Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Limuzyna lub kombi z mocnym silnikiem do zagazowania do 130 tyś zł.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Q7 nigdy nie miało 5.0 TDI. Jeśli to 6.0 byłoby fajnie gdybyś dokładniej opisał przypadek, a najlepeij podał VIN.

Nie czaję kupowania nówki za 130+ tys i ładowanie gazu. To chyba jakiś żart? Kup Pan diesla, albo hybrydę. Kupując 2.5 LPG paliwo wyjdzie podobnie jak np 1.6 ecoboost 180 koni, osiągi będą te same.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

15l lpg=6.5 litra beny, nie wyjdzie podobnie, niektórzy nie lubią płacić więcej jeśli nie muszą

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

No to wyjdzie podobnie, nie napisałem przecież "identycznie".

No tak, niektórzy nie lubią płacić więcej i jeżdżą 20 letnimi gruchotami w gazie albo BUSami. Cóż to za dziecinne tłumaczenie. Można mieszkać w szałasie, to dopiero cięcie kosztów, a nie ładowanie gazu do brand new nietaniego auta, utrata przestrzeni bagażowej lub zapasu, zakaz parkowania w garażach podziemnych i w końcu najważniejsze czyli utrata gwarancji. Przepraszam, ale to nie oszczędność, ale głupota.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Pajacujesz z szałasem czy 20letnim gruchotem a matematyka dalej swoje-na elpidżi jest taniej o ~40%, objętość zapasówki to góra 80 litrów więc w porywach ćwierć bagażnika kompaktu(a można wozić dojazdówkę i zbić to o połowę albo nawet z "zestawem naprawczym" jeździć, chociaż to akurat średni pomysł jak dla mnie). Widocznie niektórzy są głupi i wolą oszczędzać 20-25 zł na sto kilometrów i potem ewentualnie wydawać na naprawę elementów które utraciły gwarancję pieniążki z tej puli niż zostawiać te pieniądze przy dystrybutorze.

Swoją drogą ecoboosta 1.6 można zagazować : P

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Pytanie laika: Czy jak jest instalacja gazowa to ona dopiero sie przelacza jak silnik jest juz rozgrzany, czy tylko do rozruchu benzyny sie uzywa?

Auto
    VW TSI

Domyślnie

Mniej więcej wygląda to tak że sterownik przełącza w odpowiednim momencie - zwyczajowo kiedy silnik osiągnie temperaturę 37*C.
    W przypadku silnika benzynowego jest to 1-2 km jazdy. Z praktyki wiem, że w zimie na postoju przełączenie następowało po 3-5 minutach od uruchomienia silnika.
    Jak ktoś ma garaż na samochód efekt jest zdecydowanie szybszy.

Auto
    Mazda 6 2.0 Sky Energy

Domyślnie

Witam,

Teraz wiem że nie ma za bardzo nowego samochodu z wolnossącym motorem, na wielopunkcie do którego można zamontować gaz. Na chwile obecną wydaje mi się że najlepszym wyborem jest zakup rocznego lub 2 letniego Subaru Outbacka lub legacy 2,5. Oglądałem Freemonta, jednak jest to za duże auto, tracące zbyt dużo na wartości. Dziś jadę przejechać się Mazdą 6 2.0. Samochód jest lekki, podobno mało pali. W tym przypadku gaz oczywiście odpada.

Nie chcę samochodu premium kilku letniego, ponieważ tak naprawdę nie mam potrzeby posiadania takiego samochodu. Ponadto chcę samochód w możliwie w jak najlepszym stanie, prawie że nowym. A w moim budżecie mogę zakupić wspomniane Subaru, wyposażyć w gaz i jeszcze sporo zostanie. Głowa jest pełna pomysłów, jest kilka wariantów do przemyślenia.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

2,5 w Subaru to silnik DOHC. Do gazu są SOHC. Oczywiście gazownik założy do wszystkiego a to Ty będziesz miał zmartwienie. Poza tym w którym miejscu on jest mocny? 173 KM przy 5600 RPM i 235 nm momentu obrotowego przy 4100 RPM. I to przy AWD...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    2,5 w Subaru to silnik DOHC. Do gazu są SOHC. Oczywiście gazownik założy do wszystkiego a to Ty będziesz miał zmartwienie. Poza tym w którym miejscu on jest mocny? 173 KM przy 5600 RPM i 235 nm momentu obrotowego przy 4100 RPM. I to przy AWD...
    W domu była Sonata 2,0 DOHC 136KM. Na gazie przelatała ponad 150kkm ( i to mieszalnik ) bez żadnego problemu. Nawet deczka oleju nie wzięła między wymianami. Myślę, że przy odpowiednim serwisowaniu i dobrej instalacji nie będzie żadnego problemu.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar 0p0p
    Auto
    Audi A3 1.8T AGU

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    W domu była Sonata 2,0 DOHC 136KM. Na gazie przelatała ponad 150kkm ( i to mieszalnik ) bez żadnego problemu. Nawet deczka oleju nie wzięła między wymianami. Myślę, że przy odpowiednim serwisowaniu i dobrej instalacji nie będzie żadnego problemu.
    Tak samo, jak Hondy nie nadają się do gazu Uważam, że jak znajdzie się odpowiedni zakład i umiejętnie dobierze instalację oraz dobrze ją zestroi, to nie ma prawa występować jakikolwiek problem. Szarpania, strzały itp to już historia, niestety sporo osób dalej identyfikuje LPG ze starym Polonezem wyposażonym w instalację I czy II generacji

Co do tematu, coraz więcej nowych silników jest tak skomplikowanych, że instalacja gazowa do takiego auta to wydatek od 5 do 10tyś zł. Ale z drugiej strony widziałem już zagazowane VW Touaregi, Porshe Cayenne i Subaru Imprezy WRX ...
    A może Passat CC 3.6 V6?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów