Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 104

Wątek: Wybór opon zimowych

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Założyłem hk optimo 4s 195 55 r16 w miejsce łysych i poscinanych Dunlop Winter Sport 4d runflat 175 i mogę jedynie ze śmiechem i zdziwieniem zapytac, gdzie się podziało moje lekko narowiste i skrecajace jak na zyletkach mini
    Teraz to komfortowy fotel bujany a nie gokart

Zupelnie zmienił się charakter autka

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez szymon1984 Zobacz posta
    Ja do Mazdy zamówiłem Nokiany WR A3 205/50R16
    Bardzo sobie je na astrze chwalę, zrobiłem na nich już dwie zimy(jakieś 8k km) i tylne(teraz poleciały na przód: p) dalej mają dobrze ponad 8mm, przednie troszkę poniżej 8, do tego są cichutkie i dobrze lepią.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Do Arosy sobie dokupiłem 2 opony na przód, bo jak się okazało zeszłosezonowe były tylko dwie Fuldy, a pozostałe dwie miały 6 lat więc trzeba je było wyrzucić, mimo ładnego bieżnika. Jakieś Daytony za 135 zł od sztuki, taka ciekawostka, że bieżnik mają dokładnie taki sam jak Fuldy, które dostałem z autem.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 08-12-2014 o 11:20

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Moje zimówki miały 10 lat. Jeżdżone także latem (dwa ostatnie lata). W tym roku zacząłem zauważać, że przyszła ich pora mimo ładnego bieżnika. Szumy, dudnienie, zrywanie przyczepności na mokrym i non stop włączający się ABS przy lekkiej gołoledzi (takiej co to jeszcze nie jest lodem a zmrożonym żelem). Zadziwiające było to że opony te na dwóch autach przejechały przez te 10 lat ok. 80 tys. km a bieżnika zostało ok. 5-6mm. SAVA to jednak dobre opony robi
    Założyłem Quatrac 3 i świat stał się piękniejszy. Podróże przyjemniejsze. Auto jakby lżej chodzi. Nie ma szumów. Oby na śniegu działały conajmniej tak dobrze jak te savy zeszłej zimy to będę bardzo zadowolony. Jak na razie jestem pełen optymizmu.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Mogę nieco więcej napisać o wielosezonowych Hankookach Optimo 195 55 r 16 po ich wstępnym dotarciu, gdy autko już przestało pływać na gumowych włoskach

Są ciche i komfortowe: daję 4+ w tych kategoriach, przyjemne dla ucha i tyłka

Na prostej nie mam absolutnie żadnego problemu z normalnym hamowaniem ale też na pewno nie stają jak wryte. Są po prostu ok i niepotrzebnie kilkukrotnie się bałem hamowania dojeżdżając na mokrej jezdni do sznurka aut podczas gdy gumy w ogóle nie chciały wpadać w poślizg. Przy czym zaznaczam, że nie testowałem działania ABS z dużych prędkości, jeżdżę zdecydowanie ostro lecz też jak do tej pory raczej dobrze udaje mi się przewidywać sytuację na drodze i nie muszę się ratować deptaniem po hamulcu z całych sił: daję mocną 4kę w kategorii przyczepności i hamowania na prostej.

Na szybko pokonywach zakrętach niestety są już znacznie słabsze niż bym sobie tego życzył i znacznie ograniczają możliwości ich szybkiego pokonywania łuków miniakiem. Nie nadają się dla "faceta w miniaku". Na szczęście w bardzo czytelny sposób tracą przyczepność, choć to może też bardziej cecha dobrz wyważonego autka. Natomiast "kobieta w miniaku" nie widzi w nich nic złego Daję 3- w tej kategorii i jestem nimi w sumie niestety dosyć zawiedziony z tego powodu. Mam też wrażenie słabego zachowania przy wietrze i szybszej zmianie pasa przy dużej prędkości, lecz zbyt mało pojeździłem na nich jeszcze w dalsze trasy aby jednoznacznie coś w tej kwestii zawyrokować. Zakładam lekką poprawę własności w miarę dalszego używania i na podstawie doświadczeń z innymi miękkimi zimowymi (lecz nie wielosezonowymi) oponami.

Ogólnie jest całkiem całkiem. Jednak polecam ją na pewno tylko i wyłącznie dla kierowców bez zapędów do sprawdzania granicy przyczepności najnowszych wielosezonowych mieszanek ogumienia, do których sam się najwyraźniej zaliczam.

.. może komuś powyższe się przyda.
    Przyczepności !

Domyślnie

Fajnie to opisałeś, mam podobne wrażenia z oponami całorocznymi i zgadzam się z ostatnim akapitem

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Kedirak, a myślisz że na zimówkach jeździłoby Ci się lepiej? Należy pamiętać, że całoroczne gumy to opony o charakterystyce zimowej, które można używać także latem, aczkolwiek nie należy się spodziewać po nich "letnich" właściwości.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Ryjas

Tak, mysle, ze na naprawde dobrych oponach zimowych w rodzaju Dunlop Winter Sport 4D, ktore musialem wyrzucic ze wzgledu na ich zuzycie byloby na pewno lepiej.

Jednak zakladam tez, ze sprawa moze sie zauwazalnie poprawic w miare dalszego docierania oponki z czego zdam raport w styczniu badz w lutym. Mam porownanie tych nowych wielosezonowych hankookow z tym jak zachowywaly sie jako nowe Barumy Polaris 2 z drugiego auta. Jako niedotarte Barumy byly bardzo slabe wrecz tragiczne na mokrym ale nie mialem takich problemow na skretach jak ze wspomnianymi Hankookami. Natomiast Hankooki sa od samego poczatku dobre na mokrej drodze jednak kuleja w kwestii zachowania na zakretach.

To moze byc zreszta cecha tych oponek, co pokrywaloby sie z ich wynikami w testach gdzie w porownaniu z innymi wielosezonowkami swietnie/najlepiej wypadaly w probach hamowania natomiast juz bardziej przecietnie w prowadzeniu. Ja akurat lubie sobie w ciasny zakret wjechac te 70 km / h az poczuje, ze kola zaczynaja tracic przyczepnosc i czuje, ze te Hankooki tego bardzo nie lubia w takim stopniu jak zimowki Barumy nie lubily mokrej nawierzchni.

- - - Aktualizacja - - - -

Ryjas

Tak, mysle, ze na naprawde dobrych oponach zimowych w rodzaju Dunlop Winter Sport 4D, ktore musialem wyrzucic ze wzgledu na ich zuzycie byloby na pewno lepiej.

Jednak zakladam tez, ze sprawa moze sie zauwazalnie poprawic w miare dalszego docierania oponki z czego zdam raport w styczniu badz w lutym. Mam porownanie tych nowych wielosezonowych hankookow z tym jak zachowywaly sie jako nowe Barumy Polaris 2 z drugiego auta. Jako niedotarte Barumy byly bardzo slabe wrecz tragiczne na mokrym ale nie mialem takich problemow na skretach jak ze wspomnianymi Hankookami. Natomiast Hankooki sa od samego poczatku dobre na mokrej drodze jednak kuleja w kwestii zachowania na zakretach.

To moze byc zreszta cecha tych oponek, co pokrywaloby sie z ich wynikami w testach gdzie w porownaniu z innymi wielosezonowkami swietnie/najlepiej wypadaly w probach hamowania natomiast juz bardziej przecietnie w prowadzeniu. Ja akurat lubie sobie w ciasny zakret wjechac te 70 km / h az poczuje, ze kola zaczynaja tracic przyczepnosc i czuje, ze te Hankooki tego bardzo nie lubia w takim stopniu jak zimowki Barumy nie lubily mokrej nawierzchni.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Kedirak, a myślisz że na zimówkach jeździłoby Ci się lepiej? Należy pamiętać, że całoroczne gumy to opony o charakterystyce zimowej, które można używać także latem, aczkolwiek nie należy się spodziewać po nich "letnich" właściwości.
    W zimę i tak i tak mniej się szaleje, jeździ z zachowaniem większej rezerwy bezpieczeństwa, a całoroczna opona ogranicza własności jezdne cały rok. Tak jak na koniec Kedirak napisał, jeżeli ktoś jeździ daleko od granicy przyczepności to mu to może wystarczyć, ale nie ma co zakłamywać rzeczywistości że opona całoroczna da taką samą przyczepność jak opona sezonowa, bo wymagający użytkownik bez większych problemów dostrzeże różnicę.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Jakkolwiek w ogolnosci zgadzam sie z KruQ, bo niby mam jedna z lepszych wielosezenowek a nie jestem nia jakos zachwycony to chce podkreslic, ze pisalem o konkretnej oponie i inne wielosezonowki moze bija na glowe Hankooka w zachowaniu na zakretach i przyczepnosci prowadzenia w slalomie

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów