Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 16 z 24 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 236

Wątek: 2014 Mercedes klasy C (W205)

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Teraz to naprawdę wygląda jak jedynie ciut mniejsza Eska, ale i tak mi się bardzo podoba

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Wczoraj miałem możliwość się przejechać taką C-klasą (220CDI, 8-biegowy automat, wersja pakietowa AMG). Bardzo zgrabne autko, fajne w środku (w końcu!). O ile poprzednia C-klasa, czy E-klasa wydawała mi się staroświecka tak nowy model jest inny, zdecydowanie bardziej mi podchodzi design, w końcu trochę ożywienia. Czarna skóra obszyta białą nicią, dużo elementów chromowanych i aluminiowych. Widać, że mocno wzorowali się na S klasie. Nawet dźwignia zmiany biegów jest też przy kierownicy.
    Mam jednak kilka zastrzeżeń:
    - ekran na konsoli środkowej wygląda jak jakaś doczepiana nawigacja, nijak pasuje do obszytej skórą deski rozdzielczej, chromowanych wstawek. Wydaje się, że zapomnieli przy projektowaniu wziąć pod uwagę ekran i teraz na siłę jest doczepiony na środku
    - Sterowanie multimediami jest kiepskie, dotykowe to coś na joysticku nie daje w ogóle czucia zmiany poszczególnych opcji. W Lexusie, czy BMW jest wibracja przy każdym przeskoku w menu, tutaj nie ma nic, więc trzeba zawsze patrzeć na ekran - nie da się na czuja na przykład przeskoczyć o 2 pozycje.
    - dość krótkie siedzisko, ale ogólnie fotele wygodne

Acha, i bagażnik niestety dość płytki (przez opadający tył), więc raczej znowu średnie rozwiązanie na auto rodzinne.

I jeszcze co do nagłośnienia. Auto miało Burmester (czyli topowa opcja), Gra fajnie, dużo basu (aż za dużo jak dla mnie)). Ma kilka opcji ustawiania dźwięku (przód/tył/całe auto) i efekt 3D (który jest lepszy niż u mnie w Audi). W porównaniu do B&O w A4 na pewno więcej basu, ale dźwięk już nie jest też taki czysty i brakowało mi opcji ustawienia dźwięku tylko na kierowce (fajne jak się samemu jeździ). Co jest fajne to, że muzykę można puszczać przez bluetootha z telefonu.

Znajomy zrobił dopiero 1300km i ma średnią 7,5 l/100km od nowości. 50/50 trasa/miasto, raczej jeździ spokojnie. Jestem ciekaw ile wyjdzie finalnie jak już się silnik ułoży, bo z tym maluśkim bakiem przy średniej powyżej 7l to będzie lipa...

Awatar Selespeed
    Auto
    Mazda RX8 & Peugeot 106 Rallye

Domyślnie

Gwoli ścisłości XEROX skrzynia w C klasie to 7G Tronic Plus czyli klasyczny 7-biegowy automat znany z innych tylnonapędowych modeli Mercedesa.

Fajnie, że zdecydowałeś się podzielić wrażeniami na temat nowej C klasy, choć trochę brakuje opisu wrażeń z za kierownicy. Też już trochę pojeździłem wszystkimi obecnie dostępnymi wersjami silnikowymi (C180, C200 i C220 BT) i muszę przyznać, że samochód daje sporo frajdy z jazdy (zwłaszcza C200) układ kierowniczy jest bardzo szybki i precyzyjny a kierownica z wewnętrznego pakietu AMG to istne cudo ergonomii. Samochód seryjnie wyposażony jest w system Drive Select, który steruje pracą skrzyni biegów, silnika i wspomagania i, co ważne, daje możliwość zaprogramowania ustawień własnych. C klasa prowadzi się bardzo pewnie i stabilnie choć dynamiczna jazda dość często kończy się nadsterownością. Samochód jest bardzo cichy, fotele są wygodne i można zamówić wiele udogodnień wprost z klasy S ale komfort resorowania został poświęcony na rzecz bardzo dobrych właściwości jezdnych. Sytuację zmienić może opcjonalne zawieszenie Airmatic.
    "Przyspieszenie to najlepsza forma spędzania czasu między zakrętami"

Auto
    D-4D

Domyślnie

Można jeszcze zamówić klasyczne zawieszenie komfortowe. Z pakietem AMG idzie w parze sportowe zawieszenie, które jest trochę za twarde jak na polskie drogi. Jak się sprawuje silnik w 220cdi? To dość stara konstrukcja, co podobno daje się nieco we znaki.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Prawda! tam jest standardowy automat Merca. Za dużo ostatnio nowych 8-biegowych automatów i się rozpędziłem
    Trudno wyrobić sobie zdanie o wrażeniach z jazdy jak się pojeździ 20min autem, a drugie tyle jako pasażer Napisałem tylko o rzeczach, które szybko rzuciły mi się w oczy.
    Jechałem na dobrej drodze, więc trudno powiedzieć o jakiś niedogodnościach zawieszenia. Auto było stabilne, ale ja też nie szalałem zbytnio.

Awatar Selespeed
    Auto
    Mazda RX8 & Peugeot 106 Rallye

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez penguino Zobacz posta
    Można jeszcze zamówić klasyczne zawieszenie komfortowe. Z pakietem AMG idzie w parze sportowe zawieszenie, które jest trochę za twarde jak na polskie drogi. Jak się sprawuje silnik w 220cdi? To dość stara konstrukcja, co podobno daje się nieco we znaki.
    W wersjach bez zewnętrznego pakietu AMG standardowo otrzymujemy zawieszenie komfortowe ale i tak wyraźnie można odczuć, że priorytetem konstruktorów były bardzo dobre właściwości jezdne. Silnik wysokoprężny 220 w tej chwili dostępny tylko w wersji BlueTEC czyli z systemem AdBlue jest jak najbardziej godny polecenia, jest dynamiczny, elastyczny i ekonomiczny (ok. 7l/100km) a wygłuszenie jest tak dobre, że trudno rozróżnić źródło napędu. Trzeb tylko sobie dobrze przekalkulować czy zakup Diesla się opłaci, bo różnica w cenie z uwagi na wyższy próg akcyzowy względem silników benzynowych jest spora.
    "Przyspieszenie to najlepsza forma spędzania czasu między zakrętami"

Auto
    D-4D

Domyślnie

Czy ja wiem czy trudno rozróżnić. W dotychczasowych recenzjach testujący jednak zwracają uwagę na lekkie nieokrzesanie motoru. I trzeba naprawdę dużo jeździć by różnica w spalaniu zrównoważyła wyższą o 23 tys. cenę i wrażenia słuchowe. Sytuacji nie poprawiają niezbyt oszczędne silniki benzynowe (Mercedes dołączył do grona mocno oszukujących na testach spalania).

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Ja nie rozumiem jak można było wrzucić 41l zbiornik paliwa. Przy średnik 7l/100km rezerwa zapali się po już po 500km. Nie wyobrażam sobie zasięgu na silnikach benzynowych.
    Widuję codziennie tego Merca i jak z zewnątrz mi się podoba, środek też tak ten przyklejony ekran tak mnie odrzuca... Można zamówić auto bez tego czegoś?!

Awatar yasioxxx
    Auto
    Fiat Panda

Domyślnie

Ten ekran jest przecież teraz praktycznie w niemal każdym Mercu
    "You cannot describe the passion, you can only live it"
    EnzoFerrari |||

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

No ale w E klasie, czy S klasie jest ładnie wkomponowany w deskę, a tutaj wygląda jak doklejony..

Uprawnienia umieszczania postów