Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Jaki profil? Fabrycznie mam 55, czy są lepsze od 60?

Auto
    Cruze 1.8 LPG

Domyślnie Jaki profil? Fabrycznie mam 55, czy są lepsze od 60?

Fabryczne opony w Aveo 185/55R15. Auto jest eksploatowane głównie w mieście do dłuższych tras najczęściej używam innego. Przez 7 sezonów używałem opon zimowych o wyższym profilu 185/60R15 (Barum Polaris 2) głównie z uwagi na cenę. Aktualnie muszę wymienić zimówki, czy warto dopłacać do profilu 55 (około 200 zł za komplet). Opony o wyższym profilu moim zdaniem dawały nieco większy komfort w mieście, natomiast na trasie auto prowadziło się nieco gorzej na suchej nawierzchni. Na chwilę obecną jestem nastawiony na ponowny zakup opon o wyższym profilu, niemniej jestem otwarty na krytykę takiego rozwiązania przez osoby posiadające wiedzę.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Zależy jaki procent ceny stanowi te 200 zł :-)
    BTW, ten profil 60 przy 185 mm szerokości nie wydaje się aż nad to baloniasty? ;-)
    A tak szczerze, to jeżeli jeździłeś 7 sezonów z większym profilem, to jak pojeździsz kolejne 7 to nic się nie stanie.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar marcin0070
    Auto
    ..dwabylejakie..

Domyślnie

To tylko różnica 1 cm wysokości, mój ojciec już dawno jeździ 185/60R15 w takim samym Aveo i nie ma różnicy w miescie.

Auto
    Cruze 1.8 LPG

Domyślnie

Chyba wybór padnie na Sava Eskimo, choć są nowe Uniroyale plus 77, tylko, że przy nowych brak opinii. Są jeszcze tanie Daytony (marka Bridgestone), ale zbyt dużo słabszych ocen.

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Zobacz Semperity jeszcze wśród opinii i testów.
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Domyślnie

Sava Eskimo S3+ to bardzo dobra budżetowa opona. Ile osób nie namówiłem na jej zakup, tyle było zadowolonych. Niektórzy zmieniali z marek premium i doceniali jak opona zachowuje się na gorszych jakościowo zasypanych drogach. Bardzo dobra guma w rozsądnej cenie. W sobotę na Audi wszedł Nokian WR D3, zobaczymy jak będzie się spisywał na śniegu. Na suchym asfalcie jest dość głośny. Dayton DW510 jest na Mondeo, przeciętna opona, jeśli w dobrej cenie to nie ma się szczególnie czego bać, ale na pewno gorsza od Savy w kopnym śniegu. Wydaje mi się, że Dayton pewniej trzyma na suchym, ale być może to wina zawieszenie Mondka

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Auto
    Cruze 1.8 LPG

Domyślnie

Zgadza się to z większością opinii. Bardziej zależy mi na dobrym prowadzeniu na śniegu, na suchym i mokrym mniej. Co ważne z opinii o Savie wynika, że nie tracą tak szybko właściwości, a potrzbuję tych opon na kilka lat, wcześniejsze Barumy po kilku latach mocno straciły na jakości więc przy bieżniku 5 mm sprzedałem je (ostatnie 2 zimy było kiepsko, musiałem bardzo uważać).

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Jak sporo jeździsz po śniegu to Dębice Frigo są więcej niż ok.
    Co do profilu to im wyższy tym lepszy.

Auto
    Cruze 1.8 LPG

Domyślnie

Dziękuje wszystkim, którzy pomogli mi przy oponach zimowych. Mam jeszcze jedną prośbę. Opony letnie mają już minimalny bieżnik więc za kilka miesięcy też czeka je wymiana. Czy mogę założyć 195/50R15.
    Moja felga to 6.0Jx15
    opony wg książki serwisowej:
    155/80R13
    185/60R14
    185/55R15-takie miałem letnie
    Dotychczas auto była może nawet zbyt twarde ale mi pasowało (amortyzatory gazowe). Czy rozmiar 195/50R15 pasuje do mojej felgi? Ten rozmiar opony w/g kalkulatora internetowego jest zamiennikiem do wszystkich 3 rozmiarów fabrycznych. Jest jakieś niebezpieczeństwo?

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Teoretycznie opona może być za szeroka i gdzieś obcierać. Niby więcej po 5mm z każdej strony to nie dużo, ale czasem może.

Uprawnienia umieszczania postów