupisz M6 a ni Porsche 911 więc nie ma sensu się silić na przechodzone limuzyny w których będziesz wyglądał jak mafiozo z Azerbejdżanu.

Co więc kupić ? Nie siliłbym się na jakieś wyszukane ,nietypowe wynalazki, zresztą jak ci się znudzi to komu go potem sprzedasz?

Kilka takich luźnych, niezobowiązujących koncepcji :
    -wspomniany przez kolegów wyżej Audi S3 1.8T - popularny, łatwy w naprawie, dość uniwersalny
    -Honda Civic VTI - 1.8 169koni, potrafi przyspieszać w 8,5s pięknie się prowadzi a gdy trzeba to przy spokojnej jeździe pali 6/100 !
    -Volvo V40/S40 T4 - 200 koni na turbince, niepozorny i niedoceniany samochód.
    -Saab 9-3 2.0 Turbo - kolejne 200 koni ze Szwecji, miałbyś coś nietuzinkowego. Z awaryjnością bywa różnie.
    -Toyota Celica TS - 192 konie ze świetnego silnika. Kręci się wysoko, czuć podczas jazdy ,że to sportowy wózek
    -Megane Sport - 2 litry, ponad 200 koni, usportowione zawieszenie względem zwykłych Meganek
    -Subaru GT - 218 koni, dość spore spalanie i starszy rocznik, niemniej najlepsza rasowa fura do 20tys.

Pamiętaj, kupujesz auto dla siebie, przejedź się kilkoma przed zakupem, zobacz co ci bardziej pasuje i nie myśl w czym będziesz lepiej wyglądał przed kumplami. Tyle ode mnie.
    www.modeliki.pl - Najtańsze modele w Polsce

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów