Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 104

Wątek: Wybór opon zimowych

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

To nie tak. Jeśli kupować Nokiany to dlatego, że Conti zużywają się bardzo szybko i bardzo szybko tracą parametry. Więc po 10 000 km (a może szybciej) to Nokiany będą już wyraźnie lepsze. Przy cenach opon w popularnych rozmiarach oczywiście nie warto oszczędzać tych kilkunastu złotych tylko brać to co jest najlepsze.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Rozumiem, że Nokiany w ogóle się nie zużywają?

To co piszesz to naprawdę zakrawa o pewną paranoję, bo jeśli mamy kupować zawsze najlepsze opony, to wszyscy producenci oprócz Conti czy Nokiana (jak sądzę wg Ciebie to najlepsze opony zimowe) powinni przestać sprzedawać swoje wyroby, bądż powinno się zakazać sprzedaży produktów gorszych

Generalnie każdy ma tyle kasy ile ma i nie zawsze jest to kwota nieograniczona. Nie zawsze jest jej tyle by starczyło na opony drozsze i często lepsze. Każda opona zapewnia inne parametry i w danych warunkach może być lepsza bądź gorsza. Przykład z Conti miał w moim mniemaniu pokazać co innego ale pokazał, ze nie ma opon najlepszych (wg tego co im zarzuciłeś). Skoro tak jest, to chyba zgodzisz się ze mną, że kupowanie opon tańszych też ma jakiś sens (Przeciez Nokian jest tańszy od Conti tak samo jak tańsze są opony typowo budżetowe)

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    To nie tak. Jeśli kupować Nokiany to dlatego, że Conti zużywają się bardzo szybko i bardzo szybko tracą parametry. Więc po 10 000 km (a może szybciej) to Nokiany będą już wyraźnie lepsze.
    Mógłbyś więcej napisać co jest nie tak z Continentalami?

Auto
    -

Domyślnie

Ten model szybko się zużywa. Tylko tyle i aż tyle.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Coś się za bardzo zabulgotałeś Ryjas. Każdy może sobie kupować co chce. Dla mnie niemądre jest oszczędzanie i kupowanie czegoś bardzo słabego. Budżetówki (sava, barum) czy klasa średnia spokojnie wystarczą dla większości kierowców. Ja zawsze prezentowałem pogląd, że wszyscy producenci (poza chińczykami) prezentują zbliżony poziom a forumowe wojenki o wyższości jednej marki nad inną to tylko bicie piany bo różnicy 0.2 z testu ADAC nikt na drodze nie zauważy.

Chodziło mi raczej o to, żeby nie kupować chinszczyzny w celu oszczędzania 100-150 zł na komplecie opon.

A wracając do Continental to firma jest dość znana z tego, że opony znikają w oczach. Jeździłem na conti sport contact 2 i po 25 000 km opony już nie było. Ale pomijając zużycie to oczywiście świetne opony.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Mam na astrze nokiany wr a3, miały świetne opinie i były tylko ze trzy dyszki na sztuce droższe niż budżetówki baruma (355 bodaj za sztukę) i jednocześnie dużo tańsze niż porównywalne micheliny czy continentale, i jestem bardzo zadowolony, cichutkie i dobre na mokrym, ze śniegiem problemów też nie było a zdarzało się po zadupiach jeździć.

Teraz sprawdziłem oponeo i dalej podobnie, savy eskimo hp 298zł;nokiany wr a3 334zł; continentale TS850 438zł a GY ug8 429zł

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Chodziło mi raczej o to, żeby nie kupować chinszczyzny w celu oszczędzania 100-150 zł na komplecie opon.
    Ale Daytony to nie chińszczyzna. Generalnie to marka koncernu Bridgestone. W warunkach zimowych prezentuje wysoki poziom. Jakość wykonania naprawdę ok. Widziałem gorzej wykonane GoodYeary

A wracając do Continental to firma jest dość znana z tego, że opony znikają w oczach. Jeździłem na conti sport contact 2 i po 25 000 km opony już nie było. Ale pomijając zużycie to oczywiście świetne opony.
    Ja znam Continentale które wytrzymały ponad 100 tys przebiegu. Co prawda to opony stare i należało je wymienić z uwagi na wiek, ale bieżnik wytrzymał 8 lat

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Bardzo możliwe. Ale ja nie pisałem nic o Daytonach . Jeśli to marka Bridgestone to pewnie jest to całkiem przyzwoita opona.

Co do Continentali to firma w ostatnich latach tak zeszła w dół z trwałością opon. Można znaleźć wiele narzekań na trwałość Conti w sieci. Ale z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że opona która ma wysoką przyczepność (czy to w zakrętach czy hamowaniu) będzie się szybciej zużywać. Tak samo Nokiany letnie szybko znikają (chyba nie tak szybko jak Conti ale też szybko). Więc jeśli nie robimy wielkich przebiegów, nie zależy nam na niskim spalaniu i godzimy się z koniecznością częstszej niż u innych producentów wymiany opon to Conti będą bardzo dobrym wyborem.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Najgorszą bolączką jest brak testów opon po roku, dwóch, trzech użytkowania, czy też po 10, 20, 30 tysiącach km przebiegu. Ja na zimę zdecydowanie wybrał bym coś Michelina, albo Continentala, a na lato wiadomo - Pirelli :-)
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

To jedno. Drugie to fakt, że testy są przeprowadzane jedynie w popularnych rozmiarach. Trzecie to fakt, że test dotyczy konkretnego modelu opony. A ramach jednej marki mogą trafić się świetne modele i słabe modele więc nie ma się co ekscytować że Conti/Nokian/GY wypadł świetnie w jakimś tam teście i kupować inny model w innym rozmiarze niż testowane ale tego samego producenta. Istotne różnice są nawet między Dunlop SP Sport Maxx RT, Dunlop SP Sport Maxx GT jak i Dunlop SP Sport Maxx TT.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów