Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Pierwsza jazda: Peugeot 308

Awatar seimi
    Auto
    Opel Astra H 1.6

Domyślnie

Ciekawa propozycja wśród kompaktów. Tylko nie pasuje mi słupek C. Jakby pochodził z innego starszego auta. Chyba za bardzo ugrzeczniony. W golfach to jakoś lepiej pasuje. Na temat wnętrza ciężko mi się wypowiedzieć, bo nie miałem okazji zasiąść choćby za kierownicą 208. Ale wygląda na to, że jest wykonane solidnie i z dobrych materiałów. Ciekawe jak wygląda sytuacja z czytelnością dużego wyświetlacza w słoneczne dni?

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Im dłużej na niego patrzę tym coraz mniej mi się podoba. Jak będę chciał Golfa to pójdę do salonu VW, a jak francuskiego kompakta to do no właśnie? Kupię takie 308, które wygląda jak Golf po faceliftingu więc i tak na jedno wychodzi. Szkoda, że francuskie marki chcą być tak niemieckie. Dokładnie jak reklamują się niestety. Ich atut komfortowe zawieszenie powoli staje się historią. Jeszcze są wyjątki, ale szkoda, że z tego rezygnują. Teraz na domiar złego zmieniają awangarde na rzecz nudy. Nie rozumiem ich zupełnie. Uważam, że to zły kierunek. Citroen rozumiem bo na większe szaleństwo pozwala sobie przy DS. Wiadomo, że jakby zwykłe C4 było równie urodziwe co DS4 to pewnie ten drugi nie sprzedawałby się tak dobrze. Jednak Peugeot nie ma swojego "DS" więc uważam, że robią błąd.
    Co do zegarów, jest to nowość i dlatego dużo ludzi nie jest przekonanych. Jednak sam pomysł jest świetny i może się w końcu przyjąć.
    Martwi mnie jedynie ten ekran dotykowy, którym steruje się wszystkimi funkcjami w aucie. Mając doświadczenie z dotykowymi telefonami mam obawy czy w przyszłości będzie wszystko funkcjonowało jak należy. Po pewnym czasie takie urządzenie nie reagują wystarczają szybko albo w końcu w ogóle przestaje. Niestety to jest elektronika i jak coś siądzie to jedyne co możesz zrobić w aucie to podkręcić radio. Myślę, że niektóre funkcje jak np. klimatyzacja powinny mieć jeszcze normalne przyciski. Zobaczymy bo może nie jest tak źle.

Jednak co do jakości można mieć wątpliwości po tym zdjęciu:
    http://www.autogaleria.pl/forum/show...l=1#post575758

Szkoda, że redaktor tego nie sprawdził.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Przecież tu widać, że mechanizm jest na wierzchu: http://www.autogaleria.pl/fotografie...da_2013_06.jpg

Tylko co to ma do jakości? Jak komuś się nie podoba to może owinąć szalikiem.

Wnętrze tego auta to mistrzostwo. Wygląda tak znakomicie, że nie mogę oderwać wzroku. I ciężko byłoby mi wysiąść... Ma niepowtarzalny klimat. Obok nowego Lexa IS oraz Audi A3 to jak dla mnie najlepszy interior z przyziemnych aut. Szkoda, że to Franca. :\

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Peugeot już się kompletnie pogubił.
    Nie wiedzą, czy są bardziej niemieccy od Niemców czy iść w stronę Francji.
    Najdziwniejsza marka spośród francuskiej trójcy.
    "More is better" - J.Clarkson

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Dziwność to w sumie domena francuskich marek wiec nie wiem o co Ci chodzi?

Awatar rafek
    Auto
    Laguna

Domyślnie

Jeśli zależy na tradycyjnym sterowaniu zamiast "dotyku", można wybrać bazową wersję Access (i doposażyć ją ewentualnie w parę dodatków, skórzana kierownica etc.). Widziałem wcześniej wątek o 308 na forum, dlatego przyjrzałem się wykończeniu okolicy pedałów. Faktycznie jest tam kawałek odsłoniętego mechanizmu, ale w ogóle tego nie widać, może jedynie przy odkurzaniu dywaników Na co dzień jest to zupełnie niezauważalne i nie psuje dobrego wrażenia, jakie pozostawiło ogólnie solidne wykończenie.

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Dziwność to w sumie domena francuskich marek wiec nie wiem o co Ci chodzi?
    Jeżeli przez "dziwność" mówimy o Citroenie (DS3, DS5, DS9), Renault (Vel Satis, Avantime) to jestem na tak.
    Jeżeli mowa o ostatniej dekadzie w Peugeot to porażka (207, 307, 308 ).
    A już w ogóle ostatnie lata (Peugeot 508, 3008 ) to dla mnie nieporozumienie.
    Niby francuskie, ale chcą być niemieccy, niby światła kosmiczne, a linia to jeden wielki flek (308 produkowanej generacji). 208 się kurczy.
    Idą pod prąd ale w złym tego słowa znaczeniu.
    "More is better" - J.Clarkson

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

208 się może kurczy z zewnatrz, ale wnętrze ma dużo bardziej pojemne niż 207. Co więcej, estetycznie tak 208 jak i 2008 to chyba pierwsza liga. 3008 poprawi lifting. 5008 mi się osobiście nie podoba, ale są tacy co są nim zauroczeni. Generalnie w koncernie PSA do tej pory był niemały bajzel i kierownictwo samo się nie potrafiło zdecydować o co im chodzi. Ale idzie ku dobremu. Cytryny DS mają uwodzić stylistyką. Zwykłe cytryny oryginalnością i przystępnością (C4 Picasso czy koncept C-Cactus zapowiadają chyba dobre czasy w Citroenie) Peugeot ma być bardziej konwencjonalny. Generalnie jest w tym logika. Aczkolwiek widząc wnętrza coś czuję że jeszcze niedawno nie była to wspólna idea i kierunek wśród kierownictwa

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Samurai Zobacz posta
    208 się kurczy.
    Oj oj, ale się sprzedaje.

Domyślnie

Jednego trochę mi brakuje w 308 - jeżeli mniejszy brat, "dwieścieósmy" jest tak sympatyczny i słodki, to kompakt mógłby zagrać na tę samą nutę. Tymczasem chowając "lemiesz" "trzystaósemka" schowała trochę lwi pazur. Za mocno

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów