Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Kombi lub SUV do 140000 zł najchętniej 4x4

Domyślnie Kombi lub SUV do 140000 zł najchętniej 4x4

Witam wszystkich! Jak każdy na tym forum proszę o radę. Wiosną kończy się mi lising. Jeżdżę Outlanderem 2.0 DiD. Czas pomyśleć o następcy.Rocznie robię ok. 30000 km,20% miasto,80% trasa.Jeżdżę spokojnie,tak więc benzyna nie jest wykluczona. Oto moje typy:

1.Skoda Octavia III 1.8 TSi DSG 4x4 kombi - za około 115000 prawie pełen wypas.Obszerna,pakowna,dobry silnik,dobra DSG ( 6 biegowa ,mokra)
    2.Mazda 6 - kombi 2.0 lub 2,5 benzyna - piękna z zewnątrz ,pakowna,przestronna,oszczędne silniki benzynowe,automat - brak danych, za 138.000 2,5 benzyna z automatem,full wypas .... ale nie ma 4x4 ( nie jeżdżę w żaden teren,napęd ten sprawdza się głównie zimą na błocie pośniegowym,ośnieżonych drogach)
    3.BMW 3 Touring xDrive 2.0 i - golas u brokera za ok.140000 - niski,siedzę na podłodze ale podobno to w bmw jest zaletą,dość ciasny,fun z jazdy
    4.Audi A4 Avant Quattro 2.0 TDi lub 1.8 TSi - podobnie jak poprzednik
    5.Ford Kuga 1.0 TDCi 163 km 4x4 - wygląd dyskusyjny ale za 120000 prawie pełen wypas
    6.Mazda cx-5 benzyna 2.0 l 4x4- wypas ale żeby "jechała" trzeba mieszać lewarkiem,z CVT odpada
    7.Volvo V60 benzyna 1.6 lub dizel 2.0 - piękne kombi ale trochę ciasne,ze względu na cenę odpada raczej 4x4.Megaoszczędny dizel ( kolega takowego posiada ), w polskiej rzeczywistości również prestiż z posiadania marki premium ( także bmw i audi )

Dziękuję z podpowiedzi.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Ja bym ograniczył wybór do Mazdy i Skody (Octavii albo Superba - w tym budżecie spokojnie coś fajnego znajdziesz). Premium w wersji golas to auto bardziej służące do budzenia zazdrości u sąsiadów (o ile nie zajrzą do wnętrza i zobaczą, że bieda) niż do dawania przyjemności z użytkowania właścicielowi. Prestiż premium to mityczne pojęcie, co najwyżej otoczenie będzie Ci zazdrościć i ktoś może Cię znielubić (znam z doświadczenia ).

Mazda na pewno będzie się fajnie prowadziła i pięknie wyglądała, ale Skoda może mieć dużo lepszy napęd. A różnica będzie widoczna na codzień, nie tylko przy śniegach. Ja czuję przy każdym zakręcie i każdym mocniejszym przyspieszeniu czy jadę FWD, RWD czy AWD.

Auto
    Volvo XC60 // Jaguar XJ

Domyślnie

CX-5 nie ma CVT tylko klasyczny automat.
    Potrzebujesz pakownego auta czy moze być ciaśniejsze?
    Na trasy znaczy lepiej Ci się sprawdzi kombi niż SUV więc Kugę i CX-5 bym skreślił.
    Za 140 tys. możesz też poszaleć z Superbem chociaż nowa Octavia kombi też jest bardzo pojemna.

Domyślnie

Fiat Freemont 2.0 MultiJet AWD ?
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

Rozważyłbym Superb'a albo Passata Alltrack'a. w tym budżecie będzie dobrze doposażone auto, przestronne i w miarę bezproblemowe w eksploatacji.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cennikowo za 146 możesz mieć też Insignię kombi 2.0T 250KM 4x4 cosmo w automacie, ewentualnie 2.0 cdti 160KM kosztuje 132 kawałki w wersji edition

Domyślnie

Fiat Freemont - nie podoba mi się choć na pewno jest bardzo praktyczny,podobnie Passat - jednak auto musi się podobać,ostatnia wersja jest delikatnie mówiąć "nieestetyczna".Superb jest wielki aż tak dużego samochodu nie potrzebuję -ale jeździłem i uważam ,że fajne autko.Opel Insignia - z zewnątrz fajny,wewnątrz niekoniecznie - chyba nie najlepsza jakość , niezawodność i spalanie.
    Chyba mam dość już Suva,choć Outlander rozpieszcza ilością miejsca i bagażnikem przy długości ok. 4,65 - bardzo dobrze się nim manewruje na parkingach wbrew pozorom.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Wybierz się na jazdy Octavią i Mazdą to Ci się rozjaśni. Najważniejsze są wrażenia z jazdy bo te samochody nie mają jakichś słabych punktów, na które należałoby uważać. Weź jeszcze pod uwagę Octavię RS. Będzie najszybsza z aut, które bierzesz pod uwagę i trochę się wyróżnisz w tłumie.

Mnie kusiłby wolnossak 2,5 z Mazdy. Może trochę słaby ale przynajmniej ma rozsądną pojemność. Jeśli skrzynia jest fajna to wskoczy na obroty kiedy trzeba i nie odczujesz braku turbo.

Domyślnie

Do salonów wchodzi właśnie Insignia po liftingu, w której w dużej mierze zmodyfikowano wnętrze, więc może warto udać się do dealera celem obmacania.
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Domyślnie

Jeździłem niedawno Mazdą 2,5 automat kombi oraz Skodą 1.8 TSI ale bez DSG ( DSG jeździłem Superbem z TDI 170 KM ). Powiem szczerze,że choć jestem przyzwyczajony do dizla 1.8 TSI zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Dlatego też te dwa samochody są na 1.miejscu listy.
    Nie omieszkam podjechać do Opla.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów