Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 12 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 116

Wątek: Renault Safrane 2.9 V6 24V

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie Renault Safrane 2.9 V6 24V

W związku z nadchodzącymi dużymi krokami narodzinami mojego Syna od 3 miesiecy szukałem dla siebie auta, które będzie bardziej rodzinne niż 323c. Po przekopaniu się przez CAŁY internet, przeliczeniu kasy, kosztów, plusów i minusów zdecydowałem się na możliwie dużego hatchback'a, nie starszego niż 2000 rok, z możliwie pełnym wyposażeniem i przy okazji takiego, którego nie da sie łatwo spotkać pod supermarketem. Pod takie kryterium podszedł mi Saab 9-3 i Renault Safrane. Znalazłem fajnego Saaba z 2002 r 2.2 tid w wersji Anniversary. Wóz od klubowicza Saab KP, zadbany, ale bez potwierdzonego przebiegu, nie tani, stosunkowo spore koszty początkowe (zimówki, naprawa zderzaka i elektryki). Co do Safrane, to sprawdziłem z 8 sztuk i zawsze coś było nie tak.

Jakiś czas potem na tablica.pl pojawiła się srebrna Safrane z Bydgoszczy. Dostałem od właściciela 240 zdjęć samochodu, poprosiłem znajomego z forum Safrane KP o sprawdzenie auta (mieszka w Toruniu). Wszystko wskazywało na wyjątkowo zadbane auto z bardzo małymi kosztami poczatkowymi i z potwierdzonym w ASO przebiegiem 162 tkm.

Wczoraj ją przywiozłem Auto z rynku szwajcarskiego, ostatni rok produkcji. Automat, skóra, pełna elektryka, dwustrefowy climatronic, podgrzewana przednia i tyla szyba, 4 x airbag, podgrzewane fotele, gadający komputer, tempomat, fabryczne radio z 6 głośnikami i regulacją przy kierownicy, szyberdach, zmienne wspomaganie kierownicy, alu z letnimi Yokohamami i stal z zimowymi Semperitami. Do zrobienia świece, uszczelka pod miska olejową, kosmetyka lakieru, olej z filtrami. Przed zakupem wziąłem ją na stację kotroli pojazdów - ukł. zawieszenia, hamulcowy i kierowniczy igła - zero luzów, amory 73 - 79 %. Dziś podjechałem na stację u siebie - sprawdziłem wszystko co się dało - wynik ten sam - igła.

Wczoraj zrobiłem 500 km, średnia prędkość 74 km/h, spalanie wg. komputera (który pewnie zaniża) 8,8 l. Komfort - ogień, audio bardzo dobre, fotel świetny. W aucie cisza. Jak ogarnę sposób wrzucania zdjęć na forum, to coś wrzucę.
    The weak must kneel!

Awatar rafek
    Auto
    Laguna

Domyślnie

Czekamy na fotki, zapowiada się fajna furka

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Gratulacje autka, jak kolega wyżej pisał - czekamy na fotki.

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Foty:

Ostatnio edytowane przez Dj Brabus ; 24-10-2013 o 10:32
    The weak must kneel!

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Trzeba przyznać, ze faktycznie igła. Gratulacje
    Jakiś gaz planujesz?
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Dzięki Po wymianie oleju, filtrów i świec zlitrażuję auto. Wczoraj na trasie 500 km, średnia prędkość 75 km/h, spalił wg. komputera 8,8 l. Komputer napewno zaniża, pytanie o ile. Przypuszczam, że powinienem się realnie zmieścić w 10 l, jeżdżę 95% tras, reszta miasto. Koszty 100 km wyższy o 16 pln w porówaniu do mojej 323 c - dla mnie do przeżycia, więc elpidżi chyba nie
    The weak must kneel!

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Kumam. szczególnie, że założenie LPG na szesć cylinrów jest droższe niż na cztery
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar seimi
    Auto
    Opel Astra H 1.6

Domyślnie

Jednym słowem - salonka na kołach
    Gratuluję zakupu i życzę bezawaryjnej jazdy!

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Prace w toku - wnętrze: plastiki wyczyszczone APC Cyclone i zaimpregnowane Poorboy's Natural Look, skóry wyczyszczone i zaimpregnowane Gliptone GT. Dziś wleciały gumowe dywaniki na zimę. Jutro diagnostyka komputerowa w ASO + zmiana języka komputera z DE na UK. Zamówiłem też kilka drobiazgów w ASO - uszkodzone odblaski i zaślepki. Kupiłem używane siłowniki maski i osłonę poduszki pasażera (obecna jest pocięta). Kupione też używane kielichy sprężyn przód - oddane do piaskowania, cynkowania i malowania proszkowego. Po tym wleci jeszcze "baranek" i zakładamy. W sobotę porządne mycie, deironizacja, dekontaminacja, ręczna polerka UC i cleaner na zimę. Po weekendzie mechanika - olej + filtry, świece, kielichy, toczenie tylnych tarcz (trzymają wymiar, ale pojawił się standarowy dla tylnych tarcz rant), następnie serwis ASB - dynamiczna wymiana oleju z filtrem. Na końcu konserwacja. Na wiosnę pranie podłogi i podsufitki + korekta lakieru i felgi 16' z wersji Initiale.
    The weak must kneel!

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Czy naprawdę każde wklejone zdjęcie moderatorzy muszą na chama przerabiać na link?? Tylko na tym forum panuje taka debilna mania.....Teraz trzeba milion razy kliknąć żeby coś zobaczyć. To już chyba nie czasy w których każdy siedział na modemie analogowym z tepsy i takie foty ładowały by się 2 godziny....

Sory za offtop ale to zjawisko wybitnie mnie drażni. Co do samej renówki to uważam że naprawdę fajny egzemplarz trafiłeś, znaleźć tak zadbane starsze auto to naprawdę rzadkość. Zadowolenia i szerokości

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów