Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: Limuzyna lub kombi z mocnym silnikiem do zagazowania do 130 tyś zł.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

To, że ktoś założy do samochodu instalację nie oznacza jeszcze, że samochód ten bezproblemowo zniesie taką eksploatację. Przykłądem jest chociażby Accord 2.4. U Robaka wersja 190 KM jeździ bezproblemowo ale w ASO Hondy serwisant opowiadał mi o właścicielu tego obecnego 2.4 w Accordzie 201 KM. Ma LPG i chyba już 2 czy 3 razy zmieniali mu głowicę. A instalacja niby droga, porządna i zakładana w jakimś polecanym zakładzie. I gdzie tu oszczędności?

Passat CC 3.6 to przecież bezpośredni wtrysk. Było już kilka razy tłumaczone, że potrzebny jest regularny dotrysk benzyny, żeby wtryskiwacze nie padły. Biorąc to pod uwagę oraz koszty instalacji, LPG zwraca się w tych silnikach dużo dłużej. Nie wspominając już o dużo wyższym ryzyku awarii.

A Subaru w DOHC wymagało swego czasu wyjęcia silnika do regulacji zaworów. Nie wiem jak jest obecnie.

Auto
    VW TSI

Domyślnie

Przy takich priorytetach jakie ma autor to faktycznie dobrym wyborem będzie wolnossąca jednostka Mazdy 6 lub Subaru.
    W maździe gaz nie podejdzie - w Subaru - raczej tak.
    Ja bym jednak rozważył jeszcze Mondeo z EcoBoost (zamiast Subaru).

3.6 w passacie = 3.6 w Audi Q7 (jak dobrze pamiętam). A do tego drugiego jest problem z gazem - tzn można ale koszty są na poziomie około 10.000 PLN + stosunkowo duże zużycie benzyny vs. tradycyjna instalacja LPG (tak jak napisał micrus - wymagany jest regularny dotrysk benzyny).

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

Co do lpg to jest to temat rzeka, a najwiecej do powiedzenia mają Ci co nigdy gazu nie mieli w aucie... Droga instalka nie oznacza ze bedzie dobra bo Najważniejszy Jest Dobry Montaż i kilkadziesiat km w trasie z kompem i idelne strojenie w każdej parti obrotów a nie przed zakładem na postoju..., wiekszosc aut w Pl z lpg ma zamontowane najgorsze wtryski czerwone Valteki na dodatek na metrowych weżykach różnej długości i za slaby reduktor na dodatek sa źle wystrojone i przy wyzszych obrotach mamy za ubogo i głowice szlak trafia...

Mój Legacy ma prawie 100tys na lpg i chodzi tip-top instalacja zakładana u speca a nie pseudo gaziarza a takich jest 85% zakładów w tym kraju... (Tak to nie pomyłka) Chcesz założyć lpg? to wejdz na lpg-forum a wszystkiego sie dowiesz i znajdziesz prawdziwego speca z swojej okolicy.

Co do pytania o chwile przełaczania z pb na lpg to zalezy to od opcji ustawionej w sterowniku bo można ze przy 10 stopniach ustawic a można i przy 40st. I chodzi tu o temp gazu.

Ecobost ma bezpośredni wtrysk z tego co kojarze i nie polecam instalacji do tego typu silników
    Ostatnio edytowane przez jackass ; 09-10-2013 o 18:42

Auto
    Mazda 6 2.0 Sky Energy

Domyślnie

Witam,

To że chcę włożyć gaz, to taki mój kaprys, a czy z tego będę miał korzyść to już moja sprawa. Każdy robi to co uważa za stosowane lub nie. Na tą chwilę gaz zostanie włożony do samochodu używanego spełniającego moje wymagania. Nowy samochód natomiast będzie bez gazu, z uwagi na gwarancję, etc.

Jeździłem dziś Mazdą 6 2.0. Wrażenia są pozytywne. Samochód pod kątem dynamiki nawet mi pasuje. Nie trzeba go wcale wysoko kręcić aby w miarę fajnie jechało. Przy moim stylu jazdy w cyklu mieszanym auto spaliło niecałe 7 litrów wg. kompa. Wersja Sky energy z navi kosztuje 111 tyś - jakiś tam rabat.

Oglądam ogłoszenia z Outbackiem 2.5 i Legacy. Jak do grudnia nic ciekawego nie znajdę to rozważę zakup Mazdy. Do tego czasu może nawinie się jakaś inna propozycja, godna rozważenia.

Mondeo odpada, jak pisałem nie chcę auta z turbo oraz diesla. Ponadto Mondek jest już leciwą konstrukcją, a auta tej klasy wchodzą tylko nowe.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów