Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 81

Wątek: Pierwsza jazda: Skoda Rapid Spaceback

Domyślnie Pierwsza jazda: Skoda Rapid Spaceback

Marcin Bochenek specjalnie do Werony zabrał Rapida liftback, żeby przekonać się o tym, czy odmiana Spaceback jest lepsza. Więcej w relacji pt. Pierwsza Jazda: Skoda Rapid Spaceback - Kompakt dla młodych?

Fotogaleria: 20 zdjęć

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Nawet w najbogatszej wersji to auto nie wygląda dynamicznie. Wg mnie dużo lepiej wyglądałby liftback z takimi felgami i dodatkami. Poza tym dla młodych mamy jeszcze Fabię i to raczej ten samochód w bardziej wypasionej wersji może wzbudzić większe zainteresowanie (mam tu na mysli chociażby wersję RS np.)

Naprawdę nie wiem dla kogo jest to auto i czy jest na nie miejsce w ofercie. Na pewno Rapid jako taki był zbyt podobny do Octavii i musieli coś z tym zrobić. Ale czy akurat spaceback z tak duża doza bełkotu marketingowego jest dobrym rozwiązaniem?

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

Nowa Fabia traci sens jesli jest Rapid Spaceback...

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Tylko czym w takim razie Skoda chce powalczyć w segmencie B? Spacebackiem? Przecież to kompakt Przejrzałem ostatni AŚ. Tam porównywano tego Rapida z Golfem.

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

I bardzo dobrze, że porównywano, bo Spacebackowi nie tak daleko do segmentu C. A na pewno bliżej, niż do segmentu B. Fabia jest mniejsza, w czym problem?

Czy odniesie sukces radzę poczekać, bo Juke'a i nowego Focusa też według forumowych proroków 'nikt nie miał kupić'

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

Fabia, Spaceback. Robi sie za ciasno w segmencie B i B+, bo SB to raczej nie kompakt. Gdyby był następcą Fabii to miałby jedną dużą zalete; przestronność.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Lay'S Zobacz posta
    I bardzo dobrze, że porównywano, bo Spacebackowi na pewno bliżej do kompaktów, niż do segmentu B. Fabia jest mniejsza, w czym problem?

Czy odniesie sukces radzę poczekać, bo Juke'a i nowego Focusa też według forumowych proroków 'nikt nie miał kupić'
    Bliżej do kompaktów ale to Octavia jest kompaktem. Szczególnie w wersji kombi różnice miedzy golfem a Octavią się bardzo zacierają.
    Między golfem a Rapidem jest dalej taka sama różnica jak między Rapidem a Octavią.
    Wg mnie Spaceback jest tylko po to żeby Rapida łatwiej odróżnić od Octavii. To tyle.
    Doceniam więcej miejsca nad głową, ale nie oszukujmy się to dalej jest wąskie, długie auto, które kosztuje trochę zbyt dużo. Kosztuje tyle co liftback a za tyle możemy mieć pełnoprawnego kompakta Cruze'a, prostsze wersje Ceeda czy przecenioną C-czwórkę. W jaki sposób Spaceback jest bardziej młodzieżowy od tych aut?
    Rapid to to mimo wszystko dziadkowóz z opcją tuningowego pakietu optycznego

Domyślnie

Okazuje się, że dla Fabii wciąż miejsce jak najbardziej jest - i wystarczy wsiąść do obydwu aut, by to zrozumieć. Rapid w środku ma już architekturę zbliżoną do nowej Octavii i rodziny Golfa, ale dobór materiałów/tworzyw i wykończenia jest dokładnie taki, jak filozofia Pecha nakazała. Przede wszystkim chodziło o to, żeby dało się czuć oszczędzanie. Tworzywa Rapida nie są na poziomie dobrze wykonanego auta klasy B - tu mam na myśli Polo. Mało tego, lepsze posiadała od początku druga generacja Fabii.
    Z Rapidem Spaceback i liftbackiem jest po prostu tak, że stworzono kawał auta za rozsądne pieniądze w stylu Dacii, ale w cenie godnej Skody. Mało tego, ten model ma ciekawszą stylizację niż Logany i Sandero. Podoba mi się kanarkowożółty, zielony oraz niemetalizowana czerwień corrida. Słowem, sygnalizacja świetlna
    Największa różnica "in minus" między Fabią i Rapidem - z tyłu brakuje przestrzeni nad głową w większej ze Skód, a na nogi jest tyle samo. Więc może jednak warto kupić tę mniejszą?

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

Z tego co pamiętam to Fabia I miała więcej miękkiego tworzywa niż II. Fabia III też bedzie miała ową architekturę zbliżoną do Octavii, tym samem Rapida. Moim zdaniem ten model będzie zbędny. Ciekaw jestem za to Rapida Coupe, to auto miałoby sens. Skoda nie ma w ofercie wersji 2/3 drzwi (wiem, Citigo) wiec przydałby sie model poniżej Scirocco. Takie wskrzeszenie Tigry/Pumy.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Największa różnica miedzy Fabią i Rapidem to jest bagażnik Jeśli chodzi o cenę Rapida to do Logana nie ma żadnego podejścia i trudno ją uznać za rozsądną. Jedynie rabaty ratują Skodę, bo Dacia ich nie daje.

----- Poprzedni post napisany o 13:53 -----

Cytat Zamieszczone przez KrankedGT Zobacz posta
    Ciekaw jestem za to Rapida Coupe, to auto miałoby sens. Skoda nie ma w ofercie wersji 2/3 drzwi (wiem, Citigo) wiec przydałby sie model poniżej Scirocco. Takie wskrzeszenie Tigry/Pumy.
    Rapid Coupe miałby faktycznie sens, ale niekoniecznie jako kolejna wersja zwykłego Rapida tylko jako odrębny model w gamie. Poza tym czy wyobrażasz sobie takie auto z silnikiem 1,2?
    Musimy jeszcze brać pod uwagę kwestie marketingowo sportowe. Wiadomo, że Skoda świetnie sobie radzi w rajdach. Fabia S2000 zaczyna się powoli starzeć i wymaga już następcy w postaci auta R5. Są prowadzone prace nad tym autem (w zasadzie to samo co teraz tylko z lekko przyduszonym silnikiem z Polo WRC)
    Wątpię by wprowadzono Rapida Coupe jako usportowione auto Skody, bo mimo wszystko potrzebna jest nowa Fabia jako typowe nadwozie by na jej podstawie robić kolejne rajdowe ewolucje auta do ścigania sie w ERC czy WRC2 (z racji obecności VW w WRC ta klasa raczej odpada:/)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów