Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Porównanie: Chevrolet Trax 1.7D vs Peugeot 2008 1.2 VTi

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Porównanie: Chevrolet Trax 1.7D vs Peugeot 2008 1.2 VTi

Porównanie: Chevrolet Trax 1.7D vs Peugeot 2008 1.2 VTi - Na dwa sposoby

"Na rynku pojawia się coraz więcej małych crossoverów. Z uwagi na ich duże zróżnicowanie, ciężko lekką ręką wrzucić wszystkie do jednego worka. Zdecydowaliśmy się jednak zestawić ze sobą podobne klasowo, a jednak bardzo odmienne auta. Oto dwie strony barykady: Chevrolet Trax oraz Peugeot 2008." - Dominik Kopyciński i Damian Goś

PS. Zapraszamy do komentowania

Domyślnie

Jaki maleńki jest 2008 na tych zdjęciach - Trax wygląda przy nim normalnie jak Captiva!

Szkoda, że nie udało się do porównania zorganizować Traxa 1.6 115 KM LT (za 70 990 zł) - byłby bardziej wyrównany pojedynek. W ogóle dziwi mnie fakt, że Chevrolet silnik 1.4T 140 KM daje tylko z napędem 4x4.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Oba auta mi się podobają. Ale oba trochę za drogie:/ Trax ma wnętrze jak w Aveo tylko ciut bardziej dopicowane. Ale ogólny odbiór to, że jest troche za tanie jak na auto w tej cenie (To w Cruzie daje ciut wiecej zadowolenia) Silnik i napęd to na pewno zalety. Trax moze nie jest terenówką, ale SUVikiem z prawdziwego zdarzenia. W zimie napęd na bank sie przyda. Peugeocik z kolei to faktycznie taka 208-ka SW. Bardzo ładny ale jednak nieduży samochodzik. Silnik 1,2 chyba jednak za słaby, aczkolwiek do miasta wystarczy. Tu się nie jeżdzi dynamicznie, bo nie ma sensu.

Nie doczytałem które auto wygodniejsze? Które lepiej resoruje? I np. które nadawłoby się lepiej dla rodziny 2+2? Bagażnik mimo danych katalogowych chyba większy w 2008?

Chciałbym pochwalić autora zdjęć do testu. Bardzo ładne.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

naprawdę trudno w tej rywalizacji wskazać zwycięzcę
    auta niby podobne, ale jednak różniące się podejściem do klienta
    Chevy gorzej wykonany, ale jednak większy - do tego ma możliwość zakupu wersji 4x4
    Pug jakby bardziej wysmakowany, bardziej stylowy - szczególnie wnętrze - strasznie szkoda, że w topowych wersjach nie dano mu 4x4
    Do tego obydwa wpadają w tej chwili w gąszcz podobnych konkurencyjnych samochodów - Yeti, SX4, Nissanx2, Mokka, Sportage, ix35, Captur...

Po doświadczeniach z Yeti 1,2 - teraz na pewno celowałbym w większy, mocniejszy silnik (chyba diesel) i raczej 4x4 - tyle, że w takiej konfiguracji wchodzi się w poziom >100tys.
    Trzeba jeszcze poczekać na crossovera od Mazdy - CX3 - będzie pewnie droższa, ale...

W tym pojedynku stawiam na 2008 - tyle, że z innym silnikiem (raczej hdi) - po prostu obcowanie z nim będzie chyba przyjemniejsze

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Dj - zdecydowanie do porównania lepszy byłby ten konfig, który podałeś. Tutaj niestety przez silnik i napęd różnica między nimi jeszcze radykalnie wzrosła.

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Nie doczytałem które auto wygodniejsze? Które lepiej resoruje? I np. które nadawłoby się lepiej dla rodziny 2+2?
    Naprawdę ciężko to ocenić. Dla rodziny - zależy co kto preferuje. W Traxie jest po prostu przestronniej, ale nie każdy lubi wysoko i sztywno siedzieć.
    Wygodniejszy raczej będzie Trax. Pug jest trochę twardszy, chociaż to w Traxie bardziej denerwowało mnie pokonywanie poprzecznych nierówności (pisałem o tym również w teście Mokki). Generalnie w Traxie czujesz, że od podłoża coś Cię oddziela, wjechanie w dziurę nie boli aż tak bardzo To czucie przekłada się też na bardziej bezpośrednie prowadzenie Peugeota.

Które konkretne zdjęcia Ci się podobają? Część robiłem ja (porównawcze + Trax), część Damian.

Awatar Ketos

Domyślnie

Oba auta są niezłe, jednak dla mnie wygrywa Peugeot.
    Ma lepsze wnętrze, jest wygodniejszy i ma lepsze proporcje tyłu niż Trax.
    Oczywiście wersja 1.2 odpada. Najlepszy byłby najmocniejszy benzyniak albo cichy i ekonomiczny HDi.
    Konkurencja jest ogromna. 2008/Mokka/Sportage to według mnie 3 najciekawsze oferty.
    Nowe Suzuki SX-4 również sprawdziłem i jest całkiem niezłe, duża poprawa pod względem poprzednika jeśli chodzi
    o jakość ale wygląda mało atrakcyjnie.
    Czekam również na wspomnianą Mazdę CX3 bo patrząc na auta jakie ostatnio Mazda prezentuje
    to jestem pewien, że będzie to jeden z najlepszych Crossoverów.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Di Kej Zobacz posta
    Dj Które konkretne zdjęcia Ci się podobają? Część robiłem ja (porównawcze + Trax), część Damian.
    Ten Trax w plenerku wygląda bardzo profi. Tu także

To mi się podoba.

Inne tez sa ok, ale na niektórych bardziej lub mniej widać niedomagania obiektywu lub zbyt krótkiej ekspozycji (i za małej przysłony), ale tu się czepiam skoro chciałeś żebym ocenił konkretnie Generalnie miło się to ogląda tą sesję. Wnętrze pokazane w detalach. Pewnie przydałyby się jakieś zdjęcia z modelem celem porównania wielkości wnętrza. No i bagażnik z tej samej perspektywy doświetlony lampą czy świetlówką (ułożoną np. tuż za progiem)

----- Poprzedni post napisany o 16:55 -----

Cytat Zamieszczone przez Ketos Zobacz posta
    Nowe Suzuki SX-4 również sprawdziłem i jest całkiem niezłe, duża poprawa pod względem poprzednika jeśli chodzi
    o jakość ale wygląda mało atrakcyjnie.
    Ze szklanym dachem sufit jest zbyt nisko. A bagażnik mimo danych papierowych nie robi jakieś super wrażenia.
    Mam wrażenie, ze w Peugeocie jest nad głową generalnie więcej miejsca niż w Suzuki. Ktoś porównywał te auta bezpośrednio ze sobą?
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Inne tez sa ok, ale na niektórych bardziej lub mniej widać niedomagania obiektywu lub zbyt krótkiej ekspozycji (i za małej przysłony)
    A konkretnie mógłbyś wskazać?

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

To jest nieostre. To tez

Domyślnie

A to już mnie nie dotyczy

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów