Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Pierwsze szybkie auto

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

kolego a sam podajesz fury raczej mało realne w tej cenie , za 20k nie kupi megane rs wiem bo sam chciałem takie kupic i kazde do 25k to był szrot co na zdjeciach ladnie wygladał amatorskim okiem, niektóre to były meganki sklejone z kilku z swapem silnika i zderzaków... jedno nawet odpalic nie chciało jak przyjechałem a mial byc idealny stan...

Z automatem masz racje kumpel za remont w 330d e46 -7tys płacił !! wiec raczej manuala bym szukał i w benzynie, pierwsze 3 propozycje wyzej warto rozważyc i na poczatek lepiej wolnossaka

VIP Awatar ilovebmw
    Auto
    Zostało jedno :( Mondeo MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez modeliki Zobacz posta
    Pierwsza sprawa o której musisz wiedzieć, to to, że 10-14 letnie auta klasy premium potrafią się psuć a na ich naprawy wydaje się nie w setkach a w tysiącach. Zobacz sobie ile kosztują Vanosy do BMW E38/E39 , ile potrafi kosztować naprawa skrzyni automatycznej, ile wydasz na wymianę zawieszenia w Audi A6. Owszem, możesz trafić ,że nie zepsuje się nic a możesz popłynąć nagle o dodatkowe 5-6 tysięcy gdzie auto będzie zadbane, niepicowane. Po prostu w tym wieku zdarzają się takie awarie. Szczególnie jeśli tym samochodem chciałbyś faktycznie trochę szybciej pojeździć a nie turlać się jak Kim Dzong Il na defiladzie.

Spalanie- znałem wielu takich, co kupując auto mówili ,że 15 litrów na sto ich nie boli. Potem zaś gdy pokapowali się ,że to jest złotówka za kilometr to zaczynało się kalkulowanie, a o ma być auto, którym masz jeździć jak najwięcej, a to po zakupy, a to odwieźć kumpla, cieszyć się jazdą a nie odpuszczać jazdę w środę żeby na weekend coś zostało w baku. Masz po prostu wsiadać i jechać. A przy spalaniu 15/100 to robiąc skromnie 200km tygodniowo masz miesięcznie 800złna samo paliwo, plus do tego raz kiedyś klocki hamulcowe, opony, ubezpieczenie i drobne naprawy i raptem okaże się ,że pęka ci co miesiąc prawie półtora tysiąca i ograniczasz jeżdżenie. A nie o to tu chodzi.

Pierwszy samochód ma ci dawać frajdę przede wszystkim z jeżdżenia nim a nie podziwiania go z zewnątrz albo szpanowania na osiedlu. Zresztą za 20tys i tak nie kupisz M6 a ni Porsche 911 więc nie ma sensu się silić na przechodzone limuzyny w których będziesz wyglądał jak mafiozo z Azerbejdżanu.
    Co do tego spalania, kolega napisał wyżej, że będzie kupował drugi samochód, ale na podstawie własnych doświadczeń z posiadania średniej wielkości benzyny, należy zakładać, że jazda codziennie takim samochodem do pracy, ewentualnie jakiś mały wyjazd raz w miesiącu to koszty 1000 zł+. Może to być 1300 zł, może to być 1100 zł, zależy kto ile jeździ. Raz wyda się mniej, żeby za miesiąc wydać sporo więcej i średnia znowu wyjdzie taka sama. Lepiej wcześniej sobie to przeliczyć i się nad tym zastanowić, bo 15 litrów osiągnąć wcale trudno nie jest.

Utrzymanie samochodu w dobrej kondycji kosztuje. U mnie nic poważnego się nie psuje, a jadąc do mechanika i tak zostawiam sporo pieniędzy. Wszystko zależy czy się wkłada części lepsze, czy gorsze. Ja raczej nie oszczędzam, więc kieruję się w stronę lepszych zamienników. Opony można kupić lipne, a można dołożyć 100 zł na sztuce i kupić najlepsze. Tym sposobem można zapłacić za komplet 1600 albo 1200 zł. Nie wspominam o tych, co kupują używane. Ostatnio robiłem kilka rzeczy w samochodzie, zwykła eksploatacja:
    - 4 tarcze hamulcowe, wszystkie zimmermann
    - 4 pary klocków hamulcowych, wszystkie TRW
    - gumki na stabilizatorze z przodu
    - jeden wahacz z przodu
    - olej silnikowy + filtry (Motul jak zwykle)
    - olej w skrzyni biegów + uszczelka + filtr
    - przegląd
    - geometria zawieszenia
    - jeszcze jakieś pierdoły, o których nie pamiętam
    i wyszło 2700 zł. W pierwszym roku poszło ok. 5500 zł (wliczając w to 6 opon, każda po ok. 400 zł). Myślę, że same wymiany eksploatacyjne przez 2,5 roku pochłonęły ok. 9-10 tys. zł. Tutaj podkreślę, że samochód się nie sypie, nie jest to złom i zajeżdżone ścierwo, jeździ codziennie. Teoretycznie nie trzeba było wymieniać kilku rzeczy, ale dałoby to oszczędności 1000 zł na przestrzeni użytkowania samochodu. Kupując gówniane zamienniki da się zaoszczędzić pewnie następne 3000 zł. Ogólnie doliczając koszty paliwa wychodzi na te 2,5 roku jakieś 40 tys. zł. Tak tylko informacyjnie.

There's more to liv
    ing than only surviving

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

To coś strasznie dużo wydałeś... Chociaz ze tłuczesz po 50tys rocznie

Auto
    Szukam

Domyślnie

Przemyślałem to co piszecie, ja to wiem, jak jest w życiu . Moja rodzina jest strasznie zmotoryzowana, dla mnie to moja pasja, którą non stop poduczam. Większość napraw w aucie będę robił sam, dostęp do części większości aut mam w dobrych cenach. Chyba bardziej przekonam się do jakiegoś normalnego sedana i jednego coupe. Mój wybór to - Mondeo ST220, Saab 9-3, Volvo V40, Opel Astra G Bertone. W tych autach będę szukał swojego przyszłego.

VIP Awatar ilovebmw
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez jackass Zobacz posta
    To coś strasznie dużo wydałeś... Chociaz ze tłuczesz po 50tys rocznie
    Napisałem ile kosztuje utrzymanie samochodu mającego 13 lat, 2.5 benzyna w automacie marki premium. Strasznie dużo? Średnio 1300-1400 zł miesięcznie licząc już z pełnym pakietem ubezpieczeniowym to dużo? Samo paliwo to lekko 30k zł. Jeżdżę mało, 15-20 tys. km rocznie.

There's more to liv
    ing than only surviving

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

Mam droższe i mocniejsze auto, i robiąc podobne przebiegi wydaje mniej od Ciebie

Nie wiem jak robiąc 15tys km rocznie wydajesz na samo paliwo 30tys zl... Bo chyba nie pali Ci to 30l na 100...

VIP Awatar ilovebmw
    Auto

Domyślnie

Doczytaj o jakich kosztach pisałem. 30k na 2,5 roku, a nie na rok.

There's more to liv
    ing than only surviving

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ja bym poszukał jakiegoś hothacha. Kupowanie segmentu D z dużym silnikiem za te pieniądze to bezsens. Kompakty mogą być ciut drogie wiec najbezpieczniej poszukać segmentu B z mocnym silnikiem. Niekoniecznie 200 KM+ bo do auta ważacego ok 1000-1100kg więcej niż 150 nie potrzeba.

Za 20 tys można kupić 206 GTI lub RC i doprowadzić go do perfekcji
    Przykłądowy: http://allegro.pl/czarne-206-gti-2-0...590603177.html, http://allegro.pl/peugeot-206rc-177k...575611724.html

Ew. wspomniane Clio Sport: http://otomoto.pl/renault-clio-sport...C30422064.html, http://allegro.pl/clio-sport-180-ps-...583002028.html

Jest jeszcze fiesta ST :http://otomoto.pl/ford-fiesta-st-150km-C30748066.html, http://otomoto.pl/ford-fiesta-st-150...C30725246.html, http://otomoto.pl/ford-fiesta-st-C28972290.html i pewnie ja bym się nad nią najbardziej zastanawiał.

Auto
    Szukam

Domyślnie

Faktycznie, fiesta jest na prawdę ładna i interesująca, poczytam więcej na ich temat .
    Czemu kupowanie auta segmentu D to bezsens? Ford Mondeo to na prawdę taki bezsens?

Awatar marcin0070
    Auto
    ..dwabylejakie..

Domyślnie

spoko spoko jak kupujesz za ponad pół roku to jeszcze kilka razy zmienisz zdanie a pół roku to kawał czasu i może być tak że zamiast sportowego coupe będziesz szukał rodzinnego vana ze sportowym zacięciem a koledzy dobrze piszą zacznij od czegoś mniejszego może że masz sporo kasy to wtedy można szaleć z segmentem d i e.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów