Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Porównanie: Chevrolet Trax 1.7D vs Peugeot 2008 1.2 VTi

Auto
    VW Passa B5

Domyślnie

Wybrałbym 2008 który oferuje bardziej przestronne wnętrze od Traxa,ma dopracowany układ jezdny,ale silnik 1.2 jest za słaby,Trax oferuje dopracowaną skrzynię biegów oraz układ jezdny,ale ma ciasne wnętrze

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Czytałeś test? Wynika z niego, że Trax ma jednak większe wnętrze
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar Ketos

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Ze szklanym dachem sufit jest zbyt nisko. A bagażnik mimo danych papierowych nie robi jakieś super wrażenia.
    Mam wrażenie, ze w Peugeocie jest nad głową generalnie więcej miejsca niż w Suzuki. Ktoś porównywał te auta bezpośrednio ze sobą?
    Ja uważam zupełnie inaczej. Siedziałem w obu autach. W Suzuki nie było akurat szklanego dachu, i czułem się tam zwłaszcza z tyłu naprawdę dobrze jeśli chodzi o ilość miejsca. Mam prawie 190 cm więc potrzebuję przestrzeni a w SX4 było jej naprawdę pod dostatkiem. Byłem pozytywnie zaskoczony.
    Bagażnik bez szału. Zupełnie wystarczający, na pewno nie można powiedzieć, że jest za mały. Mały bagażnik był w poprzedniku.
    Jeśli chodzi o Peugeota to ilość miejsca z tyłu dużo mniejsza. Tzn. miejsca nad głową i na nogi było na styk aczkolwiek wnęka drzwiowa w dolnej części jest dość wąska przez co jeśli ktoś ma wielkie stopy może mieć mały problem z wygodnym wejściem na tylną kanapę.
    Na plus świetne fotele przednie, bardzo dobra pozycja za kierownicą, sama kierownica jest rewelacyjna. Spokojnie znalazłem odpowiednią pozycję za kierownicą tak, wszystko było dobrze widoczne, nic nie zasłaniało.
    Na plus również użyte materiały i jakość spasowania. W wnętrzu 2008 czułem się naprawdę dobrze.
    Mały minus za lewarek skrzyni biegów. Mógłby chodzić trochę ciszej i chodzić bardziej "ściśle" ale da się przywyknąć.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    To jest nieostre. To tez
    ->
    Cytat Zamieszczone przez Di Kej Zobacz posta
    Część robiłem ja (porównawcze + Trax), część Damian.
    Wszystkie zdjęcia porównawcze, zdjęcia Traxa oraz kilka sztuk wnętrza z 2008 są autorstwa Dominika - zdecydowana większość Peugeota natomiast to zdjęcia Damiana.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ketos Zobacz posta
    W Suzuki nie było akurat szklanego dachu, i czułem się tam zwłaszcza z tyłu naprawdę dobrze jeśli chodzi o ilość miejsca. Mam prawie 190 cm więc potrzebuję przestrzeni a w SX4 było jej naprawdę pod dostatkiem. Byłem pozytywnie zaskoczony.
    Ja mam 180 cm, ale długi tułów i generalnie dużą głowę Siedziałem w wersji ze szklanym dachem. O ile na nogi i na ramiona było bardzo fajnie to nad głowa dramat:/ Ale to samo było w Sportage.
    Z kolei w Traxie miejsca jest w sam raz, ale pozycja dużo bardziej wyprostowana. Bagażnik w S-Crossie to taki standard w klasie. Wychodzi coś w podobie jak w QQ czy ASX. Ten w Traxie jest ciut krótszy i ma zabudowane nadkola, aczkolwiek z grubsza wrażenia podobne.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Domyślnie

Nie wiem dlaczego, ale sylwetka Traxa do mnie nie przemawia - wygląda dziwnie, szczególnie w zestawieniu z 2008, którego proporcje znacznie bardziej mi odpowiadają.

Domyślnie

A mnie się właśnie Trax bardzo podoba, ma coś w sobie z jednego z moich ulubionych modeli Chevroleta - HHR. Przynajmniej na pewno lepiej wygląda niż "baby Antara".

Cytat Zamieszczone przez Ketos Zobacz posta
    W Suzuki nie było akurat szklanego dachu, i czułem się tam zwłaszcza z tyłu naprawdę dobrze jeśli chodzi o ilość miejsca. Mam prawie 190 cm więc potrzebuję przestrzeni a w SX4 było jej naprawdę pod dostatkiem. Byłem pozytywnie zaskoczony.
    Obecnie u mnie pod domem stoi świeżutki, pachnący nowością SX4 S-Cross. Potwierdzam, że auto jest naprawdę bardzo wygodne, z przodu dużo miejsca, ale przy panoramicznym oknie z tyłu jest bardzo miejsca nad głowami - przy 170 cm wzrostu zawadzałem fryzem o podsufitkę. Natomiast na szerokość i na nogi - bez zastrzeżeń.

Swoją drogą to naprawdę świetne auto z rewelacyjnym i super oszczędnym dieselkiem - tylko że to lekko podniesiony kompakt, za którego z napędem 4x4 w bogatej wersji trzeba zapłacić dobrze ponad 100 tys. zł. I to jest najbardziej smutne...

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

Cena przeraża a wygląd zasmuca :-( to Suzuki wygląda jakby było na rynku z 5 lat :-(

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów