Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Diesel za 25tys zł?

Auto
    Fiat Bravo II

Domyślnie Diesel za 25tys zł?

Hej, szukam auta dla siostry i totalnie nie wiem co kupić aby nie wtopić.
    Dokładniej ma być to auto do 25tys zł, ale budżet jest dość elastyczny jak będzie trochę więcej to nie problem, a jak mniej to może nawet i lepiej
    Ma być to Diesel, segment C ewentualnie B, najlepiej hatchback.
    Przejechałem się po okolicznych komisach u mnie w mieście i to co zobaczyłem trochę mnie sponiewierało. Auta dobrze wyposażone z fajnymi silnikami, ale dość bardzo zużyte zwłaszcza we wnętrzu, a jak już trafi się jakiś który ma wnętrze zadbane to zaś z zewnątrz odstrasza. Więc postanowiłem poszukać auta od pierwszego właściciela kupionego w polskim salonie, trafiło się aż 15 modeli. Jeden który głownie mnie zainteresował to Ford Focus http://otomoto.pl/ford-focus-okazja-C29065985.html właścicielem był, a raczej dalej jest Bank, wizualnie wygląda ładnie, przebieg 167k km, osoba z którą rozmawiałem nie zna dokładnie przeszłości auta, lecz mówi że jest bezwypadkowe i nie widać żadnych śladów aby było inaczej, coś wspominał że mógłbyć malowany zderzak, ale tego też nie jest pewien. Co wy sądzicie o Focusie, jak i tym danym egzemplarzu? Osobiście jeszcze go nie oglądałem, ale może jutro się wybiorę.

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

akurat trafiłes w dobry silnik 1.6 HDI/TDCI 90KM w tych silnikach nie masz koła dwumasowego i fapa czyli tani w naprawach

Ze zdjeć nikt Ci nie powie czy auto jest w dobrym stanie , do Aso niech sprawdza i wsio sie dowiesz

Ten silnika masz montowany w peugeocie 308/207, mazda 3, citroen C4, Focus/fiesta i w tych autach bym szukal ew. 1.6 CRDI 90KM w i30 lub Ceed

http://otomoto.pl/peugeot-308-1-6-hd...C30742767.html - według mnie ładniejszy od focusa

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

FAP wystepowal zarowno w wersji 90 jak i 110 km

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

tak ale w 90 bardzo żadko głownie w młodszych rocznikach mozna po vin odczytac

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

W 1.6 HDI 90KM do FL z 2011 roku nie było FAP, poza tym nie ma turbiny ze zmienną geometrią czy koła dwumasowego. Wtryskiwacze można regenerować, turbinę zresztą też także bardzo sensowna propozycja jak na używanego diesla.
    To 308 z linka sprowadzone także odpuściłbym sobie.

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

podałem przykładowo ,to co że sprowadzone ?

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Widziałeś kiedyś sprowadzonego 3 latka który nie byłby rozbity albo nie miał przebiegu 200 000 km w górę? raczej, w innych przypadkach to jest w ogóle nieopłacalne finansowo.
    Dobrze, że autor szuka krajowego z pewną przeszłością, na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać.

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

Nie przesadzaj owszem sa takie auta ale nie wszystkie trzeba tylko dobrze szukac, wole auto z niemiec z przebiegiem 200tys km jeżdzone po autostradach niz polskie z przebiegiem 130tys katowane w miescie. Jesli by tak było to prawie kazde auto na naszych drogach jest bite, zresztą wymiana zderzaka czy błotnika to dla mnie nie jest rozbitek , normalna sprawa w dzisiejszym natłoku aut.

Autor skoro chce z polski to niech takiego szuka, też jest pełno takich na alledrogo

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Tyle, że wymiana zderzaka czy błotnika jest na tyle tania, że ten niemiec sobie to zrobi a francuz nie zwróci uwagi i będzie z tym jeździł a na pewno nie będzie to powodem żeby sprzedać auto znacznie poniżej ceny rynkowej.
    Mówimy o świeżych autach 2-4 letnich, 8-10 latki to już zazwyczaj właśnie stłuczki lub po prostu cofnięty przebieg.
    Przecież cały ten handel opiera się na niższych kosztach napraw blacharskich/ mechanicznych w Polsce.

Auto
    Fiat Bravo II

Domyślnie

Przeglądałem oferty i się grubo zastanawiamy czy pchać się w używane auto, ograniczyłem już wyszukiwanie do samochodów z polskiego salonu, sprowadzone jakie oglądałem albo były po naprawach blacharskich co widać w dokładności złożenia tych oto pojazdów, albo tak jak ostatnio oglądałem golfa który widać było że nie jest bity, lecz jego przebieg nie odzwierciedlał stanu zużycia pojazdu. Dokładnie na liczniku miał 180tys km, był to silnik 1.9 90km czyli dla niego taki przebieg to jest pestka, kierownice akurat miał nie wytartą, ale klamka kierowcy jak i obszar nad nią nosił duże ślady użytkowania, fotel był wysiedziany, przełącznik od świateł wytarty, drążek zmiany biegów również. Opony dwie były nowe, pozostałe dwie z początku 2012r i tez były już zjechane na tyle że ich wymiana to kwestia kilku najbliższych miesięcy. Przeglądając oferty samochodów z polskich salonów są same samochody firmowe, które jak wiadomo więcej jeżdżą niż stoją, a co gorsza wiadomo jak się "szanuje" firmowe samochody, oczywiście są wyjątki, ale ich ze świecą szukać. Przebiegi tych oto "polskich" samochodów zaczynają się zazwyczaj od 150k km wzwyż, a że są to stosunkowo świeże samochody mają też super nowoczesne jednostki które obawiam się że mogą pociągnąć za sobą duże koszta w przyszłości. Auta szukamy na kilka ładnych lat, wymiana w takim nowym Turbo Dieslu wtryskiwaczy, turbiny, koła dwumasowego ze sprzęgłem pociągnie za sobą kolosalne koszta i zepsute nerwy. Padła teraz taka opcja żeby jednak kupić nowy samochód, pieniądze na taki cel są, pozostaje pytanie czy do końca warto. Myślimy żeby poczekać do Grudnia/Stycznia kiedy będą zaczynały się wyprzedaże roczników.

Obecnie głównymi kandydatami są VW Golf, oraz nowa Skoda Octavia, mowa o silnikach 1.6 90 jak i 105km z przewagą na tego mocniejszego.

----- Poprzedni post napisany o 20:32 -----

Mam jeszcze pytanie, demonstracyjne pojazdy są warte uwagi?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów