Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: zakup opon do felg 17

Auto
    Toyota Avensis I

Domyślnie zakup opon do felg 17

Witam! Przygotowuję się do pierwszej zimy mojego kompakta. Obecnie mam felgi 17”. Wiem,że zazwyczaj ludzie wybierają na zimę mniejsze rozmiary. Nie bardzo chciałbym się wykosztowywać na nowe felgi. Mam pytanko czy będzie mi ciężko zimą jeździć na tych 17 i zimówkach?Czy warto kupić zimówki 17 teraz czy jednak lepiej zainwestować w felgi 16 + opony? Nie chciałbym kupić nowych zimówek teraz, a za rok kupować nowych felg.

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Napiszę jeden powód przeciwko 17 na zimę - lekka szklanka i lecisz na krawężnik. Warto?
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

A to niby dlaczego?

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Napisał "mojego kompakta" - wnioskuję, że profil 45/50. Ja uszkodziłem rainsporta 215/45R17 w zeszłym tygodniu na zwykłej dziurze i to nie wielkości małego krateru wulkanu. Sama opona 393zł. W zimę dochodzi szybsze wpadanie na chodnik, żeby zaparkować na zaśnieżonych miejscach.
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Ok, nie rozumiałem o co chodziło z tym lataniem na krawężnik

Co do zasady zgoda - niższy profil to większa szansa na uszkodzenie opony. Ale zawsze można kupić opony wzmocnione (XL). Będą trudniejsze do uszkodzenia niż normalne 16, tyle że droższe od zwykłych 17 i wyraźnie mniej komfortowe.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Trzeba tez pamiętać, ze zimowe opony niskoprofilowe dużo szybciej się zużywają niż ich bardziej wysokoprofilowe odpowiedniki.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    Toyota Avensis I

Domyślnie

Dzięki za odpowiedzi. Moje opony teraz to 225/45 R17. To uważacie,że lepiej inwestować w felgi 16 czy jakieś lepsze opony (np. http://www.oponeo.pl/dane-opony/cont...-h-xl#41551666 - ale ta cena ;() Jeśli brać opony to o takich samych parametrach czy innych?

Domyślnie

Szwagier w A4 ma na lato 225/45R17 czyli tak jak Ty. Na zimę właśnie kupiliśmy Nokiany WR D3 205/55R16 za 311zł/szt + używane felgi stalowe 16' za 70zł/szt. Opłacało się bardziej niż kupno opon 17' a i względy praktyczne przeważyły. Profil 45 nie nadaje się na BEZSTRESOWĄ jazdę w zimie.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dani Zobacz posta
    Napiszę jeden powód przeciwko 17 na zimę - lekka szklanka i lecisz na krawężnik. Warto?
    Z jakiej książki takie bajki?

joel - mam do sprzedania opony rozmiar 225/45 R17 V max 210km/h 91HO Dunlop, jeżdżone tylko dwa miesiące w sezonie zimowym, jedna z opon jest nowiutka, cena 1szt. nowej od 600 do 900zł.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Bez przesady. 225/45r17 to normalny rozmiar, również na zimę.

Uprawnienia umieszczania postów