Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 81

Wątek: Pierwsza jazda: Skoda Rapid Spaceback

Auto
    2005 BMW 330d Touring E46 2006 Toyota Corolla E12 1,4 D4-D Luna

Domyślnie

Moim skromnym zdaniem auto bez sensu. Gdyby było tańsze o 10 k to możee... Chociaż wnętrze z egzamplarza na zdjęciach wygląda lepiej niż w Octavii Active a nawet Ambition, a to za sprawą tej listewki pseudo aluminiowej przed pasażerem, w OIII drażni mnie brak wykończenia tam. Poza tym te wnetrza są bardzo podobne.
    Kwestia druga - ja jako młody człowiek nigdy nie kupiłbym małego, plastikowego, średnio urodziwego wozidełka z Czech za takie pieniądze. Taką kaskę wolałbym przeznaczyć na coś ciekawszego np. jakiegoś Traxa albo nową Mazdę 3, a najprędzej jakieś fajne autko używane : coś w stylu Passat CC albo Insignia.

Domyślnie

Moje zdanie jest tutaj:
    http://www.autogaleria.pl/auto_test/...6-tdi,802.html

Rapid, zwłaszcza w wersji Spaceback, to moim zdaniem segment B powiększony do rozmiarów segmentu C (oprócz wspominanej wcześniej niewielkiej szerokości). Skoda marketingowo plasuje ją jako "mniejszy kompakt", a Octavię jako "większy kompakt". Powiedzcie mi tylko, czy to, że zakwalifikujemy to auto do jakiegoś segmentu, ma jakiś sens i znaczenie dla przyszłego właściciela tego auta? Dla niego będzie ważna przede wszystkim cena - a tej bliżej do kompaktów niż do segmentu B.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Hahaha, ale afery! Zmieńcie słowo kompakt na hatchback i będzie po problemie, przypominam że to Skoda a wbrew logice w jej temacie zawsze najwięcej emocji, bitch please

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Nie znalazł się drugi tylko po przeczytaniu tego tekstu miałem przed oczami wyobraźni przedstawiciela Skody.

Ogólnie nie jest to zły samochód w granatowej czy tam niebieskiej wersji wygląda całkiem fajnie na dużej feldze chociaż tył jest zbyt prosty brakuje mu czegoś nadającego chociaż troche dynamiki. Wnętrze niestety jest takie same jak w pierwszym rapidzie w którym miałem nieprzyjemność siedzieć pozycja jak to w samochodach koncernu VAG jest bardzo dobra ale otaczające mnie materiały plastiki i bark chociażby kawałka miękkiego obicia na boczkach drzwiowych woła o pomstę do nieba. O stylistyce czy fajerwerkach nie ma tu mowy jest po prosu poprawnie aż za nadto.

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

To jest pełnoprawny kompakt, niszczy na starcie wszystkie Francuzy i inne szmelce Zazdrość was zżera, kompleksy niszczą i stąd te przepełnione frustracją brednie i pomówienia w stosunku do autora. Trudno zrozumieć, że Skoda nie bez powodu jest ulubionym samochodem Polaków i wielu Europejczyków? Takiego auta nigdy nie wypuści jakiś Koreaniec albo Francuz bo zwyczajnie nie potrafią. Volkswagen zawsze wzbudzał zazdrość przez to, że jest pionierem w wielu rozwiązaniach i tak samo jest z markami wchodzącymi w skład jego koncernu. Skoda od dawna jest numerem jeden w konstruowaniu samochodów dla zwykłego Kowalskiego i tak długo zostanie, czy tego zakompleksieni fanatycy konkurencji chcą czy nie. Lepszych zawsze się niszczy, na szczęście Skoda mimo to pozostaje liderem.

Pokażcie mi drugie auto dla młodego kierowcy, które przyciąga minimalistycznym, udanym i jednocześnie pełnym smaczków (zachodząca tylna szyba czy szklany dach) designem, oryginalnymi rozwiązaniami (które niedługo podrobi Renault albo KIA jak dotychczas), ciekawymi technologiami i połączeniem kompakta i kombi? Która mdła KIA albo Toyota wygląda tak dobrze? Zobaczycie, będzie hit jakich mało, zje na starcie Aurisy, Megany i KIA, które zalegają na parkingach u dealerów bo nikt tego nie kupuje Co się dziwić, skoro to auta budżetowe dla nie umiejących szukać prawdziwych okazji na rynku Albo po prostu nie zazdrośnicy od Francuzów, tylko pewnie was przysłali od tych marek albo jakichś koreańskich syfów, agentura na każdym kroku niszcząca lepszą konkurencję. Wstyd, nie macie godności i rozumu.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ty to jak coś napiszesz to...

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

Jest taki jeden radiowy dziennikarz, który już opisał te praktyki skody. Są dziennikarze, którzy dziwnym trafem popełniają takie gafy i to akurat w poczytnych czasopismach czy na głównych stronach portalu. Przeciez wiadomo, że masa ludzi to przeczyta, a na jakieś tam forum to nikt nie zajrzy.
    Ja się nie wtrącam, ale przecież to jawnie śmierdzi na kilometr. Już była afera na AG, że faworyzujecie skodę testami.
    Pozdrawiam.
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Kto ma wątpliwości co do umiejscowienia Rapida w podziale klasowym powinien zaliczyć szybką wycieczkę do najbliższego dealera Skody, popukać, pomacać i powąchać plastiki, wrócić do domu i przespać się ze swoimi rozważaniami. Z daleka widać, że jest to nadmuchana klasa B i nigdy nie będzie bezpośrednią konkurencją dla aut pokroju Astra/Golf/Cee'd et cetera et cetera - najbliższą rodziną jest w tym momencie chociażby 301/C-Elysee. Mimo wszystko Skoda już na wstępie osiągnęła mały sukces, myślę, że nie tylko na tym forum toczą się bitwy dotyczące uplasowania auta. Zresztą i tak większość Rapidów z tego co widzę ląduje we flotach zastępując wysłużone Fabie.
    Drive tastefully!

Auto
    D-4D

Domyślnie

Problem w tym, że ze względu na wysoką cenę Rapid jest konkurencją np. dla Cee'da i ze względu na tandetne wykonanie tą konkurencję chyba przegrywa.
    Cytat Zamieszczone przez Lay'S Zobacz posta
    Czy odniesie sukces radzę poczekać, bo Juke'a i nowego Focusa też według forumowych proroków 'nikt nie miał kupić'
    Sprzedaż nowego Focusa w Europie padła, wypadł z pierwszej dziesiątki, lepiej sprzedają się nawet auta klasy premium jak Audi A3 czy BMW 3.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Dla mnie najbliższym konkurentem Rapida Spaceback jest nowe Sandero.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów