Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Wątek: Jaki profil? Fabrycznie mam 55, czy są lepsze od 60?

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Z własnej kieszeni? Kobietki nie mają własnych kieszeni
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Współczuję partnerek.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez svonston Zobacz posta
    Jak kobitki nieuważne, to niech naprawią z własnej kieszeni i się po dwóch-trzech oponach/felgach nauczą.
    Sam jeżdżę na Bravurisach 205/45/16 i jest normalnie, dla mnie to już zwyczajny rozmiar. Wcześnie jeździłem na delikatnym naciągu w E36, teraz są w normalnym mieszczuchu z dieslem. Ja rozumiem, że na jakieś 215/35/17 mogą być kłopotliwe (nie mówiąc o hardkorach typu 165/35 ) w codziennej eksploatacji, ale jak ktoś nie dba, to i balony pognie.
    Jasne że wszystko da się pogiąć, można się rozpędzić do 80, wjechać w krawężnik i pogniesz, ale tu jest mowa o zwykłej eksploatacji. 185/65 nie pogniesz jeżdżąc normalnie, ale nie zwracając specjalnej uwagi na progi czy większe dziury Nie chodzi o to kto ma zapłacić żeby się nauczyły uważniej jeździć, tylko żeby mogły dalej użytkować samochód jak na pierwotnym rozmiarze, ja też nie zawsze mam ochotę hamować do 3km/h przed progiem zwalniającym. Chętnie bym założył 17, ale nie jeżdżę sam, a auto jeździ dużo po mieście po drogach wszelakiej jakości i po prostu chcę taki rozmiar, aby nie odczuwać żadnego dyskomfortu w eksploatacji, bo to że trochę słabiej będzie tłumić to normalne Zawsze wchodzi jeszcze opcja zakupu kutych felg, ale to już niestety cena x2 ;p
    Ostatnio edytowane przez KruQ ; 26-09-2014 o 00:40

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Nie wiem, skąd masz te przeświadczenie, że na 195/45 czy 205/45 trzeba hamować do zera, by pokonać jakąkolwiek przeszkodę? To nadal około 9 cm opony. U mnie narzeczona też niedługo będzie zdawać prawo jazdy i o ile obawiam się o moc na start dla niej, to o te opony nie. Będzie musiała bardziej uważać niż dorożką i tyle.

Domyślnie

Niestety nie z własnych doświadczeń, bo w żadnym z aut które użytkuję nie mam/nie miałem opon o niskim profilu, ale obserwując np. jak samochody z podobnymi oponami przejeżdżają na na progach czy piszą inni tutaj na forum to nie widzę tego optymistycznie ;p Nie mówię svonston że do zera przy każdej przeszkodzie, ale zapewne wymagana będzie znacznie większa ostrożność przy wjeżdżaniu na chodnik czy pokonywanie różnych przeszkód na drodze.. Tak mi się przynajmniej wydaje, no nie wiem ;p Może znowu tak bardzo źle by nie było, auto jest lekkie i niezbyt twardy zawieszone więc koło wielkiego wycisku nie dostaje.. Kurczę musiałbym się przejechać podobnym autem i ocenić..

Svonston no jadąc nierówną nawierzchnią myślisz o tym by zwalniać, żeby felgi nie uszkodzić ? Bo aktualnie jak jest gorsza nawierzchnia to jeżdżę raczej po prostu tak, żeby móc dobrze kontrolować samochód i to wystarcza, nie myślę dodatkowo żebym zwolnił bo może koło uszkodzę, wystarczy jeździć z jakimś zdrowym rozsądkiem. Jadąc musisz mieć specjalnie na uwadze niższy profil opony ?

Domyślnie

Panowie, u mnie po osiedlu jeździ bardzo podobna Prelude do poniższej i dopiero przy takich wynalazkach trzeba ostro zwalniać. Omalże wczoraj nie zaparkowałem gościowi w bagażniku, jak jadąc ok. 50 km/h zwolnił niemalże do zera przed dziurami na drodze.

http://i620.photobucket.com/albums/t...t/IMG_4990.jpg

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Na krawężniki prawie w ogóle nie wyjeżdżam :P I na progach zwalniam do kilku km/h, jeżdżę slalomem po mieście - ale to mam po prostu w podświadomości zakodowane, praktycznie niezależnie jakim autem jadę. Uszkodzić można wszystko i analogiczne - praktycznie wszystkim da się normalnie jeździć.

A co do kobity - to jest dobry argument, żeby zostać przy 16 calach - mówię serio

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

205/45 to jeszcze w miarę normalna opona niskoprofilowa. Jeździłem dwa lata na 225/40 r18 i zero problemów.

Wiele zależy od kierowcy. Jedni patrzą na drogę, inni atakują nawet największe kratery jak leci.

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Svonston no jadąc nierówną nawierzchnią myślisz o tym by zwalniać, żeby felgi nie uszkodzić ? Bo aktualnie jak jest gorsza nawierzchnia to jeżdżę raczej po prostu tak, żeby móc dobrze kontrolować samochód i to wystarcza, nie myślę dodatkowo żebym zwolnił bo może koło uszkodzę, wystarczy jeździć z jakimś zdrowym rozsądkiem. Jadąc musisz mieć specjalnie na uwadze niższy profil opony ?
    Wystarczy ominąć co większe dziury. Jakoś tak mam, że omijam wyrwy na drodze i nigdy jeszcze nie zgiąłem felgi, a na 205/45 (nota bene to - jak pisze micrus - jeszcze w miarę normalna niskoprofilowa opona) jeżdżę od dwóch lat. W dodatku rok na delikatnym naciągu i "pseudo glebie" w E36.

Uprawnienia umieszczania postów